mari.seri mari.seri komentáře u knih

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Sáhla jsem po ní i proto, že jsem poslední dobou četla několik cestopisných knížek právě o trailech.
Smekám před autorkou, že se vydala na PCT, aniž měla více zkušeností s traily a že nakonec PCT zdolala.
Knížka se četla velmi příjemně.

09.06.2024 3 z 5

Další skvělá kniha od Martina Moravce.
Skvěle zpracované, nechybí humor ani drsnost, která k medicíně a obzvlášť k záchrance a urgentu patří. Oceňuji i nenásilně podanou první pomoc, tipy co dělat a co nedělat. Je vidět, že pro Marka Dvořáka není práce na záchrance a urgentu ani tak práce, jako životní náplň a poslání. Klobouk dolů před ním, co vše stíhá a chce stíhat.
Už se těším na další knížku od Martina Moravce.

17.04.2024 5 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Stejně čtivé jako první díl. Celkem pěkně vykreslená situace za války. Řešení obyčejných každodenních starostí - jídlo, otop, teplé oblečení,...Těším se, až si přečtu poslední díl

06.02.2019 4 z 5

Labyrint z kostí Labyrint z kostí James Rollins (p)

Další dobrá kniha ze série sigma. Musím souhlasit s některými, že jsou určitě i lepší díly a záplatky se u Sigmy stále opakují. Když nebudete číst jednu knihu za druhou, tak vám to tak vadit nebude, v opačném případě budete trochu přesigmovaní. Nicméně se autorovi nedá upřít, že píše velmi čtivě, dobře kombinuje historii se současností. Tento díl navíc nutil člověka zamyslet se nad etikou genového inženýrství. Co je ještě dovoleno a co už je přes čáru? Konec samozřejmě navnadil na další díly, protože chci vědět, co se stalo s Kowalskim.

27.12.2018 5 z 5

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

Další skvělá kniha od tohoto autora. Nescházelo napětí, zvraty, přírodní katastrofa, trocha historie.

16.10.2018 4 z 5

Marie Terezie: Miluj a panuj Marie Terezie: Miluj a panuj Miroslava Zlatníková

Po knize jsem sáhla po shlédnutí televizní inscenace. Po přečtení knížky člověku některé věci z filmu zapadnou do sebe. Sice jsem oproti filmu očekávala víc věcí navíc, ale i tak mě kniha nezklamala. Zajímavý historický román.

11.06.2018 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

A. Christie opět nezklamala, spíš naopak. Kniha zajímavá a čtivá hned od prvních stránek. Vykreslení charakteru, osudu a svědomí hrdinů naprosto dokonalé. Závěr opravdu brilantní. Jedna z nejlepších jejích detektivek. Ještě teď mám v hlavě říkanku deset malých černoušků ....

05.04.2017 5 z 5

Hrad Hrad Jennifer Egan

Ze začátku mne kniha moc nenadchla, ale postupem stránek jsem si k ní našla cestu a ve výsledku se mi celkem líbila. Zajímavý styl vyprávění, prolínaní příběhů, realita vs. fikce,...a nakonec jsem litovala, že je už konec. Líbilo se mi, že konec není vyloženě daný, každý si může lecos domyslet a nechat na své fantazii, co se dále s hrdiny dělo :-)

08.02.2017 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Po Sněhulákovi jsem sáhla kvůli čtenářské výzvě a rozhodně to nebude moje poslední kniha od tohoto autora. Super napsané, napínavé, čtivé, plné zvratů. Prostě super detektivka. Už se těším na další :-)

10.04.2016 5 z 5

Můj manžel a já Můj manžel a já Ingrid Seward

Po knize jsem sáhla po přečtení životopisu královny Alžběty II. (Královna - M. Dennison) a shlédnutí seriálu Koruna. Nehledejte v knize senzace o mladších členech rodiny (Harry, Diana, Kate), protože kniha se opravdu věnuje Alžbětě a Philipovi. Za mě pěkně napsané a líbilo se mi i rozdělení do tématických kapitol. Dozvěděli jsme se tak nejen o životě královského páru, ale i o chodu paláce, povinnostech, zájmech,... Bylo krásně popsáno, jak důležitou roli hrál Philip v životě královny.

