-markéta- -markéta- komentáře u knih

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Je to moje druhá zkušenost se seberozvojovou knihou a zjistila jsem, že tento typ knih není úplně pro mě.
Určitě mě tato kniha donutila se zamyslet nad tím, jak často si stěžuji a že si kolikrát stěžuji zbytečně.
Nemyslím si, že by mi tato kniha změnila život, nebo mě navedla na lepší život.
Na knize mi asi nejvíce vadilo to, že se tam hodně objevovala reklama na fialový náramek. Určitě je to dobrý nápad s vyměňováním náramku z ruky na ruku, ale mně to přišlo až moc.
Každopádně obdivuji lidi, kteří se do 21 denní výzvy pustí a všem jim držím palce!
PS: Možná si teď nějakou dobu budu uvědomovat, jak moc si stěžuji a nebo lidi kolem mě.

19.04.2020 3 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Musím se zase opakovat a napsat, že případy Kim jsou moje oblíbené! Všechny knihy byly skvělé, napínavé, čtivé, prostě TOPKY.
Nejde asi ani říci, která z nich byla nejlepší, protože všechny měly svoje kouzlo a svůj jedinečný příběh.
Opět se zde řešilo důležité téma a to téma bohatých a úspěšných lidí a spojení mezi nimi, které začalo nevinně na škole, ale bohužel pokračuje celý život.
Moc se mi na knihách líbí, že i když na sebe případy nenavazují, tak příběh lidí ano. Mám ráda, že se o hlavních postavách dozvídám více!

!!!SPOILER!!!
JAKO DOOPRAVDY SE TO STALO?!!!! Brečela jsem! Doopravdy jsem brečela a to jsem si myslela, že u detektivek se prostě nebrečí. Obětovat svůj život za život dítěte je silné rozhodnutí. Celou noc jsem přemýšlela, zda bych tohle udělala taky, protože život máme jenom jeden. Chci se jednou vydat cestou, jako Kim, protože tento obor i studuji a tohle mi hodně leží v žaludku. Člověk v takové situaci nemá mnoho času na rozmyšlenou. Hrůza.

Každopádně jsem zvědavá, jak se Kimin tým bude chovat i přes tuto ztrátu a kdo nový do týmu přibyde.

17.04.2020 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

A jsme zase u toho, další díl Kim byl úžasný! Musím říct, že tento díl se mi líbil asi nejvíce svým dějem. Prostitutky, práce, kde se k zaměstnancům chovají jako ke zvířatům, opuštěné miminko, aby mělo lepší život. Skvělá a důležitá témata.
Příběh byl opět napínavý a čtivý. "Ještě jednu kapitolu", klasika u této knihy a pak jsem byla u konce ani nevím jak.
Až jednou tato série skončí, tak budu velmi smutná, protože tohle je doopravdy to, co miluji!

11.04.2020 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Potřebovala jsem od všech těch detektivek lehké odreagování a Karla Čapka mám moc ráda a Dášenku jsem samozřejmě nemohla vynechat.
Knihu jsem četla ve čtečce a mile mě překvapily ilustrace + na konci knihy fotografie samotné Dášenky snad ze všech možných úhlů.
Knížka se mi velmi líbila. Byla to půlhodinková záležitost, ale pobavila jsem se a velmi mi to zpříjemnilo odpoledne.

08.04.2020 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Mně už je trapné psát, že další případ Kim byl super, ale ono tomu tak doopravdy je. Nechápu, jak to může být už 6.díl a pořád skvělý a něčím vždy nový!
Trochu mi v knize chyběla spolupráce Kim a Bryanta.
Kniha se zabývá velmi důležitým tématem, který svět bude doprovázet vždy (bohužel).
Vždy mám ráda, když je do zápletky s vrahem zapojený i policista (jako rukojmí například) a tím se mi díl líbil ještě více. Líbila se mi v této knize vlastně celá akce + spolupráce s jiným týmem. Dozvěděla jsem se zase něco nového o týmu Kim.

06.04.2020 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Další případ Kim a další super kniha!
Na knize se mi líbilo, že byla propojená i s ostatními díly.
Kdybych tady ale měla popsat vše, co se mi líbilo, tak bych musela psát spoilery a to nechci, protože každý by si měl případ vychutnat hezky s napětím!
Věc, která mě velmi zaujala, bylo myšlení vraha - ublížit blízkým, protože to bolí mnohem víc, než zabít je samotné.
Také zde můžeme vidět, co vše je možné zorganizovat z vězení.
Těším se na další díl!

01.04.2020 5 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Druhá autorova kniha a opět jsem nadšená.
Člověk v této knize vidí, co všecho je člověk schopný udělat pro lásku. Příběh se mi moc líbil, bylo to zase z jiné strany než jsme zvyklí od knih s touto tragickou tematikou.
Člověk si i uvědomí, že né všichni, co pracovali ve vyhlazovacích táborech, tam byli proto, aby zabíjeli Židy. Slzička párkrát ukápla.
Každý pozná, kdy ta "pravá" láska, je doopravdy pravá a je schopný za ní bojovat, i přes hrozbu smrti.
Nemohu srovnat s první autorovo knihou, jelikož to bylo z jiného soudku.
Za mě super.

