Protože láska

Protože láska https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435946/bmid_protoze-laska-k0x-435946.jpg 4 39 8

Čtyři ženy, čtyři sestry. Každá z nich je jiná, ale všechny touží po lásce a šťastné rodině. Emotivní román o rodinných vztazích, minulosti, která může ovlivnit i naši budoucnost, a také o proměně, kterou všechny v určitém životním momentu procházíme. Kateřině a Markétě náhle zemřela matka a smutek nad její ztrátou prožívají každá po svém. Katka truchlí, Markéta se uzavírá do sebe. Téměř současně se ovšem dozvídají, že mají ještě dvě nevlastní sestry – Hanku a Petru. Všechny čtyři ženy vedou své vlastní životy, vychovávají děti, řeší partnery, svatby i rozchody, a ani jedna z nich si není jistá, co si navzájem mohou dát. Když byly malé, jejich společný otec svou pozornost mezi paralelní rodiny dělil, takže nakonec chyběl úplně všem. Jsou ochotny se teď dělit i o své sestry? Po prvním nesmělém setkání ale poznávají, že se potřebují, že si rozumí a že jsou si hodně podobné. Jako sestry.... celý text

Kristy.Seb
12.05.2023 4 z 5

Každý děláme chyby. Ale každá z nich má svůj smysl.

Příběh zajímavý. Ukázka toho, jak vás dětství ovlivní a poznamená do dospělosti.

marketa1860
02.01.2023 4 z 5

Parádní oddechovka na odpoledne. Příjemná, krásně napsaná kniha.

Vivetkav
04.11.2022 3 z 5

Za mě dobrá kniha.. ano rychle přeskakování a zmatek sester, která patří ke které bylo někdy k zamyšlení, ale mělo to spád, dramatičnost, nádech budoucnosti a taky sílu citu, pochopení, odpuštění a velké lásky.. protože rodina.. protože láska.. výstižné

julanka
03.10.2021 2 z 5

Dost slabé. Nevím, kde ostatní hodnotící vzali "dokonalé vykreslení postav", když postavy naopak nejsou popsány skoro vůbec. Někde v průběhu příběhu sice občas padne nějaká informace o nových prsou nebo o tom, že je někdo krásný, ale není tam nic, co by pomohlo si postavy skutečně představit. Tím pádem se mi při čtení často stávalo, že jsem si všechny čtyři ženy pletla. Samotný příběh také nic moc, vše zkratkovitě popsané, hledat v tom nějakou krásu jazyka nebo vyjadřování také nejde. V beletrii mám ráda i nějaký informativní přesah - že se dozvím něco o novém místě, o nějakém povolání, historické události apod. Čím více si s tím dal autor práce, tím více to oceňuji. Tohle ovšem žádné reálie neobsahuje.

Mišáček
08.08.2020 5 z 5

Knihu jsem dostala. Obálka nevypadala nic moc, ale kniha byla tenká, tak jsem si řekla, že to aspoň zkusím. Byla jsem naprosto překvapená, jak skvělý příběh Zuzana Miškufová vytvořila! Rozhodně stojí za přečtení! Protože LÁSKA

alnahu
04.08.2020 5 z 5

Tato kniha je jedno velké drama-příběh že života o velkém neobvyklém propletenci vztahů.Jeden muž,dvě ženy,čtyři sestry-co z toho může vyplynout-dvě neúplné narušené rodiny a to se také podepíše na dnes již dospělých sestrách,které spojila až smrt Standovi manželky .Této knize dávám plný počet hvězdiček za výborně vykreslené osoby v tomto spíš až psychologické podání příběhu že života.

tygřímáma
31.05.2020 5 z 5

4 sestry, 2 matky a 1 otec - to vše je jeden velký propletenec lidských osudů. Potkají se sestry? Pomohou si, když to některá z nich bude potřebovat? Jak se s celou situací vypořádá jejich otec? O tom všem knížka je. Velmi zajímavý pohled do života několika lidí.

gargamelka
11.04.2020 4 z 5

Propletenec osudů, příběh ze života. Čtyři ženy, různé mámy a všechny mají společného tátu. Život je svede dohromady. Každá má své problémy, nejistoty. Odlišné, ale přesto podobné.
Líbilo se mi podání vypravěče, který je sám za sebe a můžeme do něj nahlédnout.

...protože láska

Autorovy knížky