Proroctví ekniha

Šestnáctiletá Helen Hamiltonová si odmalička bolestně uvědomuje, jak moc se liší od svých vrstevníků – nejen nezvyklou výškou, ale i schopnostmi. Umí například superrychle běhat a má nadlidskou sílu. Zároveň se bojí, že tyhle její „abnormality“ značí, že je nějaká zrůda, a tak se snaží co nejvíc splynout s davem, nevyčnívat. Což je minimálně při její výšce opravdu těžké. Pak ale na americký ostrůvek, kde žije, zavítá početná rodina Délosových a obvykle mírná a klidná Helen přecitlivěle reaguje na jakoukoli zmínku o nich, přestože je vůbec nezná. Její okolí, táta, nejlepší kamarádi Claire a Matt, ji nepoznávají a nechápou, co se děje. Jenže rodina Délosových Helen nepřinese jenom neklid, ale taky jí pomůže zjistit, co je vlastně zač. Že není žádné monstrum, ale stejně jako atraktivní, výjimečně chytří a sportovně nadaní Délosovi pochází z linie potomků řeckých polobohů…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219370/big_proroctvi-219370.jpg 4.2396

Proroctví 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: (ekniha), CooBoo

Starcrossed, 2011

Kniha Proroctví

MujZajda

Taková jiná verze ságy Stmíváni řekla bych :) Neurazilo, nepřekvapilo, doporučuju.

Marthas

3,5/5 Místy mi ta knížka přišla trochu překombinovaná, obzvláště konec, který mi taky přišel lehce odbytý a natažený na další díl. Nechala jsem si trochu prostoru pro navýšení u dalších dílů, ještě uvidíme.-)
Přesto se mi toto zakomponování řeckých dějin do příběhu asi líbilo nejvíce, z toho co jsem zatím k tomuto tématu četla.

marie2577

Nečekaně , milé, napinave , zamotané,zábavné, kouzelné

Gabusza
15.11.2020

Skvělá!!! Napínavý, romantický občas strašidelný příběh dvou lidí, kteří jsou napůl bohové. Kniha se čte dobře, děj je má spád a postavy Lucase s Helen jsou božííí!!

Alnima
07.11.2020

Příběh, Který mě nedokázal přesvědčit. Tuto tématiku mám ráda, ale v této knize to na mě nefunguje.

ydnac
02.09.2020

Hezké, příjemné,romantické , napínavé a oddychové čtení :-)

niva00
16.07.2020

Žádný masterpiece to sice není, ale bavilo mě to a četlo se to dobře. Nemůžu si pomoct, ale podobenství se Stmíváním nemůžu nevidět. A když se tam odehrál jeden určitý zvrat stejný jak přes kopírák s Mortal Instruments, musela jsem se smát. Příběh je založený na řecké mytologii, ale moc jí tam ve výsledku nečekejte. Abych to shrnula, je to pěkné letní čtení.

Luigi1
22.06.2020

Tuto tématiku mám docela rád a tak jsem byl v očkávání jaké to bude.Mile mě to překvapilo jak krásně s citem Angelini popsala vlastnosti této dívky a to,že je potomek polobohů.Koho zajímá toto téma tak vřele doporučuji.