Marčullkas Marčullkas komentáře u knih

Š jako Šarlota Š jako Šarlota Lenka Lanczová

Díky téhle knize jsem poznala Lenku jako báječnou spisovatelku, která mě dokázala pokaždé zaujmout svým neotřelým stylem psaní.

22.07.2013 4 z 5

Jak miluje Anna Marie aneb Jak se v Čechách vaří pivo Jak miluje Anna Marie aneb Jak se v Čechách vaří pivo Václav Matějka

Absurdity dvacátého století. Knihu jsem přečetla během chvilky. Začátek byl vleklý, ale jakmile jsem se zorientovala v postavách stránky rychle ubíhaly. Anna Marie a Oťásek pohled na lásku v těžkých dobách komunismu.

Heřmánkový palouk Heřmánkový palouk Mary Wesley

Knihu jsem přečetla během pár dní, zaujal mě příběh i děj. Autorka si zaslouží obdiv, že zvládla napsat knihu v tak pokročilém věku.

22.07.2013 4 z 5

Taková normální rodinka se vrací Taková normální rodinka se vrací Fan Vavřincová (p)

Myslím si, že některé knihy by už neměly mít pokračování. První kniha byla úspěšná, troufám si říct, že vydařená. Pokračování řadím spíše mezi horší.

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Autorka mě udržovala v napětí až do konce příběhu. Stránky ubíhaly poměrně rychle

22.07.2013 3 z 5

Panoptikum hříšných lidí Panoptikum hříšných lidí Jiří Marek (p)

Nostalgicky prvorepubliková Praha pohledem kriminalistů. Řešení zapeklitých případů a mnohdy překvapivé odhalení a rozluštění.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Byl pozdní večer – první máj –
večerní máj – byl lásky čas.
Hrdliččin zval ku lásce hlas,
kde borový zaváněl háj.
O lásce šeptal tichý mech;
květoucí strom lhal lásky žel,
svou lásku slavík růži pěl,
růžinu jevil vonný vzdech.

Moc ráda se ke knize vracím a cituji si sama pro sebe. Poklad naší literatury

22.07.2013 5 z 5

Taková normální rodinka Taková normální rodinka Fan Vavřincová (p)

Řadím mezi oddechové čtení. Krásně, humorně popsané rodinné peripetie. Nahlas jsem se zasmála a pobavila :)

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Povedená humorná kniha, u které jsem se rozhodně nenudila! Viděla jsem jak filmové, tak i divadelní zpracování knihy a musím uznat, že kniha vede na plné čáře:) ...

22.07.2013 5 z 5

Vesnický román Vesnický román Karolina Světlá (p)

Vesnický román povinná četba k maturitě. Kniha se mi četla moc dobře a dokonce mě i překvapila. Odehrávající děj v polovině devatenáctého století na vesnici. Různé povahové vlastnosti utvářejí příběh...

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Bohužel musím uznat, že film se mi v tomhle případě líbil daleko víc, než kniha.

22.07.2013 2 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Čapka mám jako dramatika velmi oblíbeného. Zlomené matčino přesvědčení a sama synovi dá pušku a posílá jej bránit vlast ...

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Soubor básní od muže, který krásně vyjádřil lásku k mamince ...

Pusinky Pusinky Stanislav Rudolf

Knihu jsem četla v době puberty a byla jsem z ní nadšená, dnes bych volila jinou literaturu, ale to je logické:) Jinak doporučuji

Něžně háčkovaný čas Něžně háčkovaný čas Stanislav Rudolf

Kniha přečtena hodně dávno v době dospívání.

Nebreč, Lucie Nebreč, Lucie Stanislav Rudolf

Přečteno hodně dávno, ale na knihu i příběh si moc dobře pamatuji. Silný emotivní zážitek

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Četla jsem jako dítě a dodnes si přesně pamatuji jak na mě kniha zapůsobila.

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

První knížka, kterou jsem od Rudolfa přečetla.

Bible Bible neznámý - neuveden

Bible se dá číst neustále dokola a pokaždé v ní objevím něco nového.

22.07.2013 2 z 5

Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Sherry Argov

Řadím mezi hodně povedenou "pychologickou" knížku. Přečteno opět na doporučení a snad na každé stránce jsem musela s autorkou souhlasit.