Malinali Malinali komentáře u knih

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Kruté a velmi čtivé. Hned se vrhám na druhý díl.

Konečně zase něco trochu jiného ze země víl. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila, i když z počátku sama nevěděla, co vlastně chce. Příběh mě bavil, i když je hodně krutý (smrt, násilí a šikana). Hrdince fandím a nakonec i samotnému krutémuprinci, jehož jméno zde nechci vyzradit ;o)

31.03.2020 5 z 5

Odvážná holka Odvážná holka Anna Sobotková

Pribeh mlade divky, tak trochu strasidelna Alenka v Risi divu s malou zapletkou. Nekdy trochu drsnejsi sceny. Vtipne komentare. Ale desne rychly konec. Za me super cteni pro mlade slecny (12-15).

29.03.2020 4 z 5

Brána do kouzelné Prahy Brána do kouzelné Prahy Lenka Kuriščáková

Taková procházka po Praze, historie, zajímavosti, kultura českého národa. Barevné ilustrace. Hezky pojato hlavně pro děti a cizince, kteří tu začínají žít.

Kombinace dějepisu a Pověstí. Doporučuji i jako oddechovku dospělým. Velmi dobře se čte. Sem tam obsahuje poznámku přidaných postav jako jsou děti a starší moudrý pán. Jakoby vás knihu četlo více najednou.

28.03.2020 5 z 5

Princezna popela Princezna popela Laura Sebastian

Knihu jsem cetla mesic jeste zaroven s jinymi... Dalsi dil si urcite dam, ale nektere casti jakoby se opakovaly, zdlouhave rozepisovani, nez se konecne neco delo. Kazdopadne i kdyz je Theo mucena, pusobi trochu jako rozmazleny fracek, na druhou stranu - je ji 16 a potrebuje dozrat ;o)

28.02.2020 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Spisovatelka se mi líbí čím dál víc. Toto je má druhá kniha od ní - libilo se mi, a moc. Ve finále už napínavé, mít více času, zhltnu to jedním dechem. Nutné potřebuji II. díl!

08.02.2020 5 z 5

Zrada vítězů Zrada vítězů Marie Rutkoski

Druhý díl mě až tak nebavil. Přišlo mi vše moc roztahané, a Kestrel mě chvilkama i štvala. Za to Arina jsem si oblíbila ještě více. Letos má vyjít 3.díl, tak jsem zvědavá, zda vůbec přečtu...

28.01.2020 3 z 5

Sherwood Sherwood Meagan Spooner

Příjemné čtení i děj. Konec mi přišel moc fofr. Děj je lehce roztahaný. Jako oddechové čtení třeba přes Vánoce super.

26.12.2019 3 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

První díl jsem četla kvůli čtenářské výzvě, a tak mě bavilo, že jsem si sehnala i druhý díl. A protože i druhý díl je super, začínám číst třetí. Líbí se mi jejich svět i námět příběhu. Napínavé. Druhý díl více akční než první. Super zápletka, každou chvilku podezírám někoho jiného a zase se ukáže, že se pletu :-D

03.12.2019 5 z 5

Furyborn Furyborn Claire Legrand

Naprosto skvělé čtení. Líbí se mi jak je příběh vymyšlený, jednotlivé postavy, zvraty i nečekané situace. Za mně super kniha. Těším se na další díl a moc.

27.11.2019 5 z 5

Jeden temný trůn Jeden temný trůn Kendare Blake

Začátek trochu tažený, ale pak se to rozjede a super. Nemohla jsem se odtrhnout. Konec mě tak napnul, že mě štve, že musím čekat na III. díl...

25.10.2019 5 z 5

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Bála jsem se stylu divoký západ a "orient styl", ale moc se mi to líbilo. Je to nový originální námět autorky, super nápad na příběh i postavy. Jina i Amani jsem si oblibila hned na začátku a těším na další díl.

27.09.2019 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Napínavé od začátku, kniha mě bavila. Těším se na další díl. Nečekané zvraty, akce. Hlavní postava mi je velmi sympatická.

05.09.2019 5 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Taková oddechovka, ale nějak mě to úplně nepohltilo a do dalších dílů se mi nechce.

11.08.2019 3 z 5

Bohyně Bohyně Josephine Angelini

Završení série... Řecká mytologie jako fantasy. Skvělá celá série knih. Helen jsem si velmi oblíbila. Skvěle vymyšlený příběh.

08.07.2019 5 z 5

Beze snů Beze snů Josephine Angelini

Skvělé pokračování... Napínavé. Těším se na 3.díl.

27.06.2019 4 z 5

Proroctví Proroctví Josephine Angelini

Po Dvorech... Super série. Celou rodinu i Helen jsem si velmi rychle oblíbila. Na léto skvělé čtení

27.06.2019 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Pohodový předíl mezi 3. a 4. knihou. Žádná akce, spíš pojďte se tak nějak projít po Velarisu ;) žádná akce. Oddechovka... Moc se těším na další a akční díly, protože předchozí tři knihy byly famózní

13.06.2019 3 z 5

Eleonora Akvitánská. Vláda lvů Eleonora Akvitánská. Vláda lvů Mireille Calmel

Víc fantasy než historie, trochu mi vadila neustálá Merlinova přítomnost, nějak se mi tam nehodil. Jinak příběh dobře čtivý.

29.03.2019 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Oddychovka. Čtivé a pěkně napsané. Není to úplně můj styl, ke knize jsem se dostala kvůli čtenářské výzvě. Ale jako čtení na víkend paráda ;)

20.02.2019 3 z 5

Villette Villette Charlotte Brontë

Nádherný styl psaní. Smutný příběh dívky - sirotka. Lehce mi vadilo, že byla necitlivá jakoby tvrdá k ostatním, ale zároveň měla svůj půvab. Od této autorky jsem četla i Janu Eyre, knihy jsou si podobné a zároveň rozdílné. Nádherný román Villette...

02.02.2019 5 z 5