Malíček Malíček komentáře u knih

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Karel Čapek je jeden z našich nejznámějších autorů a spisovatelů, tudíž si myslím, že každý správný čtenář by měl alespoň jednou za život nějaké jeho dílo zkusit.
R.U.R je podle mě dobré drama pro začátek, pro zjištění autorova stylu psaní.
Mně osobně se to četlo vcelku dobře, asi i proto, že tato divadelní hra je krátká. Určitě souhlasím s názorem, že toto dílo je nadčasové.

25.04.2019 3 z 5

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu - další skvělý díl z pera autorky Rowlingové! Musím říci, že se mi četl opravdu dobře, autorka píše velice čtivě a příběh dokáže čtenáře přilákat a nepustit.
Třetí díl je opět plný napětí, zábavy a vtipných hlášek, dobrodružství, silného přátelství, temna a překvapení.
Harryho Pottera opravdu doporučuji, jak pro děti, tak pro větší čtenáře. Postavy jsou úžasně vykreslené a popsané a tomuto kouzelnickému světu propadne podle mě spousta z nás.

25.04.2019 5 z 5

Drž mě, když padám Drž mě, když padám Miroslava Varáčková

Kniha zachycuje silné téma, které je bohužel i v dnešní době stále aktuální. Autorka píše knihy pro mladistvé, její styl psaní je příjemný a knihy jsou čtivé. Postavy mi byly sympatické a příběh se mi líbil.
Pokud hledáte knihu, ne úplnou bichli, která se dotýká některého z vážnějších témat dnešní společnosti a je ideálně určena pro čtenáře školního věku, tahle a jiné další od Miroslavy Varáčkové jsou to pravé.

25.04.2019 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Moje druhá a opravdu poslední kniha od Murakamiho. Tenhle autor mi svým stylem psaní absolutně nesedl.
Kniha mi přišla příliš dlouhá, nudná, nevyvolala ve mě žádné emoce a spíš jsem musela držet oči, abych u ní neusnula. Postavy mi byly nesympatické, příběh jakoby neměl hlau ani patu , často jsem se v textu ztratila, stejně tak mezi postavami.
Za mě prostě ne, bohužel.

25.04.2019 2 z 5

Klasickou literaturu moc často nečtu, nijak jsem jí nepropadla, ale co bych to byla za čtenáře, kdybych si nepřečetla jednoho z našich nejznámějších autorů minulosti.
Tahle novela mi sedla, příběh je zajímavý a pěkně se mi to četlo, a to i vzhledem k velikosti celého dílka. Samozřejmě je také velmi smutný.
Dokonce mě Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou navnadila tak, že v budoucnu hodlám přečíst i některá další autorova díla (například na Colette jsem slyšela spoustu dobrých recenzí).
Za mě tedy zatím Lustig dobrá volba, i když má specifický styl psaní a ne všem musí nutně sednout.

25.04.2019 5 z 5

Zajímavé čtení protkané spoustou vtipných příhod, u kterých se člověk musí zasmát. Cestopisy nečtu na denním pořádku, ale po účasti na Dominičině přednášce v rámci knižního festivalu, jsem se rozhodla její knihu pořídit do své knihovny a přečíst si ji, a rozhodně jsem neprohloupila.
Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, než jsem se naladila na autorčinu vlnu, ale jakmile se tak stalo, byla to jedna velká jízda.
Kniha je doplněna o spoustu krásných fotek a graficky je opravdu parádně zpracovaná. Ideální čtení pro zcestovatelské duše i pro gaučové povaleče se smyslem pro humor.

25.04.2019 4 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Skvělé, brilantní, dechberoucí.
Má první kniha od tohoto autora a rozhodně nelituji, dokonce bych ji už teď zařadila mezi TOP knihy přečtené v tomto roce.
Příběh byl šokující a mrazivý a nepodařilo se mi od něj vůbec utrhnout. Ještě dnes, několik dní po dočtení, mi běhá mráz po zádech.
Výborně pojatý a zpracovaný příběh, který rozhodně doporučuji! I když to je docela čtení pro silnější povahy.
Určitě stojí za přečtění!

