marketa6511 marketa6511 komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla... fascinující vypravěč, skvělé usazení do historických reálií, nádherný jazyk, zajímavý příběh. Možná až příliš rychlý konec, ale na druhou stranu - vypravěčka nemohla být všude, aspoň mám prostor pro vlastní fantazii.

07.03.2016 5 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Nesrovnatelně špatné oproti jiným knihám Petra Maye. Ty mám ráda, ty mě baví. Tohle vydávat neměli, veze se to jen na současné epidemicke vlně.

03.01.2021 odpad!

Tak osvěžující, tak těžké... A obojí zároveň. Rozhovory s lidmi, kteří se stali samotáři, vhledy do jejich duší víc než do jejich osudů. Někteří mi byli milí, jiné jsem jen cítila a chápala... Krása, že i dnes tak lze žít.

12.05.2019 5 z 5

Čas vlků Čas vlků Elisabet Nemert

Když laskavost vítězí v nelaskavých časech. Připomenutí, že v každé chvíli, v každé době, vždy znova rozhodujeme o tom, jestli budeme konat laskavě anebo jinak. Jo, knížka byla plná drobných happyendů i toho jednoho velkého, že válka skončila, ale možná proto pro mě osobně byla silnější. Jako poselství, že i ve špatných časech se dějí dobré věci a lidé dělají dobrá rozhodnutí. A taky to bylo dobré opakování průběhu druhé světové války ... jen tak mimoděk, v tom, jak se jednotlivé okamžiky promítaly do životních osudů lidí. A kdybych si jen to měla z knížky odnést, tak díky za to.

31.03.2019 5 z 5

Láska a její kat Láska a její kat Irvin D. Yalom

Krásná kniha, plná příběhů lidí, ale hlavně uvědomění si toho, že nikdo nejsme bezchybný, že i terapeuti chybují a pochybují.

25.12.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Čtivá? Ano. Ale přesto se nemůžu zbavit dojmu, že jsem vlastně četla učebnici dějepisu. Prvotní nápad se žloutkovými věnečky se ztrácí, linka skáče z času na čas, od osoby k osobě, ale nikde nejde do hloubky postav a příběhů, všechny zůstávají na povrchu, navíc vylíčené dost klišovitými pohledy. Čekala jsem podle recenzí něco víc...

10.08.2018 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nedá se říct, že je to krásná kniha... tak jako dějiny a lidské příběhy nejsou vždycky jen krásné. Je to silná kniha, čtivá kniha, působivá kniha, kombinace pohledu pachatele a oběti najednou určitě stojí za to. Z mého pohledu jí ale velmi uškodil závěr, posledních dvacet stránek... a nejvíc stránka poslední.

22.05.2016 5 z 5

Muchachas I. Muchachas I. Katherine Pancol

Odložila jsem ji velmi brzy... nepřekonala jsem počáteční chaos.

01.03.2016 1 z 5

Pražská sonáta Pražská sonáta Bradford Morrow

Bravurní kombinace fikce a skutečných reálií. Velmi zdařile odpracovaný román,pro který si toho autor nepochybně velmi mnoho nastudoval. Jazyk autora je bohatý a charaktery postav velmi uvěřitelné. Snad jen v některých pasážích jsem trošku pochybovala o tom, jestli by se to takto mohlo odehrát. Kniha pro mě nebyla strhující, dokázala jsem jí odkládat, ale přesto jsem se k ní ráda vracela zpět s pocitem příjemného, chytrého čtení.

02.04.2021 4 z 5

Neuvěřitelně šílené příběhy Neuvěřitelně šílené příběhy Lukáš Pavlásek

Od knížky jsem čekala víc ... víc vtipu, víc neuvěřitelnosti, víc šílenosti lákavé a zajímavé pro děti, a také lepší stylistiku. Ani u dětí nešlo o lásku a nadšení, spíš tak nějak: "Když už to čteme a není to úplně blbý, tak to teda mami dočti." Co bylo docela fajn, byly některé otázky na závěr kapitol, u těch jsme se asi pobavili nejvíc, a právě kvůli nim dávám tři hvězdičky, jinak by to byly hvězdičky jen dvě.

