Market116 Market116 komentáře u knih

Koruna Koruna Kiera Cass

Stejně jako předchozí díly se i tento četl krásně. V jedné sérii byly vlastně dva příběhy a každý měl své kouzlo.
Jsem ráda jak se nakonec Eadlyn rozhodla a že vše dobře dopadlo.
Jsem ráda, že jsem si tuto sérii přečetla a nemohu jinak než jí jen doporučit. Rozhodně nezapomenu na Americu s Maxonem, jejich příběh byl opravdu překrásný :)

30.10.2017 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

I tento díl byl pro mě zážitkem. Kniha byla čtivá, krásně vymyšlená a chvílemi i zábavná.
Eadlyn na mě působila dost arogantně a povrchně. Jako by to byla samozřejmost, že se tak má chová. Zároveň je ale velmi silná a jde si tvrdě za svým a přesto, že se snaží, aby se jí Selekce nedostala pod kůži, trochu jí propadne. Takže jsem si jí celkem oblíbila, i přesto, že je skoro opakem své matky. Je zkrátka svá a nechce, aby jí někdo svazoval.
Vůbec ale nedokážu říct, koho si zvolí za manžela. Já osobně mám ráda Erika, který vůbec není účastníkem Selekce, dále Kila, Henriho a Foxe...takže jsem vážně zvědavá, určitě se rozhodne správně a zmoudří.
A Maxon s Americou jsou pořád stejně úžasní, ten jejich krásný příběh nic nepřekoná, mám je moc ráda a doufám, že vše dobře dopadne, vzhledem k tomu, jak kniha skončila, nechci zase bulet...takže rychle na závěrečný díl :)

29.10.2017 5 z 5

Dračí proroctví Dračí proroctví Sandra Regnier

Tak tento díl byl opravdu ještě zajímavější než první. Hltala jsem stránky jednu za druhou, vůbec jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Fay je vážně výjimečná a ten její humor je k nezaplacení...dostala mě tím, když myslela na to, že nemá spodní prádlo :D vždycky se jí podaří se trochu ztrapnit, ale to by jinak nebyla ona :) O Leea jsem se dost strachovala...teď už jen doufám, že budou spolu, i když se na scéně objevili draci...Fay a Leeovi moc fandím, když jsou spolu jsou úžasní :) Za to Ciaran mi je pěkně protivný...Jsem zvědavá jak série skončí :)

26.10.2017 5 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Přímo báječná kniha a úžasný příběh. Hrozně moc jsem se u knihy nasmála. Fay je prostě skvělá a nejde si jí neoblíbit :) A Lee? Ten je opravdu jedinečný. Líbí se mi, jak si všechny holky dokáže omotat kolem prstu, až na jedinou... :) Skvěle se k sobě hodí. Děj mě bavil od samého začátku a strašně jsem zvědavá na další díl. Věřím, že nezklame :)

23.10.2017 5 z 5

Osudové rozhodnutí Osudové rozhodnutí Lisa McMann

Je to velmi hezké ukončení série. Ale trochu se dalo čekat, jak to skončí. Musím říct, že se mi knihy líbily, už jen proto, že byly napsané jiným stylem, než na jaký jsem zvyklá a nadchlo mě to. Moc ráda jsem si je přečetla. Janie s Cabelem mi budou trochu chybět.

13.10.2017 5 z 5

Vodopád Vodopád Lauren Kate

Knihu jsem právě dočetla a doufám, že už na žádnou takovou nenarazím...i přesto, že nepatřila k těm nejhorším, tak konec k nim patří. Příběh by se mi jinak celkem líbil, kdyby byl závěr jiný. Dost mě to zklamalo...

08.10.2017 2 z 5

Slza Slza Lauren Kate

Když jsem četla "strhující milostný příběh", tak jsem si říkala, že by to mohla být další skvělá kniha. Popravdě nebyla nejhorší, ale rozhodně ne strhující, trochu mě to zklamalo. I přesto, že má kniha jen něco přes 300 stránek, přišla mi zdlouhavá a chvilkami jsem se musela nutit do čtení. A taky bych dala víc prostoru Eurece s Anderem...na milostný příběh nic moc. Ale třeba druhý díl bude lepší, když už jsem začala, tak chci vědět, jak to bude pokračovat.

