Proroctví

Proroctví https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219370/bmid_proroctvi-219370.jpg 4 417 86

Proroctví série

Šestnáctiletá Helen Hamiltonová si odmalička bolestně uvědomuje, jak moc se liší od svých vrstevníků – nejen nezvyklou výškou, ale i schopnostmi. Umí například superrychle běhat a má nadlidskou sílu. Zároveň se bojí, že tyhle její „abnormality“ značí, že je nějaká zrůda, a tak se snaží co nejvíc splynout s davem, nevyčnívat. Což je minimálně při její výšce opravdu těžké. Pak ale na americký ostrůvek, kde žije, zavítá početná rodina Délosových a obvykle mírná a klidná Helen přecitlivěle reaguje na jakoukoli zmínku o nich, přestože je vůbec nezná. Její okolí, táta, nejlepší kamarádi Claire a Matt, ji nepoznávají a nechápou, co se děje. Jenže rodina Délosových Helen nepřinese jenom neklid, ale taky jí pomůže zjistit, co je vlastně zač. Že není žádné monstrum, ale stejně jako atraktivní, výjimečně chytří a sportovně nadaní Délosovi pochází z linie potomků řeckých polobohů…... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Starcrossed , 2011

Damonka12
23.01.2019 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, mám ráda když jsou tajemství odhalována po celou dobu a ne jen na konci. Nabyté dějem, a všechny postavy jsem si zamilovala. Miluji propojení dnešního světa s řeckou mytologií, bohužel některé části knihy byli malinko nudnější.

denniys
23.12.2018 3 z 5

První třetina knihy je otřesná,až si čtenář říká,co to proboha je?! Autorka se ale zázračně vzchopí a políbená múzou od Stephanie Meyerové,dokončí knihu celkem obstojně,dokonce zajímavě..podobnost se Stmíváním je do očí bijící,celá rodina polobohů je kopie Cullenů,možná by mi to nevadilo,kdyby to mělo vyšší úroveň,ale bohužel Stmívání je pro tuto knihu nedosažitelnou metou..nicméně téma polobohů je zajímavé a určitě by se mi moc zamlouvalo v nějaké dospělejší verzi..

Bey
09.12.2018

Oceňujem príbeh, a študentské prostredie. Bohužiaľ pre mňa táto knižka bola obrovským sklamaním. Skončila som asi v štvrťke knihy. Veľmi mi vadila hrdinka, bola horšia ako malé decko (naozaj viem sa vcítiť do hrdinky aj keď je nerozumná, ale z tohto som mala nervy aj na mojich roddiných príslušníkov :D ), daľej som nepochopila to, ako naraz začala strašne nenávidieť Délosových, len tak... (**SPOILER: napríklad ju začal niekto škrtiť a BUM hneď nasledovala veta ako niečo robí Hektor alebo Lucas a potom ako bežala a zrazu letela vedľa lietadla KONIEC SPOILER**)
Za mňa je to 1* :/

betule3
28.10.2018 5 z 5

Ze začátku mi trochu dělalo problém zvyknout si na styl psaní, ale když už jsem si zvykla, nedokázala jsem se od knihy odtrhnout. Tématika řecké mytologie je pro mě novinkou (předtím jsem nic podobného nečetla) a musím říct, že mě moc nadchla a určitě se poohlédnu po dalších podobných knížkách. Hlavní postavy jsem si zamilovala (hlavně teda Lucase) a oceňuji spoustu akcí a nečekaných zvratů.

Nelly
27.07.2018 4 z 5

Trošku slabší čtyři hvězdičky. Kniha je velmi čtivá, to oceňuji, námět téměř originální (téma olympských bohů se najde i v jiných YA knihách), bohužel trošku spletité vztahy mezi Následníky a Moirami, místy nelogické, ale nad to se čtenář jistě povznese. Trošku mi vztahy v rodině Délosových připomínaly ságu Stmívání (po přečtení komentářů níže vidím, že nejsem jediná, takže na tom něco bude). Ale jinak Vás děj opravdu pohltí. Věřím, že druhý díl bude zajímavější, toto bylo dobrý start.

