Proroctví

Proroctví https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219370/bmid_proroctvi-219370.jpg 4 417 86

Proroctví série

Šestnáctiletá Helen Hamiltonová si odmalička bolestně uvědomuje, jak moc se liší od svých vrstevníků – nejen nezvyklou výškou, ale i schopnostmi. Umí například superrychle běhat a má nadlidskou sílu. Zároveň se bojí, že tyhle její „abnormality“ značí, že je nějaká zrůda, a tak se snaží co nejvíc splynout s davem, nevyčnívat. Což je minimálně při její výšce opravdu těžké. Pak ale na americký ostrůvek, kde žije, zavítá početná rodina Délosových a obvykle mírná a klidná Helen přecitlivěle reaguje na jakoukoli zmínku o nich, přestože je vůbec nezná. Její okolí, táta, nejlepší kamarádi Claire a Matt, ji nepoznávají a nechápou, co se děje. Jenže rodina Délosových Helen nepřinese jenom neklid, ale taky jí pomůže zjistit, co je vlastně zač. Že není žádné monstrum, ale stejně jako atraktivní, výjimečně chytří a sportovně nadaní Délosovi pochází z linie potomků řeckých polobohů…... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Starcrossed , 2011

Majdule
27.04.2017 5 z 5

Jeden z nejzábavnějších reprezentantů žánru YA, který by vlastně měl být mimo můj obzor. A není. Neuvěřitelně mě to bavilo a hlavní hrdinka Helena se mi opravdu líbila. Je to plytké, ale tak moc zábavné. Další díl, prosím.

hadris
26.04.2017 5 z 5

Skvělá kniha, ze začátku se sice rozjížděla pomalu, ale na to, kolik je tam postav, dá se lehce zorientovat. Přečtená jedním dechem a už se těším, až si přečtu další díly.
Pohltila mě i mytologie, kterou mám ráda od dětství, je to jiný úhel pohledu, ale velmi zajímavý

jitka7
25.04.2017 5 z 5

Tak pokud má rád někdo takové téma, tak rozhodně se chopte této knihy. Je úžasná. Úplně mě ten děj pohltil. Na to, kolik je tam dějů, příběhů, postav, těch šílených nezapamatovatelných jmen.. .jsem si kupovidu všechno bez problémů pamatovala. Výborně napsaná kniha. Skvělý příběh, po dlouhé době konečně něco, kvůli čemu jsem nechtěla jít ani spát.

kaja5622
20.01.2017

Rozhodně nejlepší z těch tří. Přečtená jedním dechem. Vážně úžasná knížka.

-Dekra-
01.12.2016 5 z 5

Tahle knížka je úžasná. Velmi dobrý námět na knihu, naštěstí i dobře zpracovaný. Mám ráda řeckou mytologii, a tak jak to do této knihy bylo zapracované je podle mě velmi dobré. I když malé chybičky to má.. Celkově na mě udělala tato kniha velmi dobrý dojem, na rozdíl od dalších dílů, ty už tak dobrý nebyly. Všechny postavy mně sedly, až na pár vyjímek. Tuto knihu ráda doporučuji :)

Eleanor-ka
17.11.2016 3 z 5

Musím říct, že mě to při prvním dojmu, který byl víc než příznivý, ke konci dost zklamalo. Kniha sama o sobě byla poměrně čtivá, s dobrým námětem, avšak v něčem to postrádalo určitý smysl a zdálo se to tak trochu přitažené za vlasy - což by se dalo přehlédnout, vzhledem tomu, že každá fantasy kniha je tak trochu nesmyslná. Největším zabijákem však zůstávala nuda. Někde uprostřed vás to přestane bavit. Začátek dobrý, ale postupem se vytrácí akce, zvraty téměř žádný. Myšlenka hezká, ale... Je to zkrátka jedna z těch knih, která vás neurazí, zčásti se vám líbí, ale po nějakém měsíci si na ní už ani nevzpomenete.

naklik
25.10.2016 5 z 5

Tohle nemá chybu... přečetla jsem všechny tři díly jedním dechem... kdyby někdo věděl o nějakých podobných knihách,budu vděčná za tipy... jen prosím....Percy Jackson atd.už mám přečteno také... :-) Děkuju moc. :-)

ciaram
22.09.2016 4 z 5

Velice slušných 70%
Příběh je zajímavý, čtivý - odpočinkový, ale jak už bylo řečeno v předchozích komentářích - není úplně "originální" - některé motivy jsou provařené z jiných děl (viz "příbuznost" zamilovaných atd.). Přesto to příběhu neubírá na zajímavosti. Přeci jen mám slabost pro řeckou mytologii a romantické příběhy. A tento se podařil autorce vystavět krásně.

elis0383
04.08.2016 3 z 5

tak po dlouhé době změna od upírů. dobrý nápad, jen se opakuje stále to samé dokolajsem holka která o ničem neví a nejdřív toho kluka nesnáším, pak ho miluji a pak se dozvím,že s ním nemůžu být. oddechovka super na letní čtení. jen mi trochu vadila Er forma psaní, trochu mi to při čtení vadí.

kopřiva360
08.06.2016 3 z 5

Já ji také doporučuji.

