Heidi, děvčátko z hor

kniha od:

Heidi, děvčátko z hor https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31998/mid_heidi-devcatko-z-hor-Hfb-31998.jpg 4.6 741
Koupit Koupit eknihu Bazar

Dojemný příběh s dobrým koncem vypráví o osiřelém děvčátku Heidi, o které se nemá kdo starat, a tak skončí u svého mrzutého dědečka v horách. Oba k sobě ale postupem času najdou cestu a vytvoří se mezi nimi silné pouto. Heidi si hory zamiluje, najde zde svůj domov. Za čas ale musí odjet. Její teta totiž slíbila jedné bohaté rodině, že Heidi bude dělat společnost jejich nemocné dceři Kláře. Heidi se s Klárou okamžitě spřátelí, ale stesk po dědečkovi a po horách je tak velký, že se vrátí zpátky domů. S Klárou se však tak docela loučit nemusí, brzy totiž přijede Heidi do hor navštívit. A kdo ví, třeba se v krásném prostředí hor i uzdraví…... celý text

Komentáře (147)

Komentáře 147 Recenze 1

Lily-K.
Lily-K.
16.09.2023 5 z 5

Jak by řekl Fillmore ve filmu Auta: "To je klasika."
Děkuji za tuhle knížku a za všechny krásné komentáře, které jste tu už napsali. Mluví mi z duše. Je tak milé to sdílet, mít místo, kde se můžeme podělit o své názory na knížky a přečíst si, jak to vnímali další lidé.

mia.com
mia.com
30.01.2023 4 z 5

Krásný a dojemný příběh.


Elis.n
Elis.n
20.01.2023 5 z 5

Právě jsem dočetla dceři a jsem nadšená. Krásný příběh o nevinnosti, bezelstné lásce a také o veškeré nádheře Alp. Přečetla bych ji klidně jen pro svoje potěšení.

RonnieSmithx
RonnieSmithx
08.01.2023 5 z 5

Tak tu máme další kouzelný šťastný konec. Dílo je doplněno strašně krásnými ilustracemi, na které je radost pohledět. Například západ slunce v horách se mi strašně líbil. Je to taková něžná knížka, která pohladí na duši. Děj není složitý a v dětech může vyvolat zvědavost, se taky vydat na vycházku za nějakou tou divočinou. Rozhodně doporučuju, ať už jako pohádku na dobrou noc dětem nebo jako ukojení zvědavosti dospělých, kteří se chtějí podívat za švýcarskou přírodou.

Nofar197
Nofar197
03.01.2023 5 z 5

K přečtení mě ve čtvrté třídě dovedl úryvek v citance. Krásné prostředí Alp, dojemný vztah Heidi a dědečka, ale i příběh Kláry jsou klasikou, která musí zaujmout čtenáře od sedmi do devadesáti.

LadyCharlene
LadyCharlene
23.12.2022 5 z 5

Ani jsem nečekala, že se mi tato klasika pro děti bude tolik líbit, i když své mouchy měla. Opravdu to je tak něžná knížka oslavující prostý šťastný život ve stínu hor. Chápu proč, ale oproti dokonalé poetice a lyrice knihy stojí přehnané charaktery postav, které pro dospělého čtenáře mohou být otravné, zvlášť pokud knihu čtete v celku. Což ale do svého hodnocení nezahrnuji, pro mě jako dospělého čtenáře, jsou všechny postavy na facku, zvlášť když pořádnej flákanec by zasloužily dospělé postavy, které se chovají mnohem hůř než děti. Ale jak jsem napsala, chápu, z jakého důvodu tomu tak je. Mrzí mě, že jsem se k tomuto základu čtenářského fondu dostala až ve svých 28 letech, pro dítě je tento příběh nezbytností.

ŽabkaBubla
ŽabkaBubla
13.11.2022 5 z 5

Knížka je o holčičce Heidi, která ztratila oba rodiče. Nejdříve jí poslali k tetě Běťe, ale později přišla do hor za jejím dědečkem Komrádem. S dědečkem se brzy spřátelila. Po nějaké době si pro ni přišla teta Běta a odvezla ji do města, aby dělala společnost slečně Kláře, která nemohla chodit. Heidi uprosila Klářina tatínka, a ten jí s Klárou odvezl k dědečkovy Komrádem.

olívoil
olívoil
25.08.2022 5 z 5

Krásný příběh o životě malého děvčátka v horách, později ve městě a opět v horách u dědečka.........přátelství, ale i zloba, radosti i zármutek vše v knize pro děti a mládež, ke které jsem se konečně dostala jako dospělá, ačkoli mám knihu doma již od školních let

Hakate
Hakate
23.08.2022 5 z 5

Další kniha, která by měla přijít rukou každému. Krásný příběh.