29.03.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Skvělá, napínavá detektivka.
Tohle je moje první autorova kniha a určitě ne poslední. Moc se mi líbil styl psaní, kniha se četla sama, odsýpala a furt jste museli číst dál a to je to, co od dobré knihy očekávám!
Hlavní postavy mi moc sedly. Chvilkami jsem cítila znechucení, ale na to si budu muset zvyknout, když studuji kriminalistiku.
Těším se na další případ Kate.
Rozhodně kniha stojí za přečtení.

27.03.2020 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Čapek je jeden z mých neoblíbenějších autorů.
Matka byla další knihou, která mě ohromila a zařadila se tak mezi mé nejoblíbenější.
Drsná kniha, kdy matka chce držet svou rodinu pohromadě, kdy chce jen to nejlepší pro své syny. Bohužel ne vždy je vše tak, jak bychom si přáli.
Každý čtenář doufal v dobrý konec, ale tušil, že nepřijde.

21.03.2020 5 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Kniha mi doma ležela už nějakou dobu, a tak jsem se do ní pustila v této nemilé situaci.
Nestává se mi, že bych v knihách nenáviděla postavy, ale s Vivien to jinak nešlo. Vyloženě jsem jí nesnášela - zlá, sobecká hysterka. Russ byl naivní, zamilovaný, hodný až hloupý.
Tento žánr moc nemusím, ale od Sparkse jsem už jednu knihu četla a moc se mi líbila.
Tato kniha nebyla špatná, ale nebyla ani nejlepší. Četla se hezky a doopravdy mě zajímalo, jak se celá situace vyřeší, takže jsem četla a četla.
Pobrečela jsem si samozřejmě. Konec knihy jsem nečekala.
Doufám, že po přečtení této knihy si mnoho žen uvědomí, jak se ke svému manželi nechovat.

21.03.2020 4 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

Čekala jsem mnohem, ale mnohem víc.
Čekala jsem, že budu zdrcena, že se budu možná i bát, ale nic takového nepřišlo.
Samozřejmě, že je hrozné, když lidé páchají sebevraždy a ještě horší, když k tomu někdo napomáhá, v tomto případě nahrávkami, které byly udělány přímo pro člověka podle jeho data narození.
Psychické poruchy jsou bohužel velkým problémem a málo kdo je umí 100% zvládat. Konec jsem doopravdy nečekala, to musím uznat a z toho důvodu také dávám 2 hvězdičky, protože zase takový odpad to nebyl, ale pokud zvažujete koupi knihy, tak za mě ne-e.

15.03.2020 2 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Mnohem lepší, než byl první díl!
Člověku až mrazí, jak někdo může být schopný takových věcí, jako je obchod s bílým masem či s orgány - nechutné.
Obvinila jsem opět všechny postavy, které v knize figurovaly.
Rozhodně skvělé téma.

14.03.2020 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

O knize jsem přemýšlela už když jsem maturovala, ale něco mi říkalo, že to nebude taková sláva, jak všechny literární nadšenkyně říkají.
Ale přeci jenom je to klasika, kterou by měl každý za svůj život alespoň jednou přečíst.
Když jsem začala číst, musela jsem se usmát, neboť jsem si vzpomněla na základní školu, kdy jsem se nejznámější pasáž musela učit nazpaměť (kousek si pamatuji dodnes - jako každý).
Každopádně jsem o knize měla správné mínění. Není to nic extra.
Jednoduchý příběh, který je napsán zbytečně složitě.
SPOILER!!!
Ve zkratce - Příběh milenců Jarmily a Viléma. Oba tragicky zemřou. Vilém je popraven za vraždu svého otce, který sváděl Jarmilu, jakmile se to Jarmila dozví, utopí se.

07.03.2020 3 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Toto je žánr, který moc nečtu, každopádně knihu mám doma již nějaký ten pátek a hodila se mi do knižní výzvy, tak jsem si řekla, proč toho nevyužít a nepřečíst ji právě teď.
Nečekala jsem od knihy moc a musím říci, že mě velice překvapila.
!!!SPOILER!!!
Kniha je o autistické dívce, která to od malička neměla lehké. Matka alkoholička, feťačka a násilník, která se neuměla starat o sebe ani o své děti. Ginny se krásně starala o svou malou sestřičku, o které nikdo nevěděl a nikde nebyla vedena, avšak jednoho dne byla Ginny matce odebrána a vystřídala 3 adoptivní rodiny. Poslední rodina měla být konečně NAPOŘÁD, ale bohužel i oni se chtěli Ginny "zbavit", protože se snažila sejít se svou rodnou matkou (i když byl soudní zákaz styku) a začala dělat problémy + se jim podařilo mít vlastní děťátko a Ginny mu byla "nebezpečná".
Ginny však nechtěla ke své matce, avšak ke své malé sestřičce (díky svému postižení nechápala, že její sestřička už nebude miminko), o kterou se musela starat, aby jí její rodná matka neubližovala.
Vše bylo krásně naplánované, každopádně když Ginny spatřila a bylo jí vysvětleno, že její malá sestřička už není miminko, ale je z ní 6 letá slečna, rozhodla se, že se svou rodnou matkou nikam nepůjde. I přes všechna snažení rodné matky se Ginny nedala a neutekla s ní.
Právě tento čin byl rozhodující pro rodinu NAPOŘÁD, aby si Ginny nechali.

