marketa.ul marketa.ul komentáře u knih

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Tenhle příběh stojí za to. Ben a Fallon si získali moje srdce na prvních stránkách. Příběh je dost nereálný v hledisku toho, že by se skutečně stal, ale naprosto reálný v rámci popsaný citů hlavních hrdinů. Věřila jsem jim vše. Každý úsměv i každou slzu.

19.07.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Poslechnuto jako audiokniha. Co víc říct než že potřebuji VÍC. Na Severní Korei je něco děsivě fascinujícího.
Těším se, až Nina vydá svou první beletrii, kterou prý aktuálně píše.

18.07.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tohle za mě ne. Dialogy mi přišly prvoplánové, nezajímavé, povrchové.. Dvě hlavní postavy nemají žádnou hloubku, nic na základě čeho bych si je oblíbila.
Vztah vybudovaný na ničem..
Nějak mi příběh a styl vyprávění nesedl. Podle recenzí jsem myslela, že to bude skvělá oddychovka, ale asi nejsem cílová skupina.
Věřím ale, že své čtenáře si najde.

18.07.2022 2 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Necelý pět hvězd. Úžasná kniha. Silná a v něčem hodně pravdivá. Bohužel od udělení plných pěti hvězd mě drží ten konec, který mi moc nesedl. I přesto budu Rekonstrukci s klidným svědomím doporučovat dál.

29.05.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

3,5 * Nádherná oddychovka. Ale musím říct, že u některých scén a hovorů jsem protáčela oči vzhůru. Pro mě občas moc sladké. Ale kniha mě vytáhla ze čtecí krize a za to jsem jí vděčná. Znovu si ji ale přečíst nepotřebuju.

18.05.2019 3 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Já na tu poezii moc nejsem, ale tohle bylo krásné pohlazení po duši.

19.01.2019 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Tak jestli bude třetí díl ještě lepší než ten druhý, tak se máme na co těšit. Skvělý příběh, propracovaný. Autorka se opravdu nebojí ničeho.

01.01.2019 5 z 5

Zvláštní kniha, ke které moc nevím, co říct. Čte se zvolna a jednoduše, příběh zvláštní. Musíte číst i mezi řádky. Bylo mi při čtení smutno. Ale stálo to za to.

16.07.2018 4 z 5

Nesmrtelní z Meluhy Nesmrtelní z Meluhy Amish Tripathi

3,5* Já tak nějak nevím, co si o tom myslet. Hlavní hrdina absolutně bez chyby, všechno co udělá je správně. Milostná zápletka nemastná neslaná. První polovina knihy je v podstatě o ničem. Až v té druhé se to trochu rozjede. Další díl si vezmu ze zvědavosti, doufám, že bude akčnější.

13.07.2018 3 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Pěkná, oddechová fantasy. Těším se na další díl. Je fajn vidět, jak se příběh protíná s Prahou. To českému čtenáři přidá na zážitku.

10.07.2018 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Jo Nesbo je autor, kterému jsem se vždy vyhýbala. Nechápu ale proč. Netopýr je zajímavá kniha, ikdyž k ní mám určité výhrady. Jako například rasismus, homofobii.. Ale pokud první případ Harryho Holea patří mezi ty nejslabší, tak se těším na ty další!

07.07.2018 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Bylo to dobré, co víc k tomu napsat. Luc, Ava i Natasha mi přirostli k srdci, těším se na další díly.

05.07.2018 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Právě jsem dočetla. Musím říct, že první část knihy mě moc nebrala. Ale ta druhá a třetí... Nevím co říct. Silný příběh, který by si měl přečíst každý, kdo má rád kvalitní vyprávění. Určitě nelituji, že jsem knihu četla, právě naopak. Jedna z nejlepších o druhé světové válce. A nejen o ní. Jodi Picoult opět nezklamala.

25.06.2018 5 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Skvělá oddechovka. A ten konec. Posledních sto stran bylo úžasných. Nijak velká slaďárna. Na konci jsem se musela při čtení usmívat.

13.06.2018 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Pěkné doplnění HP série.

31.05.2018 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Až doposud jsem se J. Picoult vyhýbala. Myslela jsem si, že když je všemi tak oblíbená, mě se její knihy nebudou líbit. Stává se mi to totiž často.
Ale Velké maličkosti.. Tohle bylo něco. Příběh není pro každého a mně bylo při určitých pasážích velmi úzko. Hlavně části z pohledu Turka. Nahlédnout do hlavy někomu, kdo má tak odlišné - a pro mě i zvrácené - myšlení od toho mého, bylo něco neskutečného.
Každá z postav mi přišla naprosto reálná, přirozená.
Nemám co k tomu víc říct, než jen to, že jsem už dlouho nečetla tak úžasnou knihu, abych na ni myslela, kudy chodím.

01.05.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha se dobře čte, jelikož je rozdělená do krátkých kapitol. To mi ve čtení absolutně vyhovuje. Musím ale uznat, že kdyby byl příběh o trochu víc propracovaný a rozšířený, Někdo cizí v domě by ode mně dostal hvězdiček pět.

18.04.2018 4 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

3,5* Nevím... Richelle píše čtivě, na tom se nic nezměnilo. Ale jinak mi nepřišlo, že by tam byla nějaká akce a vůbec prostor pro to, oblíbit si postavy. Když srovnám se sérií Sukuba, tak zklamání. Měla jsem velký problém zorientovat se ve světě a v postavení postav. Druhý díl mám doma a tak se do něj pustím, ale nejspíš si dám od tohoto příběhu na chvíli pauzu.

15.04.2018 3 z 5

Návrat Kouzelnice Návrat Kouzelnice Chris Colfer

Miluju to. Nevím, co k tomu víc říct. Na třetí díl se neskutečně těším a jen co ho dostanu do rukou, začnu ho číst.

29.03.2018 5 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Tohle je dokonalost. Nemám slov. Nádherné propojení s pohádkovým světem. Hned zítra si pořídím druhý díl. Mám pocit, že jsem právě dočetla první díl své nové nejmilejší série.

19.03.2018 5 z 5