Deia
Deia
13.08.2022 5 z 5

Príbeh Heidi, siroty, ktorá je svojou tetou privedená na poľanu k svojmu starému otcovi, o ktorom sa šíria celkom desivé chýry. Ale Heidi si to tam hneď zamiluje, zbožňuje šum vetra vo vysokých stromoch, chodenie na pašu spolu s kozami a ich pastierom Petrom, ako aj obraz zapadajúceho Slnka dotýkajúceho sa vrcholkov hôr a samozrejme, aj svojho starého otca. A ja som si to všetko zamilovala s ňou. A takisto som spolu s Heidi trpela, keď bola odvedená do Frankfurtu, aby robila spoločníčku chorej Klárke a nevidela tam žiadne svoje milované hory a postupne chradla. Priznám sa, že aj slzy mi niekoľkokrát vyhŕkli. Nie len nad tým, ako bolo Heidi smutno, ale aj nad tým, koľko milých a dobrých ľudí sa v príbehu nachádza - nielen Heidi, ktorá chcela pomôcť každému, ale aj Klárka a jej rodina. Myslím, že v tomto jednoduchom ale krásnom príbehu si každý nájde to svoje, či už dieťa alebo dospelý. A aj keď tento príbeh poznám už pomaly naspamäť, určite som ho nečítala posledný krát.

mariva
mariva
29.07.2022 4 z 5

Knížku z doby svého dětství jsem prodávala a než jsem se s ní rozloučila, ještě jsem si ji znovu přečetla. Byl to příjemný návrat do dětských let a vzpomínka na nedávno navštívené švýcarské hory.

Lienilda
Lienilda
18.07.2022 4 z 5

Přečteno v rámci výzvy - příběh odehrávající se v horách. Jako malá jsem v devadesátkách dostala vydání s růžovou obálkou a ilustracemi Marie-José Maury a zkrácenou verzí příběhu. Ty ilustrace byly prostě nádherné a já tu knihu četla stále dokola. Musím se u rodičů po té knížce podívat.
V současnosti jsem si půjčila v knihovně vydání od původní autorky, nezkrácené, ilustrace se mi až tak nelíbily (nakladatelství XYZ), ale číst ten příběh v nezkrácené verzi bylo zajímavé. Hodně prostoru je věnováno náboženství a mravokárným poučením a také je tu více zmíněna minulost dědečka.
Hodnotím jako velmi pěknou a lehce přečtenou knihu.

Lajka2012
Lajka2012
22.05.2022 5 z 5

Příjemné čtení a nejoblíbenější kniha mojí babičky. Krásný a uvěřitelný příběh, který se odehrává v krásné přírodě Alp, a který podle mě musí zaujmout každého. Taky bych chtěla bydlet v té krásné přírodě v Alpách. Je to nádherný příběh s krásným a šťastným koncem.

Angelika_SNS
Angelika_SNS
10.05.2022 3 z 5

Příjemné čtení pro děti.

PetiJelinkova
PetiJelinkova
23.04.2022 5 z 5

Jedná z mých oblíbených knih z dětství. Navíc má krásné ilustrace.

chrudas
chrudas
10.04.2022 5 z 5

Krásná kniha pro děti.

jana0724
jana0724
24.03.2022 4 z 5

Zpátky do dětství s touto krásnou knihou,která byla má první kniha. A opět nezklamala

kačuleee29
kačuleee29
13.03.2022 5 z 5

Příběh malé holčičky Heidi zná snad každý. Z televize, z knížek… Příběh se ale (tedy podle mého) v každém vydání mění. Já znám Heidi ze seriálu, který dávali kdysi na Déčku :D. Nedávno jsem si příběh přečetla v angličtině, čímž jsem si připomněla své hezké dětství, kdy jsem to milovala. Prostě krásný příběh holčiny, která nejradši ze všeho pase ovečky (teda doufám že to byly ovečky :D). Doporučuji!!!