29.04.2024 4 z 5

Vrah je v každém z nás 2 Vrah je v každém z nás 2 Lucie Bechynková

Druhý díl vyprávění elitního kriminalisty se mi líbilo mnohem více než první díl. Nebylo přerušováno zbytečnými otázkami jako v prvním díle. Jen škoda, že obsahoval pouze díly stejné jako zazněly v podcastu Zloději životů.

23.01.2024 4 z 5

Koruna démonů Koruna démonů James Rollins (p)

Autor opět nezklamal. Napínavé, poutavé, zajímavá historická fakta, pasáže ze života hmyzu vynikající. Kdykoli při tčení něco kolem mne zabzučelo, skoro jsem se lekla :-) Napětí až do konce, nenechá vás to knihu odložit, prostě chcete vědět jak to se všemi dopadne.

08.07.2019 4 z 5

Jidášův kmen Jidášův kmen James Rollins (p)

Další skvělá kniha autora. Opět čteno jedním dechem. Napínavý děj, fikce dobře namíchána s realitou, zvraty v ději,...určitě ne moje poslední knížka z této série :-)

04.10.2018 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Moje druhá knížka ze série o HH a rozhodně ne poslední. Přečteno jedním dechem. Napínavý příběh, skvěle vykreslené postavy, jedním slovem paráda.

15.05.2017 4 z 5

Ztracená brána Ztracená brána Arnošt Vašíček

Ke knize jsem se dostala nejom díky letošní čtenářské výzvě (kniha odehrávající se v Praze). Po přečtení knihy Ďáblova lest jsem věděla, že chci přečíst další knihu od tohoto autora. Opět vůbec nezklamala. Akční děj střídá zajímavý vědecký výklad symbologa Runy, dozvídáme se řadu historických faktů, fikcí, dohadů, nejastností, magie,... Kniha napínavá a čtivá od začátku až do konce, ráno jsem ji začala číst (málem jsem přišla pozdě do práce) a večer něšlo jinak než ji dočíst. Že se liší od seriálu, lépe řečeno že se seriál liší od knihy, mi vůbec nevadilo. Chápu, že pro filmové účely musel být příběh poněkud upraven.

01.02.2017 5 z 5

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

A. Christie opět nezklamala. Poirot je moje oblíbená postava, ale vůbec mi nevadilo, že se objevil až celkem později. Mistrně rozvinutý příběh, ve kterém nebyla o zvraty a nečekaná překvapení nouze a opět velké odhalení H.P.

26.01.2017 4 z 5

Muž na dně Muž na dně Iva Procházková

Detektivka mě velmi mile překvapila. Přečetla jsem ji téměř na jeden zátah. Do poslední chvíle není jasné kdo je vrah a může jím být kdokoli. Astrologie mě vůbec nerušila, nebyla tolik prioritní jako v pokračování seriálu. Knížku vřele doporučuji.

29.02.2016 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Hercule Poirot prostě nikdy nezklame. Bravurně napsaná detektivka od královny detektivek.

14.02.2016 5 z 5

Pod parou Pod parou Terry Pratchett

Musím souhlasit s předchozími komentáři. Už to nebyl ten pravý Pratchett. Ale jednu hvězdičku si ta kniha nezasloužila. Bylo to takové důstojné zakončení série Zeměplochy. Po druhé bych si knihu asi nepřečetla a to se mi u Pratchetta moc nestává.

22.01.2016 3 z 5

Smrt si nevybírá Smrt si nevybírá Jaroslav Švorc

Kniha přečtená jedním dechem. Měl by si ji přečíst každý, kdo se do hor chystá. Jak už zde bylo psáno vrcholy tam budou i zítra, tak proč vyrážet dnes za hrozného počasí a riskovat.
Sama jsem v horách nejednou natrefila na nevybavené a neznalé turisty (Na hřebenovce v 1830 metrech v tričku, 3/4 legínách. Ten den na hřebenu hodně foukalo, silný nárazový vítr, pocitová teplota tak 5 °C a oni se divili, že je tam zima, když hlásili přece 20 stupňů! No jo, jenže těch 20 bylo v údolí v 900 m.)

24.01.2024 5 z 5