Panoptikum hříšných lidí

Soubor Panoptikum hříšných lidí je druhou knihou z třídílné série spisovatele Jiřího Marka, kterou doplňují Panoptikum starých kriminálních příběhů a Panoptikum Města pražského. Soubor povídek obsahuje další případy rady Vacátka a členů mordparty, inspektorů Bouše, Mrázka a Brůžka. V každém příběhu díky jemnému humoru a jazykovému mistrovství Jiřího Marka opět ožívá nostalgický svět prvorepublikové Prahy a jejích tehdejších periferií, spolu s řadou osobitých postav, které prožívají všední dramata s nešťastnými, ale někdy i se šťastnými konci. Většina povídek z tohoto souboru se dočkala seriálové či filmové podoby. Snad nejznámějšími filmy natočenými podle příběhů Jiřího Marka jsou Vražda v hotelu Excelsior a Pěnička a Paraplíčko...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91783/panoptikum-hrisnych-lidi-91783.jpg 4.7111

Panoptikum 2.

Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel

Kniha Panoptikum hříšných lidí

Taralcielle
02.09.2019

příběhy rady Vacátka z pera Jiřího Marka, zfilmováno mnoho z příběhů, škoda, že ne všechny. Jaká byla galerka začátkem minulého století? Jaké byly vyšetřovací metody pánů ze čtyřky? Krásně napsané příběhy se čtou samy a hltají jedním dechem :) Není potřeba potoků krve pro super detektivku!

moničina
27.11.2018

Výborné. Len škoda, že niektoré príbehy neboli sfilmované, ako napr. Jednací číslo smrti.

Vojslava
09.09.2018

Ačkoliv valnou většinu kapitol jsem znala ze seriálu nebo filmů, přesto jsem si ráda příběhy připomněla a občas zjistila, že někde je sem tam něco jinak. :-) Nicméně je to soubor milých a v jistém smyslu "domáckých" detektivek, které stojí za přečtení.

minek
09.03.2018

Příjemný exkurs do období kdy policajt byl váženou osobou a pánové ze "čtyřky" si vystačili s notesem a zločince honili v drožkách.

Sandik
21.12.2017

Srovnání s Čapkovými "Povídkami z jedné kapsy" je velmi přesné a je evidentní, že Marek na mnohé z Čapka navazuje. Jistě to ale nebude jediný zdroj jeho detektivkářské imaginace. Jak už bylo také zmíněno, Marek vychází ze skutečných kriminálních případů té doby. Ba co víc, nepochybně i z vlastní hluboké znalosti prvorepublikové Prahy. Cenným autorovým vkladem je ovšem i bezchybná psychologie postav. Celkový dojem: 90% Zajímavé komentáře: trudoš

Kaleigh
11.11.2017

Napsáné jazykem, který pohladí na duši a čte se jedna báseň. Dobře napsaná kniha, člověk měl pocit jako by tam byl.

Eicherik
24.09.2017

Některé povídky z této knihy byli zfilmovány a zejména starším čtenářům bude jejich filmová a nebo seriálová podoba notoricky známa. A tady se člověk nevyhne srovnání. U mě většinou vítězí ty zfilmované, protože jsou propracovanější a ucelenější. Jako nejlepší z této psané sbírky hodnotím povídky Pěnička a Paraplíčko a V tom starém domě na Malé Straně.

Bumeso
13.07.2016