K.Katynska
K.Katynska
06.03.2022 5 z 5

Kniha mého dětství. Nemám co dodat, prostě úchvatná. Něžná, poučná, dojemná. Číst ji je jako pohlazení po duši. Ten stejný pocit jsem si maximálně užila znovu, když jsem se k ní vrátila v rámci Čtenářské výzvy.

Anavi8912
Anavi8912
28.02.2022 5 z 5

Kouzelný příběh malé holčičky, která přišla o oba rodiče. Nejprve jí vychovávala teta, ale později žila se svým dědečkem vysoko v horách. Krásně popsaná příroda úplně láká k návštěvě švýcarských alpských kopců. Milé připomenutí mého dětství, kdy jsem tuto knížku četla poprvé.

eva3992
eva3992
27.02.2022 5 z 5

Příběh Heidi, dívenky, o kterou se nemá kdo starat, tak zůstala se svým mrzoutským dědečkem vysoko v horách. Později ji odveze teta do města, kde jí slíbila, že bude v bohaté rodině dělat společnici slečně Kláře. Heidi se však natolik stýská po horách, že onemocní.

Když v letošní výzvě na Databázi knih bylo téma: Kniha z mého dětství, měla jsem okamžitě jasno. Heidi jsem milovala už jako malá, četla jsem ji několikrát. Musím říci, že ani po tolika letech mě nezklamala, ba naopak, jsem si ji možná ještě o něco víc užila.

Heidi je kouzelná, čistá duše, kterou si okamžitě zamilujete a budete si s ní užívat každý její den a každé její poznání. Alpská krajina je tu popsána tak nádherně, že budete mít pocit, že se tam potřebujete rozjet a u dědečka strávit alespoň pár dní.

V knize je tolik nádherných a moudrých vět, celkově je to krásně napsané. Navíc je to dojemné, že i nejedna slzička ukápla.

Tato kniha zůstává i nadále jednou z mých nejoblíbenějších, věřím, že si ji zamiluje i moje dcerka a já se už teď těším, že si ji zase brzy přečtu.

Jana512
Jana512
30.01.2022 5 z 5

Kouzelný příběh s holčičkou Heidi, která svým milým způsobem a láskou k druhým, vytvářela krásnou atmosféru kolem sebe, a tím si každého získala. Pomáhala jí v tom láska k přírodě, krása hor, kde žila se svým nejbližším příbuzným, dědečkem. Příběh, který byl zfilmován a přitahuje již několik generací dětí. Moc doporučuji!

jana0724
jana0724
21.01.2022 4 z 5

Nej..kniha mého dětství. Proto jsem si ji přečetla i nyní a bylo to opět ÚŽASNÝ .

PetraBery
PetraBery
21.01.2022 5 z 5

Prvotně jsem tuto knihu nabídla k přečtení synovi, který ale zájem neprojevil. Tak jsem se do krásného světa hor ve Švýcarsku ponořila po více jak 30ti letech já. A malá čistá Heidi mě oslovila stejně jako v dětství. Milá knížka, která pohladí.

Artep071
Artep071
21.01.2022 4 z 5

Moc pěkné škoda že tak krátké ...:)

Verunka289
Verunka289
19.01.2022 5 z 5

Knížku jsem jako dítě nikdy nečetla, i když jsem vlastně vždycky hrozně chtěla a v knihovně kolem ní neustále chodila. Letos se mi ji podařilo přečíst díky knižní výzvě a jsem tomu nesmírně ráda. Řekla bych, že jako dospělá jsem ji ocenila daleko lépe, než kdybych ji četla ještě jako dítě. V uspěchané době, kdy člověk vstane, jede do práce, 8 hodin maká, jede z práce, musí nakoupit, navařit, poklidit, se velmi rád přenese do čisté a bezstarostné krajiny Alp. Jak já se tam viděla, jak běhám po kopcích se zvířaty a sbírám kvítí!

mili8953
mili8953
15.01.2022 5 z 5

Přečetla jsem za jeden den. Moc krásně psané. Nedivím se, že se mladým děvčatům líbí. Škoda, že některé kapitoly moc nenavazují. Ale to dítěti asi nevadí.

vlkove
vlkove
06.01.2022 5 z 5

Moc pěkná dětská kniha, která se i mně jako dospělé líbila. Příjemná délka, žádné zdlouhavé popisy a moc milá hlavní hrdinka. Pěkné čtení.

