mareksevc mareksevc komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

objavené vdaka tejto stránke ! neskutočne nadčasová kniha, dobu predbehla snad o 50 rokov . Posledných 60 strán som si vychutnal najviac a určite siahnem po pokračovaní , samotná myšlienka konca sveta v tejto podobe je fascinujúca

12.07.2021 5 z 5

Žiarenie Žiarenie Stephen King

po dlhej dobe kniha pri ktorej čitani v noci som sa musel občas pozrieť okolo seba , len tak pre istotu. Zároveň vyborna psychologická sonda , klobuk dole pred autorom

04.04.2021 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

prvotriedny unik z reality :)

13.11.2020 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

wau , myslím že namiesto hodnotenia knihy odporučim každému aby sa posadil a užil si tuto jazdu v čase , klobuk dole pred autorom

18.01.2022 5 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

od prvej strany som vedel že ma kniha bude bavit a bolo to tak až po záver, velmi dobrá atmosferická upirovina - bram s. by bol určite spokojný !

29.07.2022 5 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

obstojné pokračovanie, ak sa vám páčila jednotka tak dvojka neurazí , za mna to rozhodne nebola strata času, a osobne by som prijal dalšiu knihu z univerza triffidov !

25.07.2021 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Na úvod - NEODPORUČAM slovensku verziu od Ikaru z roku 2009 ten preklad je stašny. Ku knihe, - King zas raz ukazal majstrostvo , postavy sa mi vôbec neplietli aj napriek ich počtu, vývoj a správanie postáv klasicky aj na 10 hviezdičiek. Koniec je aký je , knihu som si užil od prvej po poslednú stranu nech dopadla ako dopadla.

10.02.2021 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

jednoduché ale pútavé čítanie

21.08.2023 4 z 5

Drakula Drakula Bram Stoker

tuto knihu som zbožnoval od malička, podla mna predbehla svoju dobu o zopár desiatok rokov , prvá časť - pobyt Jonathana na hrade je pre mna asi najlepšia pasáž z knih čo som čítal

19.08.2020 5 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

som rád že som ako teenager objavil Verneho , bolo strašne fajn vžiť sa do role mladých trosečníkov

09.12.2019 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

vysoké hodnotenie naznačovalo kvalitnú knihu a možem to už potvrdiť aj ja

09.08.2022 5 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur C. Clarke (p)

nadčasové čítanie

24.11.2021 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Shawshank 5*, žiak 4* , telo 5*, dychanie 4*
telo bolo uplne skvele, pripomenulo mi to knihu temne leto !

02.10.2021 5 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

jedna z top 10 kingoviek ,, mňa osobne to zaujalo od prvej stránky a je tu všetko čo King tak dobre vie , hlavne ten boj dobra a zla

27.06.2021 5 z 5

Štyri po polnoci 1 Štyri po polnoci 1 Stephen King

plný počet už len za Langonierov, je to asi naj poviedka aku som čital

01.04.2020 5 z 5

Tajomný ostrov Tajomný ostrov Jules Verne

najlepšia Verneovka

09.12.2019 5 z 5

Hrobárov almanach Hrobárov almanach Oliver Pötzsch

možno som čakal trošku temnejšiu atmosféru ale inak solídna detektívka , rozhodne neurazí

08.03.2024 4 z 5

Cujo Cujo Stephen King

prelínanie napätia a vyvoja postáv zvladnuté majstrovsky

12.03.2022 5 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Krysa a když teče krev naozaj skvelé

29.01.2022 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

plnohodné pokračovanie, druhá polovica knihy velká bomba

19.09.2021 5 z 5