Jižní sestra

Jižní sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2545/jizni-sestra-2545.jpg 4 174 8

Deltora III série

< 4. díl

Útrapy v zemi nestvůr a kouzel nekončí! Deltora je sice osvobozena od krutovlády Pána stínů, ale země i lidé strádají dál. Lief se svými společníky objeví hrozné tajemství - Pán stínů si své plány řádně pojistil a do vzdálených koutů Deltory skryl své čtyři ohavné výtvory, které pomalu, ale jistě ničí zemi. Říká jim Čtyři sestry podle staré jaliské legendy. Poslední z nich, Jižní sestra, se ukrývá ve městě Del. Vydejte se společně s hlavními hrdiny na dobrodružnou a nebezpečnou záchrannou výpravu. Poslední díl série plný nečekaných zvratů a překvapivých rozuzlení!... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež

24.05.2022 5 z 5

Opět skvělé.

Nale
13.05.2022 5 z 5

Deltora byla první série, kterou jsem v dospívání četla stále dokola a díky které jsem si zamilovala žánr fantasy. Emily Rodda doslova odstartovala moji lásku ke knihám.
Deltoru jsem hltala a vzpomínám, jak nadšená jsem tehdy byla z hádanek, kterými je autorka pověstná.
I po několika letech je to stále úžasné čtení.
Svět je propracovaný, příběh skvělý, nechybí napětí, akce i nečekané zvraty. Jako milovnice draků byla za mě třetí série nejlepší. Čtyři sestry mi doslova naháněly husí kůži a Lief, Barda a Jasmína budou mít navždy místo v mém srdci.:)

Fidorr
20.01.2021 5 z 5

Dočteno, je po všem... :( Přál bych si aby příběh Deltory nikdy neskončil a bylo aspoň milion dílů. Vždy když jsem se začetl, mě ten úžasný svět plný skvělých postav a jejich vlastností, zvratů, zápletek, překvapení nechtěl pustit a doslova jsem hltal každé slůvko. Deltora se mi na věky vepsala do srdce a s ní i Lief, Barda, Jasmína i s prckem Fillim a statečným Krejem :)
Všechno nakonec dopadlo jak mělo, jen ty dva jsem tipoval daleko dřív :D
Opravdu úžasný počin autorky. Patří jí obrovský dík, že jsem mohl něco takového doslova prožít.

Suou
21.05.2018 5 z 5

Fu toto je koniec :(
Tento svet mi bude chýbať viac ako moja prvá kniha Eragon...
Bolo tu všetko :D tie úžasné zvraty, akcia, tajomno... a tie nápady...
Ten koniec mi trochu nesedel (to, že skončili spolu), počas celej sérií tam nebolo nič také vážne a zrazu spolu skončia. Ja som ich dával dokopy už od začiatku, len som čakal niečo romantické keď autorka chcela takéto zakončenie.
Už mi chýba prečítať len prvú knihu z tejto sérií (info pri Deltora III 2) takže teoreticky tento svet nemám uzavretý :D

Market116
26.03.2017 5 z 5

Deltora je sága mého dětství a šíleně jsem si jí zamilovala. Ze začátku jsem přečetla jen první sérii, protože jsem netušila, že jsou i dvě další a když jsem to zjistila, pochopitelně jsem se vrhla do čtení a když jsem dočetla poslední díl, byla jsem šíleně smutná, že už je po všem. (Navíc jsem všechny série přečetla asi 3 krát) Zároveň jsem byla šťastná, že to skončilo tak nádherně, ale samozřejmě by ještě nějaká další série mohla vzniknout, protože ,,Pán stínů je vychytralý a lstivý a jeho zloba a závist nepohasne ani za tisíc let." :) Chci říct, že Lief, Jasmína a Barda zůstanou v mém srdci navždy :) A věřím, že až se mi po nich bude hodně stýskat, zase se vydám do Deltory spolu s nimi za dobrodružstvím :)

Cleo De Nile
19.01.2014 5 z 5

Nemůžu uvěřit, že už je to za mnou. Všechny tři série jsem přečetla hrozně rychle a teď lituju, že jsem si čtení víc nevychutnávala. Ale nevadí :) Poslední díl byl - narozdíl od posledních dílů předchozích sérií - moc pěkný a s ukončením jsem maximálně spokojená. Navíc ten zvrat na konci jsem vůbec nečekala, myslela jsem, SPOILER že prostě zničí sestry a konec :) Josefova smrt a mrtvola chudinky diamantové dračice mě zaskočily, ale tak to bývá snad ve všech knihách. Dávám 5*, jeden z nejlepších dílů "Deltory"... Vůbec nelituju, že jsem si to přečetla, a kdyby nebylo tolik dílů, určitě bych je chtěla mít doma :)

Nachci9
30.11.-0001 5 z 5

Je to úplně dokonalá kniha!

Emily Rodda (p)
australská, 1948