22.01.2021 3 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Po Ostrově Lewis a 3 dílech čínské série trochu zklamání... ne tak propracované, ne tak zajímavé, spousta drobných ne zcela logických napojení. Ale jako audioknížka k úklidu docela fajn.

26.10.2020 3 z 5

Muž, který stál v cestě Muž, který stál v cestě Ivan Fíla

Ten příběh jsem neznala a jsem ráda, že už o něm vím. Literárně velmi čtivé a dobře zpracované.

04.11.2019 5 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale nemůžu říct, že by mě uchvátila. Autor podle mě dobře pracuje s náladou té doby, pohled zvnějšku taky stojí za to. Ale oba paralelní příběhy mi připadají místy jen obtížně uvěřitelné. Hlavně pasáže z života mladých britských studentů pro mě byly nepoutavé, a částečně jsem přeskakovala. Takže jen 4 hvězdičky, chybělo cosi, co by knihu činilo výjimečnou. Prostě lehký nadprůměr.

02.01.2019 4 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Výjimečná kniha. Po trošku nejistém začátku prvních třiceti stran, kdy jsem ji odkládala, se pak rychle dostala do hloubky, od které jsem se nemohla odtrhnout. Přeskakování v čase, vědomí, že nikdy nevíme, co bude dál, důležitost pravdivosti života a přijetí své vlastní cesty. Prostě hodně hodně dobrá kniha.

21.07.2018 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha se mi četla dobře, ale přesto si od mě vysloužila pouhé dvě hvězdy... neztratila jsem se v propletenci postav, ale chyběla mi pointa, chyběla mi budoucnost. Ten nápad je skvělý, ale postav až moc, všechny popsané povrchně a tak, že k nim člověk nemohl navázat vztah. Kdyby jich byla polovina, ale autorka se k nim vrátila, bylo by to zajímavější.

13.01.2018 2 z 5

Tajná historie Tajná historie Donna Tartt

Ač nemám obvykle knihy plné popisů ráda, tak tady jsem si to vyloženě užívala a zjevně na mě podrobné popisy vnitřních stavů zanechaly hluboký vliv. Kniha si mě získala a budu si ji pamatovat dlouho. A upřímně doufám, že se dnes v noci nebudu zase probouzet s děsem, že jsem společně s nimi vraždila.

04.01.2018 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Pro mě průměrná detektivka, neurazí, nenadchne. Zápletka zajímavá, těžko předvídatelná, ale tím pro mě až příliš nereálná. Byla to první knížka od této autorky, kterou jsem četla, a nevím nevím, jestli se pustím do další.

23.11.2017 3 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Jedna z mála knížek, které jsem měla z knihovny a u kterých vážně uvažuji, že si je pořídím domů. Některé myšlenkové pochody soudkyně mám touhu číst znovu. Pro mě úžasný pohled do nitra některých aspektů soudcovské práce, do toho, že život a práci nikdy nelze zcela oddělit.

07.09.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Začala jsem Jáchymem a celou knížku jsem nedala... oproti předchozím dvěma knihám mi to přišlo plné klišé a povrchní. Přitom námět samotný byl skvělý, ale to je asi tak všechno.

05.06.2017 1 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Knížku jsem měla z knihovny a jsem ráda, že jsem si jí nekupovala. Četla se příjemně, ale osobně jsem při ní neprožívala mrazivé napětí či snad strach. Bylo to celé tak málo pravděpodobné a mimo běžný život většiny lidí, že to ve mě nevyvolalo větší emoce. Srovnání s Lisbeth a hodnocení, že titul aspiruje na nejlepší thriller roku mi opravdu nesedí. Za mě jen tři hvězdy.

31.10.2016 3 z 5