marketa1860 marketa1860 komentáře u knih

Krásné a podezřelé Krásné a podezřelé Gina LaManna

Začátek slibný, těšila jsem se na oddechovou detektivku, kterou vlastně kniha do 2/3 je, ale závěr byl pro mě trochu zklamání.
Na svatbu kamarádky z vysoké školy se sjedou její přítelkyně a každá řeší svůj problém. Když dojde ke smrti muže, který se většiny z nich nějakým způsobem dotýká, dochází k podivným svědectvím o průběhu večera. Rozuzlení je slabší, konec nezajímavý.

31.03.2023 2 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

K přečtení jsem se odhodlávala dlouho, Radku Třeštíkovou jsem v posledních knihách moc nepoznávala. Přišly mi zmatené a zbytečně překombinované.
Nicméně jsem moc ráda, že jsem Tajemství otevřela, protože pak už to byla jízda. Svižná napínavá kniha, do které se, pravda, autorka snažila natlačit všechno trápení světa, ale mělo to spád a jak se jednotlivé dějové linky spojovaly, zůstávala jsem čím dál víc v úžasu.
Doporučuji všem!

15.03.2023 4 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Dočetla jsem spíš z povinnosti. Bylo to celé přitažené za vlasy... Psát Andrew Mayne umí poutavě, ale zápletka, průběh vyšetřování a samotné rozuzlení čiré scifi:-(

02.01.2023 2 z 5

Protože láska Protože láska Zuzana Miškufová

Parádní oddechovka na odpoledne. Příjemná, krásně napsaná kniha.

02.01.2023 4 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Zajímavá detektivka z domácího prostředí. Námět atraktivní, postup vyšetřování neobvyklý. Líbil se mi hlavní vyšetřovatel i bídák na druhé straně. Pokud jde o vlastní děti, každý z nás je schopen i nemožného. Určitě doporučuji.

22.11.2022 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Zážitek! Moje první kniha od Bryndzy a jsem nadšená! Děj se vyvíjel přirozeně, žádné náhlé poznatky. Hlavní hrdinka sympatická i se svými neřestmi, zápletka parádní a logické rozuzlení na závěr. Velká spokojenost.

10.11.2022 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Zajímavá detektivka, dobrý nápad, vleklé zpracování. Vadila mi tvrdá bezcitná vyšetřovatelka.

07.11.2022 2 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Připojím se k dalším čtenářům s názorem, že toto bylo trošku jiné než jsme zvyklý u Sepetysové. Příjemná, milá kniha s pozitivní hrdinkou, upjatá atmosféra 50. let New Orleans a boj tmavých proti světlým, žen proti mužům, chudých proti bohatým. Pro mě oddychovka, ale čekala jsem něco jiného.

31.10.2022 4 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Podle anotací jsem tušila zajímavou knihu, ale ve skutečnosti jsem byla velice překvapená. Mělo to švih, mělo to spád. Přesto, že jde o velice bolestné téma, nepropadala jsem úplné beznaději a konec byl lahůdkou.
Více časových rovin bylo ohromně akční, mohli jsme sledovat pocity jednotlivých postav, které se vyvíjely, rostly nebo slábly v závislosti na vývoji vyšetřování.
Bravurně zvládnuté téma.
Divím se, že ještě nedošlo ke filmovému zpracování:-) (nedošlo???)

25.10.2022 4 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Parádní detektivka, která se veze v docela svižném tempu. Domácí reálie, uvěřitelné postavy, normální život. Konec tedy kapku přitažený za vlasy, ale možné je všechno.
Jsem překvapená krásným jazykem pana Šmehlíka, popisem prostředí, i osobností jednotlivých aktérů příběhu. Určitě si přečtu další knihu od autora.

21.10.2022 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Zpočátku jsem byla trochu rozpačitá, děj se vlekl, a přestože jsem čekala horor, nadpřirozené příšery jsem nečekala... Pak se to ale v půlce knihy rozjelo, všechno dostávalo smysl a závěr svištěl parádně.
Moje prvotina od autorky a jsem spokojená.

17.10.2022 4 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

Za mě trochu kostrbatý, těžkopádný příběh. Knihu jsem přečetla, ale musela jsem se nutit. Námět zajímavý, ale místy dost neuvěřitelný. Hlavní postavy za mě nesympatické.

14.10.2022 2 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Naprosto nepochopitelné chování matky k jednomu z jejich dětí..., rozum mi to nebere. Absolutní absence citu, pochopení, týrání hladem, bití, naprosto šílené! Proč se neozval otec, učitelky, kamarádi, sourozenci??? Obrovský obdiv autorovi, který jen silou vůle přežil a v životě dokázal velké věci.

11.10.2022 4 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Za mě naprostá pecka. Příjemná svižná kniha. Příběh pěti dvojic spojených agenturou jako dokonalý pár. Trochu detektivka, trochu vztahy, trochu komedie. Zhltla jsem jí za dva dny, styl psaní mi dokonale vyhovoval, příběhy byly zamotané, propojené, pointy parádní.

10.10.2022 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Připojím se k níže uvedeným komentářům. Námět parádní, ALE... nejsem žádný Einstein, přesto jsem motiv zohavení odhalila asi 100 stran před hlavními vyšetřovateli.... Stejně tak pachatel, ke kterému od začátku vedlo mnoho vodítek.
První polovina knihy byla fajn, druhá mi přišla zbytečně rozvláčná a závěr přitažený za vlasy. Jako v americkém thrilleru.
Nicméně od druhé autorčiny knihy mě to neodradí:-)

05.10.2022 2 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Krásná kniha ze současné Ameriky, ve které vypráví svůj příběh starý polský přistěhovalec. Ve vážením občanovi Chicaga poznal svého dávného přítele, který ve válečném období vstoupil do řad SS a nechával za sebou jen slzy, smrt a zoufalství.

03.10.2022 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Svižná detektivka, která vás udržuje v napětí do posledních stránek. Téma smutné, těžké, ale absence krve a běžných brutalit v jiných thrillerech, z ní dělá zajímavou věc.
Autorka mě mile překvapila, poohlídnu se po jejích dalších knihách.

27.09.2022 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Skvělá kniha - jako vždycky od Chrise Cartera. Mám ráda jeho styl psaní, uvěřitelné zápletky, logické myšlenkové pochody detektivů, svižné tempo. A tentokrát musím pochválit i za super konec, který nás nutí sáhnout po dalším dílu.

26.09.2022 4 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Za mě super detektivka. Mělo to spád, skvělou zápletku, rozuzlení - hlavní hrdina mi připadal jako český James Bond. Spoustě vtípků jsem se smála, i když občas mi přišlo, že je jich přehršel a místy na nevhodných místech..
Moje první kniha od Štěpána Kopřivy, ale určitě ne poslední.

14.09.2022 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Svižná, zajímavá jednohubka k odpolední kávě. ALE ten konec...., jakoby rozjetý vlak zastavil na místě. Škoda

09.09.2022 3 z 5