manioaio manioaio komentáře u knih

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

skoro horor

27.02.2021 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Autorka ma dar vylíčit postavu očima nekoho, kdo ji nezna do vsech detailu, takze ji nejdriv nesnasite, ale pak ji pochopite, protoze odtajni jeji pohnutky a minulost. Získáte k ni najednou uplne jiny pozitivne-soucitny vztah. Ale hlavne píše uveritelne, skutecne. Samozrejme, ze cele vyznění je smutne, ale jiskricka nadeje tam je. Musim se jeste zamyslet, jak nazev souvisi s obsahem... asi uz vim, ale vy si na to prijdete sami :-P

10.11.2018

Hana Hana Alena Mornštajnová

Smutné a krásné. Povinná četba!!

03.10.2018 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Vyprávění mělo spád a minimum "vaty". Na škodu pro mě bylo přespříliš vulgarit a intimních detailů (ale co jsem čekala od knihy, která se jmenuje erotikon? :D). Dočetla jsem, abych se dozvěděla, jaký osud potkal postavy, protože v tomto ohledu byla kniha velmi napínavá. Převážně jsem cítila negativní podtón, o idylickém životě se u hrdinů této knihy mluvit vážně nedá. Ale čí život je jen procházka růžovým sadem? Za mě jen 2*, protože toho mr**ní bylo vážně moc.

03.05.2017 2 z 5

nejlepší kniha, co jsem letos četla

02.08.2023 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Líbilo se mi, jak autor spojil aktuální dění s do extrému hnanou fikcí. Brala jsem to jako vhled do blízké budoucnosti v případě nejhoršího/nejčernějšího možného scénáře. V mnohých vtipech, obratech a krvavých scénách se mi zdálo, že podobnost s Kulhálnkem nemůže být náhodná, ale asi je :-) Forma (noviny/příběh) - velmi přijemná. Konec byl pro mě bohužel nějak náhlý a neuchopitelný. 4 kvězdy si kniha ale vysloužila bez potíží.

23.03.2017 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Příjemná a čtivá knížka. Cestování má náš nárůdek v krvi, každého to jaksi baví a zajímá a někdo o tom umí i hezky psát. Sláva! Těším se na další cesty, které "s Ladislavem" podniknu, protože jistě nezůstane jen u jeho debutu (prvotinu o Krtečkovi se mi bohužel nepodařilo sehnat ;-) ale já se vlastně ani moc nesnažila...).

28.02.2017 5 z 5

Stařík mě na mnoha místech zahřál na srdci a na pár místech jsem si zase uvědomila, že jsem nedávala moc pozor a musím se o kousek vrátit. Jsem ráda, že mám s fiktivní postavou románu společnou vlastnost, a to naprostý nezájem o politiku. Stejně jako Alan přestanu vnímat, kdykoliv se debata sesune politickým směrem. I tak byl Alan celý život svým způsobem užitečným občanem. "Je to, jak to je a bude to, jak to bude". Zpočátku jsem nedokázala přijmout fakt, s kým vším se setkal, ale to bylo nejspíš právě to, co mi po čase přišlo nejúžasnější. Stařík je rouzmný, víceméně pravdomluvný, inteligentní a přizpůsobivý muž, kterého si nelze neoblíbit.

23.02.2017 4 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Místy překvapivé a zajímavé, jindy cize americké a místy vlekoucí se a mírně nudné. I tak pro mě jsou Obamovi prezidentskou rodinou č.1 a sympatičtí pracovití lidé s těmi nejlepšími úmysly

07.09.2019 3 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Kniha nanestesti vubec neprilaka obalkou, alespon u me tomu tak bylo, zato deje jsem se nemohla nabazit. Ok, krve bylo na me jako na zenu misty az az, ale pak clovek tak nejak otupi ;) Bylo tam vlastne vsechno, co clovek Cechy, exotika, napeti, fantaskno, zbrane, tajemno, technika, erotika, humor, pratelstvi... Za me very very good :)

06.03.2017 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Zvrácené postavy...ale napínavé až do konce...

