Nebe plné hvězd

Nebe plné hvězd https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2052/bmid_nebe-plne-hvezd-MUN-2052.jpg 4 419 29

Sympatická maturantka Romana skládá svou první zkoušku z dospělosti a vše se zdá být v nejlepším pořádku. Doma všechno klape, kolem sebe má celou partu nejlepších kamarádů, ve škole super kolektiv a stále je bláznivě zamilovaná do svého kluka, se kterým chodí už rok, i když ten své neotřesitelné pozice zneužívá a občas trochu "zazlobí". Romana se však brzy přesvědčuje, že maturita je pouze jednou z mnoha zkoušek na cestě k dospělosti a že ty další, přestože se neznámkují, jsou neméně důležité - a neméně těžké. Stará přátelství i lásky prochází krizí, leccos je nutno přehodnotit. Navíc prázdniny teprve začínají a slibují spoustu nových možností, zážitků, přátel - i lásek, ať už při brigádě u čerpací stanice, anebo u babičky na Kozím hrádku. A co teprve, když se objeví parta zajímavých trampů, z nichž především ten jeden Romaně učaruje svým úsměvem... Může existovat přátelství mezi klukem a dívkou, aniž by v tom bylo něco víc?... celý text

ElessaRiverbow
05.06.2023 1 z 5

(SPOILER) Tuhle knihu jsem četla prakticky ze třech důvodů - autorka byla téma v knižním bingu na tento měsíc, kniha byla volně dostupná na internetu a je krátká, a posledním důvodem bylo téma (maturita, přijímačky na vysokou školu a letní brigáda), které je mi momentálně velmi blízké. I přesto, že je kniha opravdu velmi kraťoučká, tak číst jí bylo pro mě vyloženě peklo. Děj mě absolutně nechytil, přišlo mi, že jsem se po celou dobu čtení ani nezačetla, a že se tam téměř nic neděje. Hlavní hrdinka Romana byla na zabití, neměla jsem ji ráda už od první stránky, a po tom, co se vyspala s klukem své nejlepší kamarádky u mě nadobro skončila. Její přátelé nebyli o moc lepší, Prokop zas tak špatný nebyl. Knihu jsem chtěla odložit už někdy po první třetině, ale nakonec jsem zatnula zuby a pokračovala, protože nemám ráda nedočítání knih.

kkouzlo
12.05.2023 3 z 5

Zrovna tuhle knihu jsem nikdy nečetla, původně jsem chtěla přečíst jednu Lanczovku,ale nakonec sáhla i po téhle. Proti dnešním YA je to slabý odvar, ale vlastně fajn oddechové člení. Doba, kdy sms byla drahá, telefon byl tlačítkový a rodiče nemožní :)

LunaL.
04.01.2023 5 z 5

První knížka, kterou jsem od spisovatelky četla. Asi proto ji mám nejradši

Amneris
11.02.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem na rozdíl od ostatních od Lenky Lanczové v pubertě nečetla, takže jsem se na ni těšila. Romana mi byla od začátku sympatická, připomněla jsem si svoji maturitu, a to učení o svaťáku na chalupě jsem jí trochu záviděla (v dobrém samozřejmě). Škoda toho průšvihu, který se tam stal, jinak to muselo být super. Nechápala jsem však, proč byla zamilovaná do toho blbečka Hynka, toho bych s chutí odstřelila na Mars. No a Prokop byl jasnej od začátku, že to bude sympaťák. Ještě jsem Romaně záviděla babičku kastelánku a samozřejmě spaní na hradě. Ke knížce se určitě ráda vrátím :-)

tittanie
20.07.2021

Tuto knihu, jako většinu knih od této autorky, jsem četla vícekrát a asi až teď jsem ji docenila. Myslím, že to je nejvtipnější kniha od Lanczové. Asi napořád si budu pamatovat, že Jirásek kradl inkoust, aby mohl naspat F.L. Věka. Takže se k ní asi znova někdy vrátím.

sonina1
03.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Romana je dost zvláštní a upřímně mi k ní Prokop absolutně nepasuje :D Četlo se to hezky, ale ke knížce už se nevrátím (jsou jiné oblíbené od autorky).