17.04.2019 5 z 5

Etika pro pomáhající profese Etika pro pomáhající profese Jiří Jankovský

Přehledně zpracovaná odborná literatura, vhodná pro studenty - dobře se čte, text je napsán srozumitelně a lze ho dobře pochopit. Zpracování zajímavých témat.

17.04.2019 5 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Od knihy jsem očekávala hodně, a dost mě zklamala. Bohužel.
Hlavní hrdinka mi vůbec nesedla a její osud šel naprosto kolem mě, dovolím si říct, že nebyla citově vyrovnaná a celý příběh mi lezla na nervy.
Začátek byl na mě moc hrr, prostě šup a je tele. Prostředek se naopak ukrutně táhnul.
Knize nepomohl ani vcelku sympatický Gabe.
Za mě opravdu zklamání a pokud Ztracené světlo číst nemusíte, tak to nedělejte.

04.03.2019 2 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Nechápu, že jsem Harryho Pottera začala číst až nyní. Tenhle svět je tak krásně vyobrazen, součástí knihy (nejnovější vydání) je i mapa a člověk si tak dokáže lépe představit, jak to v Bradavcích asi vypadá.
Druhý díl se mi líbil možná ještě o něco víc než ten první. Děj krásně plyne a je originální, postavy jsou báječně popsané. Všechno je tak kouzelné a je neskutečné, jak někdo dokáže takový svět vymyslet tak, aby vše hrálo dokopy.
Rozhodně doporučuji! Mladším i starším. Teď i za rok. Prostě si to přečtěte, prosím. Je to skvělé!

14.01.2019 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Výborná kniha. Geniální nápad. Skvělé zpracování.
Je to čtivé, pravdivé, zábavné, smutné, k pokukání. Jsem nadšená a tleskám! Rozhodně se chystám na další knihy tohoto autora.
Doporučuji všem, ať už do povinné maturitní četby nebo jen tak.

09.01.2019 5 z 5

Deník pražského studenta Deník pražského studenta Pavel Kos

Kniha je plná humoru a skvělých kreseb a obrázků, které perfektně doplní text. Deník pražského studenta je čtivý a jednoduchý, skvělý do vlaku nebo na upršené odpoledne. Není to sice žádný literární zázrak, ale je to vtipné a pohodové čtení.
Knihu bych doporučila nejen studentům, ale i těm, kteří mají vysokoškolská léta už za sebou. Je to super!

09.01.2019 3 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Kniha byla podle mě jedno obrovské klišé. Od začátku až do konce předvídatelné, že to snad ani není možné, ale přesto jsem dala tolik hvězdiček, protože v tuhle chvíli to pro mě byla kniha, u které jsem vypnula a odpočinula si. Děj vážně není nijak originální, ale ani mi to nijak nevadilo. Nevím, asi erupce na Slunci?
Hlavní hrdinka byla docela fajn a přibližně v mém věku, takže jsem si některé situace dokázala lépe představit a do příběhu jsem se pěkně dostala. Kniha je jednoduchá a čtivá, plná romantiky i zábavných scén.
Doporučuji (hlavně nenáročným čtenářům)!

09.01.2019 4 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Tak tohle byl můj úplně první přečtený počin od Murakamiho a ... nevím, čekala jsem zkrátka asi něco jiného. V příběhu jsem se trochu ztratila a vůbec mě to neoslovilo, do půlky docela dobré, konec mi přišel zbytečně uspěchaný. Myslím, že dám tomuto autorovi, vychválenému až do nebes, ještě jednu šanci a budu doufat, že to nebude taková tragédie. Ilustrace jsou skvělé a pěkně doplňují povídku.
Za mě tohle bohužel ne.