02.04.2019 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Doporučila mi.ji paní knihovnice, že prý se nesměju...no vtipná byla asi jen jedna strana ke konci, kde se probíral kastelanuv rozhovor do novin. Jinak mi.to.přišlo negativní s tragickými prvky. Ale zajimalo mě, jak to dopadne. Kastelán nakonec sympaťák.

28.02.2019 2 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Trochu obtížné pro mě bylo střídání časových rovin. Začátek a konec moc pěkné a čtivé, jinak jsem se musela k čtení nutit. Knihu jsem vždy odložila kvůli jiné a četla ji několik měsíců, ale vůbec toho času nelituji. Vše se pěkně stačilo usadit. ***

21.07.2017 3 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Ačkoliv jsem prolašovala, že další díl aristokratky si nepřečtu, že první díl mi jako ochutnávka Bočka stačil a že jsou pro mě lepší dílka na pořádku dne, přečetla jsem...nouze a divné rozpoložení mě donutily, ale nelituji. Tento díl mě i bavil, asi jsem si k postavám vytvořila nějaký vztah nebo jsem se přestala soustředit na instinktivní otázku: " Jak kruci splatí ty dluhy?" Čestina, kterou je kniha napsaná, je (až na sprostá slova samozřejmě) obohacující a přijemná. Lehké čtení do metra/mhd. Váš život vám už nikdy nebude připadat podivný.

25.04.2017 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Opravdu dojemný a krásný příběh, který můžu vřele doporučit všem, kteří kdy měli, mají nebo chtějí mít psa. A těm ostatním taky.

24.03.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Restituce je zajímavý námět, mě ale nejvíc zaujal inteligentní jazyk, kterým je kniha napsaná. Marie III. je dívka s vytříbeným vyjadřováním a se sarkastickým smyslem pro humor, který je mi velmi blízký. Možná to bude znít hloupě, ale u knihy jsem se těšila až skončí, protože jsem doufala, že skončí dobře, že se něco zvrátí a že ta smůla (asi 130 rozbitých zrcadel?) pomine. Většinou knihu vychutnávám a doufám, že neskončí....Navíc humor založený na tragické povalečské a prospěchářské povaze Čechů snáším špatně. Snažně doufám, že kniha nebude přeložena do žádného cizího jazyka, jinak se stereotypní vnímání našeho národa definitivně potvrdí. Kniha mi připomínala Saturnina (nepatří mezi mé oblíbené), Mr. Beana a Pata a Mata (ti mě taky spíš jen rozčilují). Konec nebyl konec. Spíš jako když utne (na první díl jsem napsal dost). Za slovní zásobu, sarkastický nadhled a téma***. P.S. další díly bohužel ani číst nezačnu, a to jsem vyloženě zatížená na knihy na pokračování a série.

19.02.2017 3 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Kostrbate napsane, kratke, k tomu navic velke pismo aprazdne stranky. Navic zklamani ze samotne legendarni Mata Hari.

22.01.2017 2 z 5

Čmelák – Láskyplné povídky Čmelák – Láskyplné povídky Halina Pawlowská

sama nevera

28.07.2023 3 z 5

Citrusový sad Citrusový sad Larry Tremblay

Jak a proc se z nekoho stane sebevrazedny atentatnik, co dokaze s lidmi valka, jak ovlivni mysl presvedcive pronesena rec o Bohu a cti, co znamena sourozenecka laska, laska matky k detem...

13.03.2019 5 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Hezky napsané, misty opravdu devadesatkova nostalgie misty rodinne vzpominky autorky.. Asi bych ne zveřejňovala vysvědčení se svým rodným číslem.. éterická víla zapadlá v šusťákové bunde mi připadá jako oxymóron

24.02.2019 3 z 5