Marčullkas Marčullkas komentáře u knih

Nebe plné hvězd Nebe plné hvězd Lenka Lanczová

Je pro mě těžké hodnotit zpětně knížky, které jsem před Xxx lety četla, ale na Lanczovou se nedá jen tak zapomenout. Provázela naši generaci:) Dnes bych sáhla po jiné literatuře.

Království za botu Království za botu Lenka Lanczová

Tajná láska Tajná láska Lenka Lanczová

Četla jsem hodně dávno, ale řadím opět mezi povedené kousky. Patří mezi mé první knihy od LL.

Šeptej do ticha Šeptej do ticha Lenka Lanczová

Milý příběh o Monice, které se změnil dosavadní život. Ač nechtěla, musela se smířit s tím, že opouští vše co měla. A začít od začátku.
Jedna kniha z trilogie.

Schody do nebe Schody do nebe Lenka Lanczová

Řadím mezi hodně povedené kousky, přečteno jedním dechem :) i když to bylo už hodně dáávno

Sběratelka polibků Sběratelka polibků Lenka Lanczová

Četla jsem hodně dávno :) Kniha se mi líbila, ale obča se příběh moc táhl:)

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Náročné čtení, těžká knížka a těžké téma. Dala mi hodně zabrat, ale jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Svým způsobem mě obohatila!

Znamení Blíženců Znamení Blíženců Lenka Lanczová

Četla jsem hodně dávno a moc si příběh nevybavuji, ale určitě se mi to líbilo, jinak bych to nedočetla:)

Náhradní princ Náhradní princ Lenka Lanczová

Souhlasím a řadím taktéž k těm povedenějším kouskům. U Lanczové jsem zbožňovala letní prázdninovou tématiku.

Blbej fór Blbej fór Lenka Lanczová

Knihu jsem četla v pubertě a tenhle díl se mi líbil. Dokonale blbej fór:)

Prázdniny pro zaláskované Prázdniny pro zaláskované Lenka Lanczová

Nevím čím to je, ale od Lenky Lanczové si pamatuji snad všechny knížky co napsala:D Možná je to tím, že jsem ji v pubertě zbožňovala. Ten její styl psaní, i příběhy mě dojímaly... Dnes už na to ráda vzpomínám, jako na tenhle lehce naivní příběh :))
Konec smutný, ale o tom je občas i život.

Nejlepší ze všech světů Nejlepší ze všech světů Irena Brežná

Malá holčička svýma dětskýma očkama popisuje život za těžkého socialismu! Dojemný příběh, u kterého vás zabolí u srdce:(

Výměna manželek Výměna manželek Kate Long

Propletení života tří odlišných žen. Ally, která se vyrovnává se svým těžkým osudem, její sebevědomá, rázná sousedka. A třetí žena "vyměněná manželka", která obrátí život v ulici.

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Knihu jsem četla už hodně dávno. Svědectví o inkvizičních soudech, čarodějnických procesech, těžké, smrtelné tresty pro odsouzené. Krásný příklad toho, jak moc a peníze už v té době hýbaly světem ...
Doporučuji navštívit Velké Losiny a expozici čarodějnické procesy v Šumperku.

Memento Memento Radek John

Má první kniha ve které jsem se setkala s drogovou tématikou. Byla jsem šokovaná a myslím, že i dostatečně poučená, co s mladým člověkem dokáže udělat droga.

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Smutný přesto zajímavý příběh otce, který zbožňoval své syny. Pro své syny nechal ulovit srnce. V srnčím mase je síla, kterou syni potřebovali, protože odcházeli i s tátou do koncentračního tábora...

Jak jsem potkal ryby Jak jsem potkal ryby Ota Pavel

Kniha se čte dobře, řadím mezi naši klasiku a klenoty literatury.

Prodavač humoru Prodavač humoru Roman Ráž

Zajímavá kniha do které jsem se začetla až postupně. Začátek jsem musela přelouskat. Knihu jsem několikrát odložila, ale vrátila se k ní a dočetla. Pohled na dobu námi minulou.

Podej mi ruku, Radko! Podej mi ruku, Radko! Lenka Lanczová

Fajn počtení v době dospívání. Ráda vzpomínám, jak jsem v jejich knížkách dokázala ležet hodiny a hodiny!

Počkej na mě, Radko! Počkej na mě, Radko! Lenka Lanczová

Má první kniha, kterou jsem od LL přečetla. Řadím ji mezi nejpovedenější. Dodnes si vzpománím jak jsem v jejich knížkách dokázala ležet hodiny a hodiny!