Belisima
25.07.2018 3 z 5

Knížka mě neuchvátila, tak jak ostatní, podle většiny recenzí. Ovšem byla zajímavá a poutavá, ale asi to bylo napsané málo uvěřitelně, no něco tomu chybělo, ale četla se mi velmi dobře.

kjama
23.06.2018 3 z 5

Stmívání, které se koncem knihy promění v druhý díl Mortal Instruments...

joohoo
18.04.2018 5 z 5

To nejlepší z nejlepšího!!!!!!!!!

dogiska
21.03.2018 5 z 5

Knížku jsem dlouho odkládala, nyní jsem se k ní konečně odhodlala a nelituji. Knížka je velmi čtivá, místy člověk neví co čekat a naopak je místy zase předvídatelná. V pár úsecích jsem brečela smíchy. Doporučuji všem co mají rádi fantasy.

zuzikis
25.02.2018 5 z 5

Opravdu poutavý děj. Líbí se mi, že je příběh zasažen do řecké mytologie. Kniha je plná zvratů a dramat a opravdu soucítím s hlavní hrdinkou, kterou jsem si dost oblíbila.

ame
07.02.2018 4 z 5

na knihu jsem se moc těšila, jelikož jsem četla už něco podobného (slza, vodopád), knihy byla plná dramatů a nečekaných zvratů, hlavní postavě rozumím a chápu ji
( taky vyčnívám z davu), ale jak to obvikle mám konec mě sklamal a doufám že další díly budou trošku jiné

Miky98
27.08.2017 5 z 5

Překrásná kniha. Děj mě okamžitě pohltil a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Opravdu skvělá knížka.

Petruse21
02.07.2017 3 z 5

Spíš pro mladší čtenáře, ale mně se to líbílo

Evule114
27.06.2017 5 z 5

Souhlasím s kuntova.k, taky mi na začátku nesedla forma psaní, protože jí moc v oblibě nemám, ale příběh byl tak čtivý, že mi to po chvíli přestalo vadit. Knížku jsem zhltla za jedno odpoledne a jsem opravdu zvědavá, jak to celé dopadne. A to že je Helen s Lucasem příbuzná? Na světě jsou horší věci :-) třeba chudák Hector, toho je mi vážně líto :-(

kuntova.k
20.06.2017 5 z 5

Ze začátku jsem se bála er formy, nemám ji ráda. Nakonec jsem si zvykla. Knihu jsem začala hltat zhruba v půlce, kdy se začalo konečně něco dít. Už se třesu na další díl. A jak to dopadne mezi Helen a Lucasem.

Chytuš
11.06.2017 4 z 5

Čtivá, zábavná a romantická fantasy pohádka, kterou bych si plně užila, kdybych jí četla tak před pětadvaceti lety. To ale ještě nebyla napsaná, takže si jí užívám až teď :-) A vůbec mi to nevadí, protože pro podobné příběhy mám pořád slabost, jsou pro mě oddychovou záležitostí. Maličko mi vadilo, že místy jsem si nebyla jistá, jestli nečtu Stmívání v kulisách starořeckých bájí, ale nakonec uznávám, že si mě nakonec hlavní hrdinové Proroctví získali víc. Helen mi byla mnohem víc sympatická, než Bella a Lucas je prostě BOŽÍ - a to doslova :-) Tak jim budu fandit i dál, těším se na oddychové pokračování.

_Gabriela_
08.06.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Doporučuji.

trudoš
02.06.2017 3 z 5

Překvapivě zábavnější než Percy Jackson, ovšem bohužel se zápletkou jak vystřiženou ze Stmívání. Alespoň že zajímavější. Milostné tokání je však pojato stylově a s nadhledem, přičemž Josephine Angelini sype z rukávu jeden vtípek za druhým. Stejně tak boduje v přátelské rovině a naprosto dokonalé jsou ty momenty, kdy Helen odhaluje Clare pravou identitu a ukazuje se, že Clare už na spoustu věcí přišla sama (třeba když jí nenápadně shodila ze střechy). To je autorka ve svém živlu a být zápletka postavená pouze na tom, užil bych si ji mnohem víc.
Jakmile však přijde ke slovu akce, vyprávění začne kolabovat. Nejde ani tak o vachrlaté pojetí řecké mytologie, protože kdo si chce hrát na Milionáře, ať šáhne po učebnici. Ale tempo příběhu prostě nefunguje - hrdinka odhaluje své schopnosti, zamiluje se do štramáka, unese jí patouch, je zachráněna. Opona. Trochu vypravěčské invence by osnově rozhodně neublížilo, i když je fakt, že konec poměrně zajímavě rozdá karty na další kolo. Tak uvidíme.

vysokaa
28.05.2017 5 z 5

Vždy když dočtu nějákou zajímavou knížku, je mi líto, že už skončila a přesně tak jsem to měla s touhle knížkou, jen mě maličko zarazil konec..jinak doporučuji je to skvělá kniha;-)

Slugterra
09.05.2017 5 z 5

Skvělá knížka, až na ten konec... Hodně se mi líbí že tam spisovatelka přidala i řecké bohy, protože podle mne jsou řečtí bohové docela zajímaví, a že tam přidala i furie je ještě lepší!
:-D

láska bohové pro dospívající mládež (young adult)

Josephine Angelini
americká, 1975