Mark2000
06.05.2016 5 z 5

Tak tohle byla bomba, která po otevření knížky okamžitě explodovala. Tato kniha vám nedovolí si odpočinout, nebo ji dokonce úplně odložit. Nemůžu najít nic, co by se mi nelíbilo, ale zase vyjmenovat tu všechny věci, které se mi líbily, by bylo nemožné. Všem určitě doporučuji!!!!!

Lea13
27.04.2016

Tahle knížka se mi líbila, moc jsem od ní nečekala(téma mytologie mi nepřišlo nic moc),ale příjemně mě překvapila. Líbil se mi Helenin styl vyjadřování,mluvila jako normální holka. Všem doporučuju :-*

Aggie.
25.04.2016 3 z 5

Není to hrozný, není to úžasný... Přijde mi, že v téhle době je asi dost těžké napsat něco originálního, zvlášť fantasy pro teenagery, takže je jasný, že to má spoustu prvků z jiných knížek. Zalíbil se mi ten nápad a mytologii mám celkově ráda. Když se nenáviděli a šli si po krku, tak mě to bavilo. Pak tam bylo až moc lásky na mě :D Hlavní postavy mi sice moc nesedly, ale na to jsem zvyklá, takže jsem to zkousla. Jinak mi celý ten děj přišel předvídatelný, ale i tak to bylo docela fajn. A jestli budou jen další dva díly, tak si je přečtu.

ELMA
23.04.2016 3 z 5

Helen a Claire mi v lecčem připomínali Cleo a Robbi od Anne Scott s tím rozdílem, že Helen mi neustále lezla na nervy. Když vám leze hlavní hrdina na nervy, příběh se čte špatně. Nicméně dočetla jsem a stačilo, další díly si s chutí nechám ujít.

annanas67
11.04.2016

Knížku jsem nedočetla... Ale i tak malý komentář. Nedokázala jsem se začíst, spisovatelčin styl psaní mě vůbec nechytl a hodně krát jsem se v textu ztrácela.
Helen jsem si vůbec neoblíbila, a nesedla mi. Její chování a celkové působení a přemýšlení mi nesedlo. Přišlo mi že spisovatelka, dost poukazuje na to jak je Helen jiná, až mi to lezlo krkem.
Celkově děj byl předvídatelný šestnáctiletá holka která je absolutní outsider, a bohatý hezky kluk co se přistěhuje na ostrov. (Celá rodina Délosových mi připomínala Cullenovi a já nejsem zrovna milovník stmívání)
Poté co jsme marně doufala že mě knížka ještě chytí jsem přelouskala prvních 100 stran , nakonec jsem ji stejně odložila.

Jinak nápad s furiemi se mi moc líbil, opravdu originální a obálka je taky moc hezká.

lucie9935
15.02.2016 4 z 5

Knížka se mi moc líbila :) mam rada knížky s řeckou mytologii, i když se mi Percy Jackson líbil víc. Takhle knížka mi přišla super určite si plánuju přečíst další díly. Postavy jsem si oblíbila i když mě občas nastvaly jako třeba Helen. Jedině sem byla občas zmatená :D nepochopila jsem moc ty vztahy v rodině. Pallas, Kastor a Pandora- jake děti byly jejich?. Pandora byla matka Lucase a Kassandry? ;D

Percabethka
02.02.2016 odpad!

Chudá holka a bohatej kluk, co se nejdřív snaží zabít a přitom jsou do sebe zamilovaný. Super :/
Hlavní hrdinka navíc zrovna nečiší inteligencí.
Pokud chcete řeckou mitologii, přečtěte si radši PERCYHO JACKSONA :)

naklik
07.11.2015 5 z 5

Tak tahle série mi vyrazila dech!!! Kdo má rád řeckou mytologii, tak vřele doporučuji. Byla jsem nadšená! !!

barleyfox
08.09.2015 3 z 5

Kniha má rozhodně zajímavou myšlenku, a bavila mě, protože jsem docela blázen do mytologie. Děj byl svižný, četlo se to dobře. Nejlepší byla ta počáteční zápletka s Furiemi. Určitě si přečtu další díly, jsem zvědavá jak to dopadne. Jediný problém, co mám je ten, že tu mají polobohové tak obrovskou škálu schopností až mi to připadá přehnané - to mi na knížkách vadí často, takže se tím nenechte odradit, kdyby to tam nebylo, dala bych 4* :D. Když však vynechám tuhle skutečnost, kniha mě příjemně překvapila.

Laurel
03.09.2015 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, hlavně ten konec kdy se to rozjelo takovým způsobem, že jsem jen zírala. Oblíbila jsem si celou rodinu Délosových a Helen s jejími schopnostmi. A Matta! Ani nevím proč :D

láska bohové pro dospívající mládež (young adult)

Josephine Angelini
americká, 1975