Proroctví

Proroctví https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219370/bmid_proroctvi-219370.jpg 4 417 86

Proroctví série

Šestnáctiletá Helen Hamiltonová si odmalička bolestně uvědomuje, jak moc se liší od svých vrstevníků – nejen nezvyklou výškou, ale i schopnostmi. Umí například superrychle běhat a má nadlidskou sílu. Zároveň se bojí, že tyhle její „abnormality“ značí, že je nějaká zrůda, a tak se snaží co nejvíc splynout s davem, nevyčnívat. Což je minimálně při její výšce opravdu těžké. Pak ale na americký ostrůvek, kde žije, zavítá početná rodina Délosových a obvykle mírná a klidná Helen přecitlivěle reaguje na jakoukoli zmínku o nich, přestože je vůbec nezná. Její okolí, táta, nejlepší kamarádi Claire a Matt, ji nepoznávají a nechápou, co se děje. Jenže rodina Délosových Helen nepřinese jenom neklid, ale taky jí pomůže zjistit, co je vlastně zač. Že není žádné monstrum, ale stejně jako atraktivní, výjimečně chytří a sportovně nadaní Délosovi pochází z linie potomků řeckých polobohů…... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Starcrossed , 2011

Mirkens
05.08.2014 5 z 5

přečetla sem ji jedním dechem a nepočítala s tím, že by byl další díl! to mě ale štve, zas tak dlouho čekat

hanjana
25.07.2014 3 z 5

Byla to taková nepovedená míchanice všeho dohromady a někdy mi připadalo, že je to knížka pro děti. Začátek byl teda hodně těžký oříšek, pak už se děj rozjel a celkem se to dočíst dalo, přesto to není žádná sláva.
Mrzí mě, že mě kniha nebavila, jelikož jsem se na ni vážně těšila, ale nějak ji nedokážu řádně ocenit.

NikinkaFantasy
06.07.2014 5 z 5

Konečně něco, co mě pořádně zaujalo ve fantasy žánru! Ta knížka je prostě úžasná. Má kolem 400 stránek, ale vy prostě nepočítáte stránky ke konci, protože to je dlouhý. Jak Lucas, tak Helen mi byli extrémně sympatičtí (což obvykle nebývá). Co mě strašně moc štve je, že nejdřív je od sebe rozděluje hrozba 3. světové a pak falešné přesvědčení, že jsou bratranec a sestřenice! Tu její mámu mám chuť zabít. To zas budu muset čekat na další díl a budu mega nedočkavá. Ale jinak jsem moc ráda, že se Jason a Claire dali dohromady. Celá ta věc s polobohy je perfektní. A ta obláka - mhm - ta prostě vypadá řecky! Knihu samozřejmě doporučuju.

MisuleB
05.07.2014 4 z 5

Také nebyla špatná. Musím říct, že jsem po začátku čtení toho od této knihy moc nečekala, protože mě moc nebavila, ale později, asi tak o 50 stránek, jsem byla dost překvapená. Rodina Délosova je fakt skvělá.

Klaris 99
26.06.2014 5 z 5

Možná obsahuje spoilery.

Obálka je úžasná(takže kdo rád hezké obálky směle do toho) a s Percym( píše se to tak?) to nemá ni společného.:D

Proroctví byla kniha, která mě po dlouhé době nezanechala klidnou. Žila jsem životy hlavních hrdinů, a to se často nestává. Většinou jen čtu životní příběhy, ale tady jsem se tak jednoduše vžila do hlavních hrdinů, že to bylo až neuvěřitelné. Bylo to prostě něco pro mě hned od začátku, ale že mě kniha chytí takovým způsobem se mi a ni nesnilo.

Ze začátku jsem měla drobné pochyby, protože mi styl autorčina psaní byl cizí. Vadilo mi, že příběh není psaný ich formou. Zvykla jsem si, ale chviličku to trvalo v momeňtě kdy jsem přestala vnímat co se děje kolem mě, tak ta kniha mě už nepustila. Mohl na mě mluvit kdo chtěl a já jsem se jen zabývala tím jak se děj bude dál vyvíjet.

Postavy jsem si oblíbila snad všechny(záporáky ne, ale i tak byly dobře vymyšlení), protože měli ducha, každá měla sebe sama. Nebyly to jen bezmyšlenkovité opičky, které udělali tu věc, která se jim hodila. Museli přemýšlet a vzdát se věcí a rozvíjet svou osobnost.

Hlavní hrdinka nebyla nějak výrazná, docela sympatická, ale nijak zvlášť si mě nezískala. To bylo asi tím, že jsem jí záviděla Lukase, ten je někde na žebříčku mých oblíbených postav hodně vysoko, dokonce se vleze i do první desítky. Aby ne, vždyť zas někdo s komplexem superhrdiny s modrýma očima a ještě umí létat.:D

K ději nemůžu říct nic špatného. Většinou, když se v knize střídají části z obyčejného života a fantasy života, tak mě ten obyčejný nebaví, ale tady byl supr.
Zvraty, napětí a strach, to kniha všech pro mě obsahovala. Konec byl opět čekací a tentokrát bude čekání opravdu trpké.

Asi jste už pochopily, že si mi kniha líbila, tak vám jen řeknu, že se podle mě nemáte řídit v pořizování této knihy, protože to téma bylo pro mě jak dělané a mě se to prostě nemohlo nelíbit. Na další díly se ohromně těším a doufám, že vy se budete těšit taky, protože ta kniha je opravdu dobrá.(teda mě se líbí) :D

ilosek
23.06.2014 4 z 5

Knížka mě mile překvapila. Když jsem si četla anotaci a nějaké poznámky ke knize, zděsila jsem se, že to bude levná napodobenina Percy J. Přesto jsem ale knihu do ruky vzala a jsem za to ráda. Děj se sice točí kolem polobohů, ale v úplně jiné rovině než v PJ. Podobnost žádnou nevidím, autorka má svůj osobitý styl a rozhodně se po panu Riordanu neopičí. Proroctví je skvělá kniha s propracovanou zápletkou, ale řekla, bych, že je to spíše lehčí čtení. Pro mě to byla příjemná fantasy oddechovka, která se mi hodila do letních dnů.

láska bohové pro dospívající mládež (young adult)

Josephine Angelini
americká, 1975