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
06.01.2022 5 z 5

Opravdu nádherný příběh plný citů. Ať už se zpočátku čtenáři jeví, že vysoko v horách vládne Konrádova nevraživost a nesnášenlivost s lidmi, na druhé straně vidíme malou Heidi, která má milující srdíčko a dokáže svoji upřímností zažehnout v lidech lásku a náklonost. Jsem si představovala, jaké by to bylo být opět malou holčičkou a žít se svým dědečkem (kterého jsem mimochodem nikdy neměla) vysoko v horách. Pojídat chléb a sýr, tak to by se mi líbilo, nemít po ruce žádný supermarket :) se svými éčkovými potravinami.

ujira
ujira
05.01.2022 5 z 5

Nádherný příběh pro děti o hledání cesty k soužití dědečka a vnučky v lůně panenské přírody a hor. Mé dětství tento příběh silně ovlivnil.

RMarkéta
RMarkéta
05.01.2022 5 z 5

Johanna Spyriová stvořila krásný a dojemný příběh malého děvčátka a jejího dědečka, samotářského a drsného horala. Ani on neměl život jednoduchý. Dvě ztrápené duše tak k sobě mohly najít cestu. Nedivím se tomu, že mezi nimi vzniklo silné pouto. To by ani jinak nemohlo být. Jako malá jsem chtěla taky bydlet na horách a běhat po těch kopcích a loukách. No, něco málo mi z toho zůstalo i dnes. Moc hezké pohlazení po duši.

evineckY
evineckY
15.10.2021 5 z 5

Osiřelé děvčátko milující svého dědečka a hory. Dědeček jí tak miloval a bál se o ni, že jí ani do školy nedal. Moc hezky se to poslouchalo.

JaLenka
JaLenka
07.10.2021 5 z 5

Vzala jsem dceři z nočního stolku a po 30 letech znovu přečetla, překrásné..

Venda32
Venda32
12.06.2021 5 z 5

Jednoduchý, ale nádherný příběh. Dceru jsme hltali s manželkou i dcerou všichni stejně. Pro nás dospělé trošku závist nad úžasným pohledem a životem dědečka Konráda. Opravdu potřebujeme ke štěstí všechny ty věci, které vlastně důležité nejsou?

Gilnien
Gilnien
10.05.2021 5 z 5

Taková malebná čeština. O zdánlivě malých věcech. Mile pohladí na duši.

Nora759
Nora759
16.03.2021 5 z 5

Heidi- mě i sestře se líbila, hlavně její život v horách bych chtěla zažít!

Kontryhelka
Kontryhelka
15.01.2021 5 z 5

Pěkně čtivá, milá kniha.

Anička2011
Anička2011
21.12.2020 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Heidi zažila tolik krásných věcí, ale byla chudák sirotek.

m.zirhut
m.zirhut
14.12.2020 5 z 5

Nevím jak moc se liší nová vydání od toho původního. Já jsem četl dětem pravděpodobně jedno z těch prvních a je to na textu docela znát. I přesto příběh děti hodně bavil (hlavně holky 8 a 9let) a vždy se těšily na další čtení. Jen pětiletý syn se v ději trochu ztrácel a stále se k nelibosti holek na něco ptal :)

janasim
janasim
08.12.2020 5 z 5

Klasika, která nezklame. Kdo by neměl rád tuto malou holčičku. Zpracování Bohumila Říhy je určeno i pro malé začinající čtenáře. Doporučuji i animovaný seriál.

Štítky knihy

přátelství pro děti zfilmováno pro děti od 6 let sirotci horalé

Autorovy knížky

Johanna Spyri
švýcarská, 1827 - 1901
2010  92%Heidi, děvčátko z hor

Kniha Heidi, děvčátko z hor je v

Právě čtených3x
Přečtených1 209x
Čtenářské výzvě217x
Doporučených89x
Knihotéce330x
Chystám se číst118x
Chci si koupit27x
dalších seznamech17x