Marketa1994 Marketa1994 komentáře u knih

Knižní jednohubka, čte se to samo. Sledovala jsem práci pana Mareše už dříve a patří mu za jeho službu poděkování.
Přála bych budoucím studentům kriminalistiky, aby ho ukecali k učení.

23.10.2022 5 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Před otevřením knížky se cítíte svobodně. Čím víc ale čtete, tím více cítíte, jak chapadla chobotnice kradou kus po kusu váš životní prostor.

06.11.2018 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Skvělý.
Vhled do země, o které se přeci jen pořád tolik neví. O to zajímavější nebo někdy až nepochopitelné popisování situací ,,normálního života” v nenormální zemi.

28.07.2022 5 z 5

Chlapec mezi dveřmi Chlapec mezi dveřmi Alex Dahl

Příběh je opravdu čtivý a svižný, navíc z knihy dýchá atmosféra chladného zimního Norska, což k tomuto příběhu skvěle sedí.

01.01.2019 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Takhle “obyčejná” knížka, mě dlouho do svého děje nevtáhla. A je fajn, v tom množství kriminálek, thrilleru a tak, připomínat si úplně obyčejný věci. Tohle bylo super.

18.07.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moje druhá kniha od A.Mornštajnové.
Po Haně přišly Tiché roky. Dvě knihy, které nemůže člověk mezi sebou porovnávat, protože jsou prostě obě úplně jiné, ale přesto jsou obě skvělé.

11.05.2019 5 z 5

Strach - Trump v Bílém domě Strach - Trump v Bílém domě Bob Woodward

Skvěle napsaná kniha o tom, že v čele USA sedí egomaniak, který svou politiku utváří přes tweety a taky podle toho, jak se zrovna vyspí. Americe přeji, ať se z toho brzy dostane..

A Bob Woodward je právem brán jako elita žurnalistiky.

05.05.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Naprosto skvěle a citlivě napsaná knížka.

18.04.2019 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Hodnotím knížku do její půlky, protože jsem se prostě nemohla začíst. Navnadily mě tak pozitivní recenze, že jsem od toho opravdu čekala víc, ale nakonec jsem se do čtení musela nutit, až jsem to vzdala úplně..

31.01.2019 3 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Pana Štočka miluju!
Skvěle se čte a i poslouchá. Jeho svérázný projev je prostě chytlavý.

30.10.2023 5 z 5

Babišovo Palermo I Babišovo Palermo I Jaroslav Kmenta

Jako už je zvykem, práce pana Kmenty je skvělá. Ale ze skutečností, které v knize jsou je člověku prostě tak nějak blbě..

05.09.2021 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Druhá kniha S Rhymem a opět skvělá. Našla jsem v ní vše, co se od skvěle detektivky má očekávat. Akci, napětí, že vše má nějaký háček.. a nejlepší na tom je, že vás to dokonale navnadí na další díl s Rhymem a Sachsovou.

14.09.2019 5 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Skvěle napsáno.
Vše člověku kompletně dojde po dočtení poděkování..

26.01.2019 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Geniální. :)

06.11.2018 5 z 5

Když vzlétne děs a nevíra Když vzlétne děs a nevíra Viktorín Šulc

Prvním dílem započala skvělá dokumentární práce pana Šulce.

26.01.2024 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha, kterou jsem četla ve své začínající pubertě a dost zásadně mě ovlivnila (po dobu čtení se mi o příběhu i zdálo a nebyly to nejpříjemnější sny)
Doporučuji si tuto knihu přečíst co nejvíce lidem, protože z toho jistá poučení vylezou.
Atmosféra je tam tak chladná, že člověk rád knihu dočte a zjistí, že je v bezpečí a má teplo domova.

28.08.2019 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Dalo by se říct, že na svou dobu je opravdu nadčasová, ale taky dost těžkopádná. A čím více jsem četla, tím méně mě bavila. Sdělením ohledně totality je určitě přínosná, ale za mě už teda ne..

31.01.2019

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Čtivá kniha, příběh má spád. Krátké kapitoly vás nutí číst dál a dál.

23.03.2018 4 z 5

Pasažéři Pasažéři John Marrs

Super.
Od první stránky nasednete do auta a zjistíte, že nemáte pod kontrolou vůbec nic. Rychlé kapitoly, v některých pasážích se s tím John Marrs moc nemazal a knížce to prospělo.
Četlo se to rychle. Stejně, jako byla ta jízda v autě.

03.08.2022 4 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Čtivým příběhem se dá rychle prolétnout. Ale říkáte si, jak to Betty vůbec mohla vydržet..

28.08.2019 5 z 5