02.10.2017 3 z 5

První První Kiera Cass

Líp to opravdu skončit nemohlo...to bych jinak nepřežila :)
Vztah mezi Americou a Maxonem byl přímo nádherný :) fandila jsem jim od samého začátku, A skákala jsem až do stropu, když bylo jasné, že Mer chce jen a pouze Maxe a on jí. Trochu mi to připomnělo telenovelu :)
Kniha se četla opět skvěle a Kiera Cass se stala mou oblíbenou autorkou.
Teď jsem zvědavá na další díl, kde vše začne od znovu...už se moc těším.

24.09.2017 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Ani Elita mě v nejmenším nezklamala, naopak. Od knihy jsem se nemohla ani odtrhnout a to je myslím u knihy hlavní :) Maxona zbožňuji víc a víc a pro Americu je prostě ten pravý...jenže mi přijde, že každou kapitolu vnímá svoje city jinak. Chápu jí, ale zároveň je to deprimující. Chvílemi si říkám, no super, že by se už definitivně rozhodla (samozřejmě pro Maxona) a bum na další stránce zase jinak. Navíc teď už to měla dost namále, princ na ní nemůže čekat věčně, což dokazuje to s Celestou...byla jsem celkem v šoku...Takže rychle na další díl :)

22.09.2017 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Zbožňuji tu chvíli, kdy začínám číst novou knihu a zjišťuji zda mě bude bavit či nikoli. A musím říct, že u Selekce mi trvalo sotva kapitolu než jsem poznala, že je to přímo nádherně kouzelný příběh. Knížku jsem měla přečtenou během dvou večerů, četla se úplně skvěle, moc mě bavila a skoro jsem nechtěla přestat číst :)
Připadala jsem si jako v moderní pohádce, hrozně se mi líbí to propojení.
Americu jsem si oblíbila hned od začátku, je tak krásně obyčejná, zároveň jedinečná a především přirozená. A Maxon? Nemám slov. Prostě princ, kterého by chtěla každá :) Moc si přeji a doufám, že America bude s Maxonem, jinak to ani nejde...jen jim to kazí Aspen. Nemůžu si pomoc, ale hned od začátku mě štve, možná i víc než samotná Celesta, nemůžu ho vystát a je mi líto, že k němu má America takovou slabost. Vím, první láska, ale stejně...nedokážu říct, jak se to vyvine...
Takže další série, které jsem propadla...vážně úžasně začínající pohádkový příběh :) Moc doporučuji

21.09.2017 5 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Kniha byla super. Velmi mě zaujala, bavila a skvěle se četla...jen skončila moc brzy, takže hurá na další díl :)

14.09.2017 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Nevím co přesně napsat, sice jsem plná pocitů a dojmů, ale převládají ty smutné...No, začnu tím, že celá série je bez pochyby úchvatná, opravdu mě zaujala a propadla jsem jí a protože jsem věděla, že čtu poslední díl, úžívala jsem si ho. S Galbatorixem se vypořádaly skvěle, vlastně geniálně a na celkovém závěru si dal Paolini záležet. I když dle mého mohl být právě konec radostnější, Eargon by si ho zasloužil, ale jak o tom přemýšlím, tak to bylo asi vážně jediné možné rozhodnutí, z jeho strany velmi obětavé...přesto mi nějaké ty slzy ukáply. Navíc mi přijde, že příběh byl ukončený, zároveň by kdykoli mohlo vzniknout pokračování...tedy to je má bláhová představa :)
Na závěr chci říct, že série Odkaz dračích jezdců je skvělá a stojí za to si jí přečíst. Já osobně toho ani v nejmenším nelituji, naopak jsem vděčná, že vznikla. A Christophera Paoliniho budu vždy obdivovat za jeho úžasnou fantazii a to, co dokázal vytvořit :)

12.09.2017 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Další skvělá fantasy kniha. Příběh mě uchvátil a Eragona se Safirou jsem se zamilovala :) hned jdu na další díl :) věřím, že bude stejně skvělý ba lepší

