March March komentáře u knih

Krátké setkání, s vraždou Krátké setkání, s vraždou Josef Škvorecký

Moje prvotina od autorů a skvěle jsem se pobavila. Detektivka byla odlehčená a musím říct, že jsem se pobavila, počeštělá angličtina neměla chybu. Vyprávění bylo svěží, zábavné a oddychove. Určitě se nebudu bránit dalším dílům že série.

27.03.2021 4 z 5

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Začnu se od konce, v tomto díle mě autor uspokojil tím, že ten závěr dostatečně vysvětlil (V minulém díle mi to chybělo), zápletka zajímavá (zase něco nového jsem se dozvěděla o soli, googlila jsem jako zběsilá), napětí, no celkově dobrá detektivka.

21.03.2021 4 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Kniha se mi líbila, měla zajímavou zápletku, která jak jinak, zasahovala do minulosti, to můžu. Inspektor Dupin už je pro mě docela ¨zkousnutelný ¨i když občas to jeho chování....Popisování přírody, poznávačka skvělé, ale popisování těch gastronomických lahůdek... no to nemělo chybu! Ale co mi chybělo a to bylo i v prvním dílu (čtu postupně), tak pořádné vysvětlení, jak se co provedlo a trochu více se pověnovat závěru a trochu mi chybí více zapojení čtenáře, abych mohla zapojit tu svoji šedou kůru mozkovou:-)

15.03.2021 4 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Ani nizke hodnoceni mě od knizky neodradilo, ale zadna slava se nekonala. Chovani detektiva Dupina se mi moc nelíbilo, vadilo mi obšírné popisování okolí...na mě moc omáčky...a vyšetřování takové nijaké. Zapletka zajímavá, ale ve vyšetřování mi chybělo napeti, ctenare trochu zapojit, od začátku byl motiv jasný, byl to pro me slabý proud...takova nuda v Bretani :-) konec kritiky, detektivovi Dupinovi dávám ještě šanci :-)

12.03.2021 3 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Co by si ostrov počal bez Gerlofa? :-)Musím říct za mě asi nejlepší díl z této série. Servírovani děje u autora je naprostá pecka, chválím v každé knize, jeho cit pro vyprávění je bezkonkurenční. V tomto díle prolínání přítomnosti/minulosti a ještě zatrpklost je báječně popsané a to, jak umí autor popsat prostředí je také balzám pro čtení a trocha historie nikomu neublíží:-) Knížce opět nechybělo napětí a nedalo se od ní odtrhnout,
500 stránek přečteno jako nic.

07.03.2021 4 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Dobré čtení, opět současnost se prolíná s minulostí, zápletek hned několik, servírovani příběhů autorovi jde skvěle.Tedy jediná piha na krase jsou pro mě ty víly...Konec trochu zrychlený. No ještě, že mají na ostrově Gerlofa:-)

03.03.2021 4 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Skvělá detektivka, několik zápletek, návrat hodně do minulosti, to mě moc bavilo. To ponure prostředí mě dostalo, jak už psali někteří, občas jsem nemohla dýchat, ale i odložit, přestat číst a nedocist...kniha zhltnuta, co jediné bylo na mě moc, asi to mysteriozno, ale nebylo tam toho zas tolik. Autor umí skvele davkovat dej, namíchat a naservirovat. Jeste, že mají na ostrově Gerlofa:-)

27.02.2021 4 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Moje prvotina od autora, ze začátku jsem měla problém se začíst, vydržela jsem tu "nudu ze začátku " a udělala jsem dobře. Líbil se mi styl autora, jak nám to davkuje, minulost, současnost a popisování nejen prostředí, ale i dané doby... co mi tedy pršlo divné, jak už psali někteří, věnovat se případů po 20ti-letech, a otec tajemný...ale 400stran, prelouskano jako nic :)

21.02.2021 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Skvělá detektivka! Zápletky, více dějových linek, skvěle servírovani příběhů od autorky, 500 stran napinaveho čtení. Hlavní hrdinové nesmrtelni... ale to jinak nejde, o kom bychom příště četli.

