Bohyně

Helen omylem otevřela brány antickým bohům, kteří byli dlouhá tisíciletí věznění na Olympu, a nyní se snaží najít způsob, jak je znovu uvěznit. Jinak riskuje válku a obrovský chaos. Helen už ale naštěstí není pouhým Následníkem. Získala nepředstavitelnou sílu, a tak se může pokusit čelit Diovi a jeho skupině bohů. Čím silně... celý text

Helen už ale naštěstí není pouhým Následníkem. Získala nepředstavitelnou sílu, a tak se může pokusit čelit Diovi a jeho skupině bohů. Čím silnější ale je, tím větší strach z ní mají její přátelé, kteří nevědí, jestli se jí bát, nebo ji uctívat. Orákulum věští, že někde mezi nimi se ukrývá děsivý Tyran… a podle proroctví se zdá, že jde o Oriona.
A k tomu všemu se Helen stále nerozhodla, jestli chce být s Lucasem, nebo Orionem. Válka se rychle blíží a Helen bude muset udělat děsivé rozhodnutí, aby změnila osud, který byl napsaný ve hvězdách. Zvládne Helen svou sílu a dokáže se postavit bohům? Zvítězí láska nad předepsaným osudem? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225976/proroctvi-bohyne-Ngc-225976.jpg 4.4141

Proroctví (3.)

Goddess (2013)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Silmarien

Slušné zakončenie celej trilógie, ktorá spela k nevyhnutnému koncu. Všetko skončilo síce pomerne očakávane, ale predsa len sa tam objavilo niekoľko zaujímavých zvratov, ktoré rozhodne prispievali k čitateľnosti celej knihy. Za mňa dobrá kombinácia ľahkého stredoškolského žánru s gréckou mytológiou a fantasy. Môže byť :-)

Evule114

Nemůžu si pomoct, i když se mi tato série líbila, tak ten konec... to jak Lukas šel za Hadem, to už mi přišlo trochu moc, ale i tak to prostě do sebe zapadlo a to jak si Helen poradila s bohy taky :-), ale Ariadny mi bylo moc líto. Matta taky mohla autorka oživit jako Hectora :-( jen jsem od toho čekala něco jiného, netuším proč, ale i tak jsem moc ráda, že jsem si to přečetla.. bylo to super :-)

Chytuš

Paráda, tak jsem se konečně dočkala - prolínání řeckých bájí s bájemi o Atlantidě a také bájích o rytířích kulatého stolu mě rozhodně velmi bavilo. Možná na někoho příliš fantastické, ale tady to do sebe tak krásně zapadlo :-) Takže odpouštím autorce ten milostný trojúhelník Helen-Orion-Lucas, který mi tolik snížil zážitek z předchozího dílu a v tohle díle mžourám očkem a dělám, že ho až tolik nevnímám, protože se soustředím na ostatní báječné vyprávění - o řeckých bozích, Troji, epické bitevní scény a skvělé nápady Helen ohledně toho, jak se vyrovnat s bohy :-) Čtivá oddechová fantasy pohádka.

vysokaa

Miluju tuhle sérii, podle mě je dokonalá, říkejte si co chcete, ale já si milyslím tohle:D

Calla2002

Jedna z nej sérií. Strašně jsem si to užila a strašně se mi to líbilo a skončilo to pěkně VŘELE DOPORUČUJI !!!

Zuzka2002

Nádherná série, kterou jsem přečetla opravdu jedním dechem :)
Úplně mě nadchla a když jsem se blížila ke konci bylo mi strašně líto, že končí...
Rozhodně doporučuji, už dlouho mě nic nechytlo tak, abych o tom přemýšlela ještě další týden a této sérii se to povedlo, takže rozhodně doporučuji :)

jitka7

Zas 3 hvězdičky kvůli Hectorovi :) Musím říct, že Helen už mě na začátku knihy přestala bavit, spíš už ve dvojce a četla jsem to ze zvědavosti, jak to vlastně dopadne a taky, jestli tam budou třeba trošku víc rozvinuté příběhy vedlejších postav. No autorka mě zklamala. Tak Helen byla nadčlověk, to je jasný, ona by i z prdu udělala zlato. Jako škoda, začínalo to tááák slibně.

kaja5622

Jak už někdo psal, v této knížce toho bylo trochu moc. Takový lepší průměr. Bylo celkem jasné jak to dopadne, spíš jde o to, jak se k tomu konci autor dopracuje.

elis0383
08.11.2016

přečetla jsem celou sérii a pravda je, že tato knížka se mi četla asi nejlíp z celé série. Ale řekla bych, že celkově to byl takový klasický průměr. Oddechovka.

Karol015510
21.09.2016

Helenu a Parida mám od této série radši než Romea a Julie :-) Kníže a královna podsvětí... Proč ne? :-)

vikimi
14.07.2016

Tak dalo se čekat, jak příběh dopadne. Všechny ty páry se nám spárovaly už skoro na začátku.
Helen a Lucas byli moc fajn. Ale knížka mě už tolik neoslovila. První díl mi přišel nejlepší a nejdynamičtější, protože tady už bylo přehršle Bohů, Následovníků a smrtelníků. Bylo toho - na můj vkus - už a až moc.