04.08.2017 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Páni...tak takovýhle konec jsem nečekala.
Trochu jsem doufala, že to touhle knihou skončí, ne proto, že by mě kniha nebavila, to ani náhodou naopak, přečetla jsem jí během pár dnů, jak jsem jí hltala, jen mě štve to čekání na další pokračování, stejně jako u Skleněného trůnu :/
Jinak příběh byl zase přímo úchvatný. Tamlina mi bylo líto, ale po tom, co Feyre uzavřel a byl až moc ochranitelský, mě začal pěkně štvát a opravdu jsem byla ráda za Rhyse a jeho rodinu, kterou jsem si hned oblíbila. Navíc jsem byla moc ráda, že Feyre a Rhysand jsou svými druhy, divila bych se kdyby ne, ale že to zjistil ještě pod Horou a že vše hnusné co udělal, dělal jen proto, aby jí ochránil, mě překvapilo, ale moc mile. Strašně se mi líbí, jak jsou všichni silní a odvážní, především se mi líbí, jak Feyre objevuje svou moc a dokáže úplně všechno, myslím, že je daleko silnější, než Hybernský král. A to, jak její sestry Elain a Nestu přeměnily na víly, bylo smutné, protože o to nestály, ale zároveň jsem za to ráda, poněvadž budou stejně nesmrtelné jako Feyre a pak, až se vše vyřeší a věřím, že vše dobře dopadne, budou spolu žít šťastně až navěky. A taky se těším na to, jak se Nesta všem kteří jí a Elain ublížily pomstí, především té staré královně, která si to rozhodně zaslouží.
Takže tento díl také vřele doporučuji (je snad ještě lepší než první díl) hlavně těm, co zbožňují fantasy a mocné víly jako já :)

13.06.2017 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Další kniha od S.J.Maasové, která je naprosto úchvatná. Moc se mi líbí, že hlavní hrdinkou je obyčejná dívka Feyre, která se umí o sebe postarat, je velmi odvážná, statečná a dokáže se vypořádat i s těmi nejmocnějšími vílami :) Tamlina jsem si od začátku moc oblíbila, s Feyrou jsou úchvatní, hlavně to, jak se do sebe zamilovávaly :) Ale vzhledem k tomu, že je Tamlin nesmrtelná víla a Feyre smrtelná dívka, jsem ráda, jak to skončilo, vlastně bych řekla, že líp to skončit nemohlo :) A Rhys? O tom nevím co si mám myslet, někdy mě opravdu štve...ale taky si říkám a trochu se obávám, aby se do něj Feyre nezamilovala, protože ten vztah mezi nimi je divný, navíc ta dohoda co mezi sebou mají...no nevím, ale rozhodně jsem zvědavá, jak to mezi nimi bude pokračovat, ale víc fandím Tamlinovi :)
Takže jsem opravdu moc ráda, že jsem si tuto knihu přečetla a moc jí doporučuji, příběh je skvělý, plný napětí a velice emotivní, takové knihy přímo zbožňuji. Věřím, že se k ní v budoucnu ještě vrátím, zatím jdu na další díl, na který se už nemůžu dočkat :)

03.06.2017 5 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Právě jsem tuto knihu dočetla a jsem opravdu nadšená :) Rick Riordan opět odvedl prvotřídní práci. Mě si tedy opravdu zase získal. Moc ráda jsem se vrátila do Tábora polokrevných a moc mě potěšilo, že se tam mihl i Percy Jackson, kterého absolutně zbožňuji :)
Apollóna jsem si si celkem oblíbila a hodně jsem se u něj nasmála (hlavně jak pořád řeší své akné :DD), i přesto jak je arogantní a namyšlený, má srdce na správném místě a s Meg (i s Broskvíkem) jsou opravdu skvělá dvojka, tak doufám, že se mu jí podaří najít a zachránit svět...:) Vlastně jemu, Leovi a Kalypsó! To bylo naprosto super, že se konečně objevili :)
Takže to vypadá, že bude další parádní série (stejně jako Percy Jackson a Bohové Olympu) a určitě bude na co se těšit, třeba příště zavítáme do Tábora Jupiter :) Každopádně já už se nemůžu dočkat :)

