Sběratelka polibků

Sběratelka polibků

Do osmnáctých narozenin zbývá jen pár dní a představa prázdnin pronuděných doma Andreu v nejmenším neláká, zvlášť když kamarádky i o rok mladší ségra Klára jsou na tom mnohem lépe! Jenže... Nic se nejí tak horké, jak se uvaří, kluků běhá po světě spousta, frajerů a borců větších či menších. Ne však každá láska je ta pravá, Andrea hledá, naráží, ztrácí a získává, z mnohých přátel se stávají nepřátelé a z některých nepřátel zase kamarádi - a ty prázdniny, ať už doma, na chatě či na raftech, nakonec vůbec nemusí být k zahození. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/129/sberatelka-polibku.jpg 3.6227
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Viking , Víkend

edith79

Taková trošku naivní a hloupoučká hlavní hrdinka, která naštěstí nakonec spoustu věcí pochopí a napraví.

EvikU.

Tahle kniha se mi líbila míň. Pořád je to čtivě napsaný, ale tentokrát jsem se nedokázala sžít s hrdinkou. Vadilo mi jak získávala další a další kluky.

Ann98
18.07.2016

Kniha je moc fajn. Andrea byla také fajn, ale docela naivní a připadalo mi, že se moc podbízela (je to dost potupný). Nemusela všem hned lézt do postele, občas mi vážně připadala jako lehká děva. Ze začátku jsem se do příběhu nemohla začíst, protože se všechno točilo jen kolem Peťara, nakonec to stejně skončilo rozchodem. Pak to teprve mělo tu pravou "šťávu". Tak nějak jsem předpokládala, že se Andy dá dohromady s Vojtou (co se škádlívá, to se rádo mívá).

MíšaK.
25.06.2016

V málokterých knížkách najdete „zápornou“ hlavní hrdinku. Tato knížka je jednou z toho mála. A ač jsem Andreu moc ráda neměla, sžila jsem se s ní. Nebylo to správné, ale také za to byla potrestána. Knížka je samozřejmě krásně a chytlavě napsaná a celkově je super. Přes všechny ty zápory to autorka pozvedla na pozitivní část tím koncem.

Jinak také musím zdůraznit Rika a Martinu. Jsem ráda, že jsem se mohla dozvědět, že jim to spolu stále klape i po dvou letech.

Kacitr
17.02.2016

Když mi bylo nějakých patnáct, šestnáct let, milovala jsem tvorbu autorky Lenky Lanczové. Přečetla jsem snad každou z jejích knih a nenechala si žádnou ujít. Sběratelka polibků byla první co jsem četla. Nicméně, Andrea, hlavní hrdinka tohoto příběhu, mi byla jednoduše protivná. Chovala se tak že bych ji dala – nejde to říct jinak – ránu.. ovšem konec mě překvapil, to musím uznat. Když to sečtu a podtrhnu, není to špatné čtení.

bibi 24
31.08.2014

Hlavní hrdinka mi moc sympatická nebyla, bylo mi hned jasné, že tímto
chováním o Petra přijde, no ale on byl taky dost nesympatický.
Knížka není špatná, ale od autorky jsem četla spoustu lepších...

Miška14.07
27.08.2014

Nestačila jsem se divit. Že Andrea vystřídala skoro všechny kluky kapely je její problém, ona je "lehká" holka. Já nevím proš, ale ve dvou okamžicích jsem věděla co se stane. 1) Že se dá dohromady s Vojtou
2) Že Marcela spí s Otou

Když jsem četla komentáře, hvězdičky a procenta hodnocení, docela jsem se divila. Já sice chápu, že se každému líbí něco jiného, ale pro mě přišla zajímavá hlavně tím, že v podstatně byla knížka pesimistická jen posledních cca 5 stránek bylo optimistických + nějaké chvíle jinde, ale celkový děj. Asi bych 5 * nedala, ale 4 * si to podle mě zaslouží. :-)

zuzepka
06.08.2014

Občas čtu knihy své 15leté dcery.U této jsem se nestačila divit.Podobně se chovala moje kamarádka před X lety a já ji domlouvala podobně jako Klára své sestře Andree.No aspoň autorka čerpá ze životních zkušeností možná svých,možná svých kamarádek.Určitě napsala lepší příběhy pro náctileté slečny než je Sběratelka polibků.

1v8na
05.08.2014

tahle kniha byla celkem pruměr. Hlavní hrdinka tu byla až moc nerozhodná a nevěděla, v podstatě vůbec nic..

IvcaK98
26.04.2014

Už je to nějaká doba, co mě braly románky od Lanczové, ale rozhodně jich měla spoutu lepších než tenhle. Dobře, byly jsme poučeni, že anorexie je špatná, ale to, že největší problém hlavní hrdinky je, jestli náhodou není „lehká holka" (je), mi dost lezlo na nervy. Když Lanczovou, tak rozhodně jinou ;-)

Bet
25.10.2013

Tato kniha se mi nelíbila, už na začátku mě Andrea lezla na nervy. Ty její sms a že přišla o Peťara byla taky její chyba.
Část kde vystřídala skoro celou kapelu byla hrozná, jen jsem si říkala jestli může být někdo tak naivní.
Že se dá dohromady s Vojtou jsem tušila, když jí přišel gratulovat a druhý den se vrátil. Podle mě je tato kniha nejslabší.

Marčullkas
23.07.2013

Četla jsem hodně dávno :) Kniha se mi líbila, ale obča se příběh moc táhl:)

liletka_a
01.04.2013

Nic moc, líbilo se mi akorát posledních 15 stránek, kterých strávila Andrea s Vojtou.;) jinak to bylo celkem o ničem.

herotabe53
03.01.2013

Přečteno. Můžu si "odškrtnou" další knížku od Lanczlové. Knížka s opravdu nečekaným koncem.
Celkově je to o holce, která si po dobu románu "vystřídá" plno kluků, protože asi neví, co hledá.
Kluci si z ní dělají hadr, do kterého se jen otřou. Anrea mi moc sympatická nebyla, ale když se to překousne, tak to jde.
Je to fajn počteníčko, když venku sněží, je velká zima a čte si jen tak pod peřinou.

nemeckovatereza
06.10.2012

Knížky paní Lanczové jsem četla kolem 14-17 roku. Některé jsem si i koupila, ale většinu jsem si na prázdniny nebo na zimu půjčovala v knihovně. Je to super odpočinkové čtení pro dívky, které sami zažívají "trable" v lásce. S těmito knížkami jsem se buď zavrtala v zimě do peřin nebo v létě na dece a četla jsem se jedním dechem. Knížky můžu jen a jen doporučit!!!!!!!!

Lucka66
15.04.2012

Nevím proč ale zrovna tahle knížka se mi moc nelíbila

Layss
26.02.2012

Jedna ze zajímavějších knížek, plná zvratů... Pěkné počtení...

Romčuška
21.07.2011

Muj prvni roman od Lanczové a fakt super nádhera :) a ted sme se do toho uplně zažrala :D