Beze snů přehled

Beze snů
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220810/bmid_beze-snu-220810.jpg 4 319 319

Proroctví série

< 2. díl >

Středoškolačka Helen z ostrova Nantucket je polobohyní. Patří totiž k rase Následníků, k potomkům řeckých bohů, kteří mají mnohá nadpřirozená nadání, ale jejich životy poutají prastaré zákony a kletby. Jedním z největších prokletí jsou Furie, které nutí Následníky z různých rodů, aby se mezi sebou zabíjeli ve jménu dávné krevní msty. A Helen je zřejmě jediná, kdo si s Furiemi může poradit. Jen ona totiž dokáže sestupovat do podsvětí a hledat přízraky pomsty ve strašlivé říši pána mrtvých. Neustálé cesty do pekla a naprostý spánkový deficit si ale brzy začnou vybírat svou daň. Helen je unavená, nemocná a ke všemu ještě zoufalá ze své zakázané lásky k dalšímu Následníkovi – Lucasovi. Když už se zdá, že za pátrání po Furiích dívka zaplatí tu nejvyšší daň, získává náhle v podsvětí pomocníka: tajemného a nádherného mladíka, potomka krásné Afrodity… Helen jako poutník podsvětím ví, že láska je silnější než smrt. Ale je také silnější než prastaré kletby?... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Dreamless , 2012


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Beze snů. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (40)

knihomolkaMist
08.08.2023 4 z 5

Tak tohle byla jízda :D bylo to o moc lepší než první díl! Postavy už známe a nějaké to fungování světa taky, takže tu je méně poznávání a více akce, která byla naprosto suprová - ti chudáci fakt neměli chvilku klidu :D
Celkem jsem si to užila a ta řecká mytologie mě strašně baví! Doufám, že ten poslední díl bude ještě lepší :)

Markett
09.04.2023 5 z 5

Krásné a napínavé pokračování úžasné série na téma Řecké mytologie. Zatímco nás první díl spíše seznamoval s tím, kdo jsou Následníci děj příjemně plynul, tady už šlo docela do tuhého a o pořádnou akci a napětí rozhodně není nouze.
Co mohu určitě vyzvednout, je nová postava Orion - on je fakt boží a do děje výborně zapadá a tvoří s Helen skvělou dvojici, která spolupracuje na hodně nelehkém úkolu.
Co mi to trošku vadilo bylo to, že mi místy děj přišel trošku chaotický a občas jsem se musela vrátit o stránku zpět, abych věděla, o co vlastně jde (což asi taky může být chyba na mé straně, měla jsem několikadenní čtecí pauzy, a prostě jsem si musela občas připomenout, kde jsem vlastně skončila).
Celkově knížku hodnotím velmi kladně, moc se mi příběh líbí, a jdu pokračovat k dílu poslednímu... Jsem velmi zvědavá, jak tohle všechno dopadne... :)


Hakate
03.09.2022 5 z 5

Velmi pěkná oddechová, romantická serie. I když už nejsem cílovou skupinou, ráda na ní vzpomínám.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Beze snů v seznamech

v Právě čtených4x
v Přečtených464x
ve Čtenářské výzvě17x
v Doporučených47x
v Knihotéce219x
v Chystám se číst129x
v Chci si koupit31x
v dalších seznamech5x

Štítky knihy

láska bohové pro mládež

Autorovy další knížky

Josephine Angelini
americká, 1975
2014  84%Proroctví
2015  86%Bohyně
2014  85%Beze snů