30.03.2017 5 z 5

Percy Jackson - komplet 1.-5.díl - box Percy Jackson - komplet 1.-5.díl - box Rick Riordan

Opravdu skvěla série při které se člověk zasměje, zbožňuji Percyho :) Každý díl byl lepší a lepší a stejně tak i pokračování Bohové Olympu, to bylo také fenomenální, ačkoli tam mohl mít Percy více prostoru, protože je opravdu nejlepší, stejně tak i Annabeth, mají mezi sebou opravdu krásný vztah :)

26.03.2017 5 z 5

Jižní sestra Jižní sestra Emily Rodda (p)

Deltora je sága mého dětství a šíleně jsem si jí zamilovala. Ze začátku jsem přečetla jen první sérii, protože jsem netušila, že jsou i dvě další a když jsem to zjistila, pochopitelně jsem se vrhla do čtení a když jsem dočetla poslední díl, byla jsem šíleně smutná, že už je po všem. (Navíc jsem všechny série přečetla asi 3 krát) Zároveň jsem byla šťastná, že to skončilo tak nádherně, ale samozřejmě by ještě nějaká další série mohla vzniknout, protože ,,Pán stínů je vychytralý a lstivý a jeho zloba a závist nepohasne ani za tisíc let." :) Chci říct, že Lief, Jasmína a Barda zůstanou v mém srdci navždy :) A věřím, že až se mi po nich bude hodně stýskat, zase se vydám do Deltory spolu s nimi za dobrodružstvím :)

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Tak, mám dočtený další fantastický díl :) od knihy jsem se téměř nemohla odtrhnout jak byla skvělá :) Ale zároveň jsem hrozně naštvaná a smutná, nejspíš bych se smířila s tím, že Sam byl Celaenin první, skvělý a nezapomenutelný kluk, kterého bohužel zavraždil nějaký sadista a parchant, ale když se S.J.Maas rozhodla vydat díl, ve kterém nám představí Sama a jeho nádherně romantický vztah s Celaenou, tak jsem myslela, že se na konci dílu snad zblázním, bylo to tak smutné (pochopitelně jsem zase bulela jako malá). A navíc další perfektní mužská postava, se kterou Celaena pochopitelně nebude :/ Ale jsem ještě víc nedočkavější na to jak tahle bravurní série skončí, doufám že bude strhující a plná emocí :)

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Právě jsem knihu dočetla a jsem naprosto uchvácena :) S.J.Maas mi znovu dokázala, že opravdu patří k nejlepším spisovatelům. Byla radost knihu číst, ani jsem netušila, že člověk může knihu tak prožívat a že jsem jí prožívala. Každou větu, odstavec, kapitolu. V jednu chvíli jsem cítila překvapení, radost, úlevu, také romantiku, tím myslím především ten nádherný vztah mezi Jeřábem a Aelin, říkala jsem si, že něco takového může být jen v knize či filmu. A ke konci to bylo opravdu dojemné, byla jsem štěstím bez sebe, když Aelin zachránila Doriana a to jejich přátelství...krása :) stejně tak, když se uviděl Dorian s Chaolem, to už jsem bulela, jak to bylo dojemné (upřímně ani nevím kolikrát jsem bulela, ale nemohla jsem si pomoc) a s Manon jsem něco takového čekala, bylo jasné, že nemůže být až taková potvora :) a jestli to skončí tak, že Manon bude s Dorianem (což nejspíš bude), tak mě asi vomejou :( ale třeba to bude podobně krásný vztah jako Jeřábův s Aelin, no uvidíme. Pochopitelně tím chci říct, že se už nemůžu dočkat dalšího dílu (a že si asi ještě počkám) a přeji si, aby byl stejně brilantní a úchvatný jako tento :) zatím si jdu přečíst Krvavé ostří a všem doporučuji, aby si Královnu stínů, společně s předchozími díly přečetli, opravdu to za to stojí :)

23.03.2017 5 z 5