Heřmánkový palouk

Příběh o mladých lidech ve válkou rozvrácené Británii Píše se srpen 1939 a pět mladých bratranců a sestřenic se sjíždí do Cornwallu, aby v domě své tety strávili letní prázdniny a jako každý rok uběhli svůj rituální ,běh hrůzy‘. Všem je devatenáct. Oliver, který se právě vrátil ze Španělska, kde bojoval v občanské válce, je beznadějně zamilovaný do krásné, ale vypočítavé Calypso. Dále tu jsou sourozenci Polly a Walter, pak David a Paul, pastorova dvojčata, co se velmi přátelí s Polly. Nakonec tu máme desetiletou Sofii, sirotka od narození, nemilovanou ani tetou, ani strýcem. Smráká se, záhy bude vyhlášena mobilizace a životy všech mladých lidí projdou nenávratnou změnou. Heřmánkový palouk popisuje život těchto chlapců a dívek jak ve válce, tak v míru, v průběhu dospělosti i stáří. Jsou totiž navěky propojeni ztrátami a láskou, svazky rodinnými i přátelskými. Jak dospívají, bojují nejenom o přežití, ale i o to, aby zůstali věrni sami sobě a těm, které milují. „Není možné dostatečně vychválit prózu Mary Wesleyové… Tak svěží a jiskřící životem, že kdyby se přiložilo ke knize zrcadlo, přísahal bych, že bude zamlženo dechem pěti mladých bratranců a sestřenic.“ The Times...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94306/hermankovy-palouk-94306.JPG 3.526
Vydáno, BB art

The Camomile Lawn

Kniha Heřmánkový palouk

hrabenka
07.05.2018

Ze začátku se mi docela líbila,dalo se to číst,mělo to i trochu děj,ale konec to už je velká slátanina.

4xbabča
08.05.2017

Hezká kniha, příjemné čtení s příběhy mladých lidí různého charakteru v době 2. světové války.
Kniha se mi moc líbila.

MíšaS.
01.05.2017

Pěkné, čtivé, ale podle anotace jsem čekala víc.

IYv
02.03.2016

já jsem knihu naopak zhltla a moc se mi líbila. za mě 100%

Sonica
12.09.2015

knížka měla hezký obal,ale tobylo vše.Dvakrát jsem se k ní vracela a stejně jsem ji nedočetla.Asi mi vadila neustálá přímá řeč.Takže pro mně zklamání...

Marčullkas
22.07.2013

Knihu jsem přečetla během pár dní, zaujal mě příběh i děj. Autorka si zaslouží obdiv, že zvládla napsat knihu v tak pokročilém věku.

Ereniss
17.09.2012

Bohužel. Věřím, že pro někoho kniha kouzlo má, ale pro mě ne. Nestála mi ani za dočtení.

malen
27.06.2012

Na to, že to autorka napsala v tak pokročilém věku, aspoň podle přebalu na knize, tak se mi to docela líbilo.

Autor knihy

Mary Wesley