Mark2000
27.05.2016

Četla jsem jen málo knižních sérií, u kterých bych mohla říct, že ani jeden díl nezaostával za ostatními. Ale výjimka potvrzuje pravidlo a tato série je nejen oddychovou četbou, ale navrací čtenáře do dávných dob starověkého Řecka.

Prim.
19.04.2016

Pěkný závěr triologie, ale ten konec mi přišel moc jednoduchý a úsek nutný. Jinak super. :-)

Nikííís
06.03.2016

Tahle knížka mě nadchla... :D Moc povedená série.. :)

warca
04.10.2015

Tenhle díl se mi zdál o něco slabší. Ze začátku mi trvalo, než jsem se začetla, ale potom jsem se do děje dostala jen na chvíli a zase se mi kniha četla těžce. Nebylo to špatné zakončení.

aknicul
06.09.2015

Prosím, neměl by někdo jako e-knihu a byl by se ochotný podělit? Děkuji

Aléda
15.08.2015

Prostě senzační ukončení série. Díl byl stejně dobrý jako předchozí. Už ani nevím co dál napsat, asi jenom: JEDNA Z NEJLEPŠÍCH SÉRIÍCH CO JSEM KDY ČETLA.

NikinkaFantasy
23.07.2015

V předešlých dvou dílech je tucet nejasných věcí, o kterých čtenáři vědí houby a třetí díl nabízí vysvětlení a mnoho dalšího. Kdybych tak nemilovala seznamování hlavních hrdinů, byl by to můj nejoblíbenější díl v sérii. Kniha byla opravdu naprosto senzační. Měli jste chuť řvát na hlavní hrdiny, jako by jste to dokázali líp, smát se nad některými vtipy a někdy i plakat (já osobně jsem ale měla největší chuť uškrtit Dafne za tu její pitomou lež). Stala se tam opravdu tuna nových věcí a zvratů a jestli jsem byla ohromená nad druhým dílem, tak nad tímto jsem seděla nějakou dobu s otevřenou pusou. Překvapilo mě, že umřelo tak málo hrdinů a jsem za to samozřejmě ráda. Opět autorka předvedla, jak skvěle píše a já jako vždy hltala každé slovo. :-) Knihu doporučuji.

Dani3
24.06.2015

Poslední díl série skrývá nejedno překvapení a je plný zvratů a emocí. Prolínají se zde vzpomínky z minulých životů jednotlivých hrdinů, které čtenáři pomohou mnohé pochopit.

Postava Helen se hodně proměnila. Získala mnoho nových schopností, kterými děsí nejen své přátele. Moiry jí navíc přisoudily stvořitelské schopnosti. Ty Helen nejdřív odmítá, ale jak už to tak bývá, bohyně osudu už se postarají, aby byly využity, protože dávné proroctví se začíná naplňovat, brány Olympu jsou uvězněným Bohům otevřeny a válka mezi Následníky se blíží mílovými kroky.

Maragad
25.05.2015

Bohyně je povedeným zakončením celé série. Žádné otázky nezůstanou nezodpovězeny, každá z postav dostane to, co si zaslouží a dokonce i ten milostný trojúhelník se rozlouskne. Ale kdo s kým nalezne svůj šťastný konec a kde, na to už si budete muset přijít sami.

Inýk
10.05.2015

Knizka je naprosto uzasna (jeste ctu ale sem uz na konci :D) . Je to neuveritelne napinavy. Doufam ze bude s lukasem a jenom tak ho neodhodí..... Jeste lepsi nez prvni 2 dili. Tohle si proste prectete!!!!!!! :D

Samira
05.05.2015

Skvělý závěrečný díl série, jejíž hrdiny opouštím s těžkým srdcem, nejraději bych hned četla dál. Byl tedy ještě o poznání akčnější , než jsem čekala. Propracovaný, napínavý tak, že jsem ho dočítala prakticky ráno:). Rozhodně sérii řadím mezi mé zamilované a mnohokrát se k ní vrátím. Doporučuji!

terkanej
02.05.2015

Pěkné zakončení celé série. Konec jsem sice čekala trochu jiný, taky by nebylo na škodu trochu víc akce, celou sérii ale hodnotím pozitivně.

Ellesime
16.04.2015

To bylo napínavé, musela jsem číst do jedné do rána. Pěkný příběh celé trilogie, doporučuju všem fanouškům tohoto žánru. Občas jsem se trošku ztrácela v tom, kdo je čí syn, neteř, strýc, dědic, potomek atd., ale dá se to zvládnout :))

Vyllandra
20.02.2015

Tak mi dnes psali z vydavatelství CooBoo, že Bohyně vyjde 13.4. a to už je za chvilku :)

bohové láska fantasy

Josephine Angelini