Království za botu

Království za botu

Šestnáctiletá Bára Jandíková, studentka střední oděvnické školy, má kromě maminky, která před šesti lety tragicky zemřela, všechno, co si může přát - prima tátu, se kterým si dobře rozumí a s nímž zvládá vaření i ostatní domácí práce, kamarádky ve škole a spoustu přátel mezi kluky. V okamžiku, kdy jí táta zcela nečekaně oznámí svůj úmysl znovu se oženit, se Báře hroutí celý svět. Ztrácí své výsostné postavení a spolu s náhradní matkou získává i nevlastní sestru Denisu - a nenávidí je obě. Tím spíš, když hezká a milá Denisa vrozenou bezprostředností přetáhne na svou stranu Bářiny přátele! Bára si připadá všemi opuštěná, zrazená a podvedená. Vrhá se po hlavě do dobrodružství s neznámým klukem, avšak mejdan má přímo katastrofální následky a Bára si zavaří další nemalé starosti. Dostat se ze svízelné situace není vůbec jednoduché a Bára musí postupně znovu najít cestu jak ke starým kamarádům, tak k tátovi, „maceše" i Denise - a také po tvrdé lekci v době objevit odvahu na nový vztah se sympatickým jachtařem Ondrou... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/128/kralovstvi-za-botu.jpg 3.6271
Literatura česká, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Víkend

Esmeralda168

Pochopila bych, že někdo může takhle nepřátelsky reagovat na "cizí vetřelce ve svém teritoriu". Co mi ale rozum nebral - jak se může tak rychle holka psychicky vzpamatovat z tak otřesného znásilnění a brzy nato už normálně chodit s klukem?! Podle mě málo pravděpodobné. Akorát oblbování náctiletých holek.

Alyx

Moje první lanczovka :-) Z dnešního pohledu je dost nepochopitelné, jak Bára klidně "kousne" to dvojnásobné znásilnění, nic neohlásí a bere to jako, že si za to vlastně mohla sama. A pak se dost změnilo to vnímání těhotenství. Dřív to byla "ostuda", dneska se holky na svatebních fotkách bříškem chlubí :-)

EvikU.

Kniha se dobře čte. Člověk začne a najednou je na konci. Bára se dá pochopit. Člověk prostě od přírody špatně nese velké změny v životě.

Ann98
12.06.2016

Kniha se mi líbila. Co se týče Bářina chování k náhradní matce a sestře, docela jsem ji chápala. Ono se těžko zvyká na někoho nového, když jste zvyklí žít jenom s otcem, ale je pravda, že se k Pavle a Denise mohla chovat trochu vstřícněji. Co mě ale překvapilo, že na konci Bára Mikiho neudala za znásilnění .. !

pavlinkaa
20.02.2016

Příběh se mi líbil. Bára byla fajn holka, nepřišla mi nějak přehnaně sobecká. Každý máme své city a každý se s událostmi v životě vyrovnáváme jinak. Fajn čtení :)

1v8na
31.07.2014

Velmi pěkný příběh, moc se mi to líbilo :-)

Jajus
25.06.2014

Moc pěkné čtení :)

terezaeaby
21.04.2014

Ta mi byla silně nesympatická ale chápala jsem jí

Lestate
25.10.2013

Tuto knížku dám jednou přečíst své dceři - ať si přečte, že není všechno zlato, co se třpytí, a že za lehkovážnost a zaslepenost se těžce platí. Výborné poučení - ostatně skoro jako ve všech knihách autorky.

Marčullkas
23.07.2013

Je pro mě těžké hodnotit zpětně knížky, které jsem před Xxx lety četla, ale na Lanczovou se nedá jen tak zapomenout. Provázela naši generaci:)

Nikola.Krivanko
23.04.2012

Knížku mám od jejího vydání, ale teprve teď jsem se ji odhodlala přečíst. Vlastně mi pohrozila učitelka Českého jazyka, kdy mi řekla že pokud nebudu mýt referát z četby, mám za 5. Knížka je velmi dobrá. Ze začátku taková klidná, ale později.. Byla moc sobecká. Já bych hned ze začátku, co mi táta řekl že se bude ženit na ni chtěla udělat dojem. A však, to jsem udělala. :D Nejvíce mě zarazilo, že byla znásilněna a nikomu to neřekla. Taky bych se bála, ale.. Konec byl nejlepší a Ondru bych jí klidně sebrala. :D

Lucka66
15.04.2012

Krásný příběh..i přes to že Bára byla sobecká a nepřející, měla moje sympatie. Někdy je těžké se vyrovnat s tím že vám táta už nepatří. Zvlášť když nemáte mámu

Romčuška
15.01.2012

To je pravda hodně se mi znesympatila fakt to přehání a to vím o čem mluvím jsem taky jedináček a taky z neuplné rodiny ale dělat takový vyrvál, takže už je to druhá knížka ve které se mi hlavní hrdinka nelíbí :)) snad dostane rozum uvidím jak to dopadne...

WEIL
13.08.2011

Bára Jandíková je typický sobec. Tátovi nepřeje nový vztah, chce mít jeho pozornost jen pro sebe. A hodlá o tu pozornost bojovat co se dá, čímž si sama dost ubližuje.