Margherita_N
19.11.2019 2 z 5

Ve volných chvílích jsem si zopakovala tenhle románek, od kterého jsem vzhledem k předchozí zkušenosti moc nečekala - a vida, po dvanácti nebo kolika letech od posledního čtení jsem na něj koukala zase trochu jinak. Hlavní hrdince Romaně a její neposednosti a životnímu nadhledu začínám rozumět až teď, jako maturantka jsem byla rozhodně svázanější a ustrašenější - ona působí jako člověk s rozsáhlými životními zkušenostmi, který má všechno na háku a ví, že si s maturitou nemusí dělat moc starosti, protože když nějak prospívala celou dobu, tak ji udělá a s vysokou školou to prostě zkusí. Na druhou stranu mi připadalo celkem drzý vyfláknout se na veškerou přípravu a pak se ještě durdit, že ze zemáku mohla mít při troše dobrý vůle i jedničku, proč jí jako dali trojku... No protože snad zapracovala karma, na jejím místě bych seděla v koutku a šoupala nohama, a ne si ještě stěžovala. Že podrazila nejlepší kamarádku, ji trápilo sotva pár dní, a jakmile se dozvěděla, že se tenhle dlouholetej pár kvůli ní rozešel, hodila to opět za hlavu, protože se jí ozvala možná budoucí kámoška z nový školy. Tenhle životní no stress přístup je nejspíš celkem zdravý a každý se k němu časem v boji o přežití aspoň trochu přiblíží, ale chápu, že tím musela řádně štvát lidi ve svém okolí, kteří přistupovali k životu trochu poctivěji. Co mě na seznamování (a ne jen v téhle knížce, autorka to využívá s oblibou) zaráželo, byl přístup čau, jak se jmenuješ, nezajdem se večer vykoupat, tak jo - přičemž jedna si na to vezme šňůrkový tanga a druhej jde rovnou na Adama. Na prvním rande a bez vlivu alkoholu???

Aknel26
21.08.2019 2 z 5

Nic moc. Nelíbilo se mi, jak Romana podrazila nejlepší kamarádku, myslím, že ani alkohol takové chování neomlouvá. Vztah s Hynkem jsem také nijak neprožívala; on taky dohromady žádný nebyl. Se zájmem jsem sledovala, jak se vyvíjel třídní kolektiv (my jsme takový nikdy neměli a průběh posledního zvonění mě úplně fascinoval) , a pobavily mě půtky Romany s mladší sestrou.

Vendula39
01.01.2019 5 z 5

Pro mě určitě nejlepší knížka od Lenky Lanczové. Doporučuji přečíst.

JancaMia
29.12.2018 4 z 5

Kozí hrádek, hospoda na molu, mokrá louka ... vše od Lenky se odehrává většinou na těchto místech jen hrdinky se mění a s nimi jejich chlapci .. ale svůj půvab to stále má ..

LeeLoo32
26.10.2018

Jedna z těch lepších :) hodně jsem se nasmála, trochu mi to připomínalo film Rebelové. Lenka nikdy nezklame! :)

Rhodos
13.08.2018 4 z 5

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy a moc se mi líbila.Taková oddychovka a únik od psychologických thrillerů a krimi.....Zavzpomínala jsem na mladá léta a zasmála se.

Lucissia
17.04.2018 4 z 5

Tak je třeba si odpočinout od Bryndzů, Dánů a všech těch nervynapínajících knih a přečíst něco letního a lehkého. Na pět hvězd podle mne tato kniha není, přestože velmi dobře popisuje průběh maturity. Moje nervy si krásně odpočinuly. :-)

MarKy95
09.06.2017 5 z 5

Moje první knížka kterou jsem od Lenky četla... Srdcovka.

Nedomova.em
26.11.2016 4 z 5

Další super knížka od Lenky Lanczové, přečtená za den. Někdy je potřeba si pořádně oddechnout, a u jejich knížek se mi tak dobře daří :)

Janoska
03.11.2016 3 z 5

Pro mě to byla oddechovka, skvělá na podzimní večer. Ale dobré to bylo. Člověk si rád vzpomene na mládí:-)

Ann98
27.07.2016 5 z 5

Je moc krásná. Nejvíc se mi líbila část knížky odehrávající se na Kozím hrádku. Romana mi hned ze začátku nesedla, nějak jsem jí nemohla přijít na chuť. Naštvalo mě, že se vyspala s klukem své nejlepší kamarádky. I když byla v podnapilém stavu a byl to jen úlet i tak to od ní bylo hnusné! Hynek mi byl neuvěřitelně protivný - takový holkař.

MíšaK.
29.07.2015 3 z 5

Na můj vkus hezká knížka. Tak hezky zamotaná. Není sice nejlepší, ale některé chvilky mě hodně rozesmály.

pavlinkaa
24.01.2015 5 z 5

K této knize jsem se vrátila po letech, kdy jsem jí četla jako puberťačka a musím říct, že i po těch letech mě kniha opět bavila, hlavně jsem se zasmála některým situacím a hláškám.
Připomněla jsem si tím své mládí .......

bibi 24
31.08.2014

Hezká knížka, ale docela mě mrzel rozpad jejich party...