09.01.2019 1 z 5

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

Cassandra a její knihy... Jsem totálně zaláskovaná!
Příběh plný napětí, lásky, zrady, tajemství, přátelství a dobrodružství. Miluju to minimálně stejně jako první díl. Je to čtivé a příběh mě vtáhl po prvních pár stranách.

Vzhledem k tomu, jak jsem pročítala komentáře pode mnou, k příběhu jako takovému se asi vyjadřovat nemusím, protože s nimi souhlasím. Tak. Všichni povinně přečíst Temné lsti. Teď hned.

09.12.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jsem jedna z mála, které éra Harryho Pottera nejprve úplně obešla. Co se televizního vydání týče, tak jsem viděla pouze první díl, ale pokračování jsem nevěnovala pozornost.
Nedávno vyšla celá knižní série Harryho v novém vydání a já se do těch obalů naprosto zamilovala. Rozhodla jsem se dát Rowlingové šanci a dobře jsem udělala, moc dobře.
Harry Potter a Kámen mudrců se četl velice dobře. Autorka píše o novém světě kouzelníků, který vás rozhodně zaujme. V překladu Vladimíra Medka je tahle kniha ještě mnohem větším potěšením a rozhodně bych ji doporučila nejen dětem, ale klidně i dospělým. U prvního dílu tedy určitě nezůstanu a brzy se chystám na další dobrodružství, které se Harrymu, Hermioně a Ronovi přihodí.
Výborné fantasy!

17.11.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Marika Šoposká

Opakovala bych komentáře pode mnou, takže jen jednou větou: Tohle bylo sakra špatné.

21.10.2018 1 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Strašně ráda bych se zařadila mezi příznivce Petry Hülsmannové, ale bohužel mě její tvorba nezaujala a po přečtení této knihy jsem si dost jistá, že v brzké době se na nic podobného nechystám.
Kniha je sice milá a vcelku čtivá, ale člověk od začátku ví, jak příběh dopadne. Mezitím se stane pár zajímavých zvratů, ale klidně bych se toho vzdala a knihu zkrátila tak na 10 stran. To by pak ta předvídatelnost alespoň rychle utekla.
Autorčin styl mi v něčem nevyhovoval, což mi čtení také moc neusnadnilo, a k hlavní hrdince Isabelle se snad ani nebudu vyjadřovat, jak moc mi nesedla a byla protivná.
Za mě Čokoládový průšvih bohužel ne. Kromě pěkně zpracované obálky a lákavého názvu.

21.10.2018 2 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Jodi Picoultová je královna světové literatury. Pro mě rozhodně.
Velké maličkosti jsem přečetla jedním dechem a nestačila jsem se divit, jak jsou situace v knize krásně vylíčené a popsané. Děj mě vtáhl během prvních dvaceti stran a vyplivl až po poslední větě v knize.
Je až neskutečné, jaké věci se v minulosti děly, a které chyby jsme schopni opakovat i v dnešní době. Kniha mě šokovala, položila, odrovnala.
Autorka si vybírá samá zajímavá a leckdy dost ošemetná témata a já jsem strašně ráda, že jsem jejím knihám dala šanci. Určitě to také vyzkoušej!

21.10.2018 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Tahle kniha mě naprosto dostala a učarovala mi. Je pravda, že bych možná strhla tak půl bodíku za trochu ohrané téma (bohužel dvě předchozí knihy, které jsem četla se zabývaly stejnou nebo podobnou tématikou), ale zpracováním se mi příběh velice líbil.
Postavy byly sympatické a autorčin styl psaní se mi opravdu hodně zamlouval. Tisíc polibků se krásně četlo, navíc jsem pomalu nedokázala odtrhnout oči od textu, vzhledem k tomu, že kapitoly končily tak napínavě. Navíc je to jedna z mála knih, u kterých jsem nezadržela slzy.
Rozhodně doporučuji. Hlavně pokud hledáte dojemný příběh plný přátelství, lásky a zajímavých zvratů.

21.10.2018 5 z 5