Čekala jsem upřímně úplně jiný konec, každopádně tenhle je mnohem lepší.

07.03.2020 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

A tohle je přesně ten díl, který se už liší poměrně dost od filmu.
Za mě lepší, protože se člověk dozví více věcí a více věcí je i rozvedeno. Každopádně některé pašáže se liší úplně (nebudu vypisovat, protože nechci spoilerovat).
Harry Potter je srdcovka, po které sáhnu vždy, když chci nějakou lehčí a nenáročnou literaturu. Každým dílem více a více obdivuji spisovatelku, že něco takového dokázala vymyslet - stále to nechápu.
4 hvězdičky dávám z důvodu zbytečně (za mě) dlouhého začátku, než Harry vůbec jel do Bradavic.

01.03.2020 4 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Knihu jsem přečetla na jeden zátah a mrzelo mě, když skončila.
Tato kniha obsahovala vše, co od knihy očekávám: čtivost, vtip, lehký smutek a hlavně pointu. Na konci se podle mě každý zamyslí.
Jedná se o mou druhou knihu od této autorky a opět jsem byla nadšená, takže rozhodně sáhnu po zbývajících.
Jednoznačně doporučuji.

18.02.2020 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Knihu jsem si koupila z důvodu, že jí byl plný Instagram a doporučovaly ji moje oblíbené knižní influencerky + knihy z válečného období miluji.
Poprvé jsem knihu vzala do ruky někdy v listopadu a po 60 stránkách jsem si řekla, že tohle teda ne-e. Každopádně já nejsem typ čtenáře, který by to s knihou takhle lehce vzdal a sáhla jsem po ní tedy teď a musím říct, že nechápu, co to se mnou v listopadu bylo, protože takhle knížka je doopravdy skvělá!
Všechny knihy z válečného období, které jsem četla byly z koncentračních táborů. Tento příběh nám ukazuje, jak celou válečnou situaci vnímali Němci.
Bylo to pro mě něco nového a něco, co se mi doopravdy moc líbilo a musím doporučit.
Dokonce jsem si i na konci pobrečela.

18.02.2020 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Další případ Kim za mnou a opět se budu opakovat, když řeknu, že to bylo super. Je to zatím čtvrtý díl a musím říct, že byl teda nejslabší z těch, co už jsem četla, každopádně stále si zaslouží 5 hvězdiček. Série těchto krimi je prostě topka.
Mám doma i další zbylé 4 díly a už se nemůžu dočkat, až se vrhnu na další!
Kim je skvělá žena a tím, že kriminalistiku studuji, tak mi knížka hodně dá i co se do budoucí práce týče.

07.02.2020 5 z 5

O čarodějnici, která se nenechala upálit O čarodějnici, která se nenechala upálit Amanda Lovelace

Knihu jsem četla opět v angličtině a řekla bych, že je to mnohem lepší než v češtině, protože člověk si to volně přeloží sám. Není to žádná těžká angličtina, které by člověk ve finále nerozuměl.
Není to žádné přeborné dílo, které by ve vás něco jó zanechalo, ale už mám doma i třetí díl (opět v angličtině) a těším se na něj.
Některé stránky či úryvky jsem si i založila, protože pro mě mají hlubší smysl.

03.02.2020 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

TOP!!!!
Nemám k této knize jiné slovo. Opět silný příběh, který vás nenechá klidnými.
Cilka si prožila strašné věci v koncentračním táboře, a když už bylo konečně po všem, tak přišlo vězení ve formě opět pracovního táboru.
Oproti koncentračnímu táboru byly gulagy samozřejmě "luxus", každopádně opět se jedná o genocidní místo, které nemělo nikdy vzniknout.
Cilka byla skvělý člověk, který rád pomáhal a i když sama měla málo, tak se vždy rozdělila s přítelkyněmi (i s těmi, které si to nezasloužily).
V knize je mnoho pasáží, kdy si člověk řekne, jestli by se také takto doopravdy zachoval a nebo byl raději sobecký a snažil se přežít a dostat se co nejdříve ven.
Doopravdy skvělá kniha, která stojí za přečtení! I slzička ukápne.

03.02.2020 5 z 5