14.02.2021 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Nejde to jinak, než plný počet. Kniha měla grady, zajímavé zápletky, skvěle propracované příběhy protagonistů, napětí až do konce. Takže žádná nuda, kniha Vás vtáhne, že nemuzetete jit spát, nez ji prostě nedočtete. Takže ráno jsem matoha, ale vím, jak to skončilo:) Jednoznačně doporučuji, ale asi i číst postupně.

04.02.2021 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Ze začátku mi to nešlo, začínala jsem několikrát, ale pak jsem to prolomila:) Zápletka, rozuzlení povedene, jsem ráda, že nás autor ušetřil nějakých velkých morbidnosti(i když něco nám musel autor odkrýt, když to byl takový psychopat), honiček a takové té detektivní"vaty". Jdu na další díl.

30.01.2021 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Pokračování dvojice Roberta a Carlose mě baví. Od zacatku bylo jasné, kdo po kom půjde a že to bude maso...moc mě nebavilo popisování určitých scén, které následovaly po nájezdu Luciena...Robert nesmrtelný, ale to je přeci nutnost, o kom bychom jinak četli:)

21.01.2021 4 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Tak tempo autora slábne. Není možné uhodnout vraha, protože nás k tomu autor nepustí. Skoro se tam ani neobjevuje, až v závěru. Rozuzlení takové nijaké, opět je cílem nekdo z vyšetřovatelů, no, tak uvidíme jestli nás v dalším díle autor opět potěší.

16.01.2021 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Opět povedené dílo autora. Co umí skvěle, je dávkování příběhů, umí ho namíchat tak, že to má grady. V jeho podani mi ani nevadí, soukromé příběhy vyšetřovatelů. Uvidíme, jestli vydrží autor s tímto tempem, aby i další díly byly napínavé.

16.01.2021 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kniha povedená, za mě spokojenost, nebyl čas na nudu. Zapletek několik, zajímavých postav také a rozuzlení? Paráda. Trochu divný byl začátek s Miou, ale matrix v hlavně může mít občas každý. Tak snad se nám holka do dalšího dílu zmatori.

06.01.2021 4 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Za mě plný počet, nemelo to chybu. Netradiční zápletka/y, zápletka/y z minulosti, skvělé davkovani deje, rozuzlení, konec třeba nebyl úplně wau, jako začátek knihy, ale byl to další povedený díl Davida, koukam, ze zatím poslední, co budu číst pane autore?:) Určitě se těším na další díly.

28.12.2020 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Zase povedený díl. Čekala jsem, jak nám to autor naservíruje a nemělo to chybu. Každý asi najde něco co je "přetažené za vlasy", ale i tak to bylo skvělé, zápletka, rozuzlení a ten závěr? Pro mne velké překvapení a pan autor nás pěkně navnadil na další díl:-)

20.12.2020 4 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Opět skvěle dílo, kniha měla všechno, napětí, zápletky, i z minulosti a to rozuzleni se povedlo. Je skvělé, že je to již 8.díl a i za tech 8.dílu autor opravdu nepolevuje....jen tak dál

13.12.2020 5 z 5

Hlavolam Hlavolam Håkan Nesser

Jedním slovem zklamání. Kniha je popisovaná, jako detektivka, krimi. Mně to spíše zavánělo povidkou... moc zbytečných vyprávění, popisování míst, pocitu, mne to až rusilo od premysleni, kdo by mohl byt vrah. Až jsem se přistihla, jak jen čtu písmenka a vlastně na konci, když by mělo být rozuzlení, vysvětlení, tak to bylo popsáno "jako letem světem" takže dle mého, fura zbytečnosti a to zásadní nikde...

01.12.2020 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Bylo to silné, silné a ještě jednou silné. Příběh, který měl všechno, autorka má skvělý talent na vyprávění, že jsem se dokázala vžít do role postav, postupně, jak nám to dávkovala. Neměla jsem daleko od slzaveho údolí. Jako většina čtenářů, kteří tuto knihu četli jsem měla problém se odtrhnout a když jsem dočetla poslední slova, tak mi bylo až smutno a zároveň veselo, za to jak kniha skončila. No, paní autorka ve mě našla věrného fanouška:-)

23.11.2020 5 z 5