Beze snů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Středoškolačka Helen z ostrova Nantucket je polobohyní. Patří totiž k rase Následníků, k potomkům řeckých bohů, kteří mají mnohá nadpřirozená nadání, ale jejich životy poutají prastaré zákony a kletby. Jedním z největších prokletí jsou Furie, které nutí Následníky z různých rodů, aby se mezi sebou zabíjeli ve jménu dávné krevní msty. A Helen je zřejmě jediná, kdo si s Furiemi může poradit. Jen ona totiž dokáže sestupovat do podsvětí a hledat přízraky pomsty ve strašlivé říši pána mrtvých. Neustálé cesty do pekla a naprostý spánkový deficit si ale brzy začnou vybírat svou daň. Helen je unavená, nemocná a ke všemu ještě zoufalá ze své zakázané lásky k dalšímu Následníkovi – Lucasovi. Když už se zdá, že za pátrání po Furiích dívka zaplatí tu nejvyšší daň, získává náhle v podsvětí pomocníka: tajemného a nádherného mladíka, potomka krásné Afrodity… Helen jako poutník podsvětím ví, že láska je silnější než smrt. Ale je také silnější než prastaré kletby?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220810/big_beze-snu-220810.jpg 4.3312
Série:

Proroctví 2.


Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Dreamless, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (39)

Kniha Beze snů

Markett
09. dubna

Krásné a napínavé pokračování úžasné série na téma Řecké mytologie. Zatímco nás první díl spíše seznamoval s tím, kdo jsou Následníci děj příjemně plynul, tady už šlo docela do tuhého a o pořádnou akci a napětí rozhodně není nouze.
Co mohu určitě vyzvednout, je nová postava Orion - on je fakt boží a do děje výborně zapadá a tvoří s Helen skvělou dvojici, která spolupracuje na hodně nelehkém úkolu.
Co mi to trošku vadilo bylo to, že mi místy děj přišel trošku chaotický a občas jsem se musela vrátit o stránku zpět, abych věděla, o co vlastně jde (což asi taky může být chyba na mé straně, měla jsem několikadenní čtecí pauzy, a prostě jsem si musela občas připomenout, kde jsem vlastně skončila).
Celkově knížku hodnotím velmi kladně, moc se mi příběh líbí, a jdu pokračovat k dílu poslednímu... Jsem velmi zvědavá, jak tohle všechno dopadne... :)

Hakate
03.09.2022

Velmi pěkná oddechová, romantická serie. I když už nejsem cílovou skupinou, ráda na ní vzpomínám.


NicoleDockaliko
29.12.2021

Kniha si mě naprosto získala. Už první díl se mi moc líbil, ale ten druhý byl ještě o kousek lepší. Moc se mi líbí vývoj hlavních postav a překvapivé zvraty v ději. Oceňuju, že autorka napsala postavy, ke kterým mám pocit, že něco cítím - ať už to jsou sympatie nebo nenávist, každá postava ve mně něco probudí nějakou emoci a to na knihách velmi oceňuju. Za mě jde o velmi povedenou sérii.

marie2577
11.02.2021

Krásné pokračování uspokojilo, nadchlo a četlo se rychle a bez nudy. Čekám na poslední dil

Alnima
07.11.2020

Příběh, Který mě nedokázal přesvědčit. Tuto tématiku mám ráda, ale v této knize to na mě nefunguje.

ydnac
02.09.2020

Hezké, příjemné,romantické , napínavé a oddychové čtení :-)

Luigi1
23.06.2020

Nádherné pokračování,těším se na další díl

ElikaS
28.03.2020

První díl se mi opravdu líbil, ale musím říct, že druhý díl byl podle mě ještě lepší... Nedokázala jsem se od něj odtrhnout a přečetla ho jedním dechem. Orion byl skvělý, ale přece jen douám, že Helen nakonec skončí s Lucasem. Po celou dobu čtení jsem byla ve střehu a pokoušela se odhadovat co se stane, někdy úspěšně a jindy méně. Bylo to skvělé a jsem zvědává, jak to bude ve třetím díle a co vlastně chystá Dafné.

1