makke makke komentáře u knih

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Návykové... a to prudce. Myslím, že by na knihy G.R.R. Martina měly dát nálepky s varováním :o)) Číst jen na vlastní nebezpečí, hrozí riziko, že se neodtrhnete.

22.03.2013 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Skvělé. Bohužel jsem ale narazila na zcela zásadní problém této knihy, potažmo celé ságy, a to ... že je prudce návyková. A je opravdu těžké přestat číst a vrátit se do reality.

16.01.2013 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Nechápu proč jsem se dlouhá léta vyhýbala žánru fantasy a jsem opravdu velmi ráda, že jsem překonala zcela zbytečné předsudky a začala číst tuto knihu. Je skvělá.

16.01.2013 5 z 5

Výhra Výhra Patricia Wood

Byla jsem trochu skeptická, když jsem knihu dostala, o to víc jsem byla překvapená, jak dobrá kniha to je,milá, krásně napsaná, a optimistická.

10.12.2012 5 z 5

O černém beránku a bílém vlkovi O černém beránku a bílém vlkovi Bernard Clavel

V dětství má nejoblíbenější kniha.

04.12.2012 5 z 5

Zapletení Zapletení Zygmunt Miłoszewski

Zajímavá, tak trochu jiná. Velmi jsem ocenila "přidanou hodnotu", kdy jsem si člověk jen tak mimoděk rozšíří obzory o nové poznatky.

04.12.2012 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Geniálni, excelentní, úchvatné. Je umění napsat knihu tak, že vás osloví hned první stranou a do konce nepustí. Jen nevím, co budu číst teď,neboť laťka je nasazena opravdu vysoko.

04.12.2012 5 z 5

Soukromé hry Soukromé hry James Patterson

Skvělá, jako všechny předešlé Pattersonovy knihy, co jsem četla. Děj má říz a spád. Jediné, co mě trochu irituje, je skutečnost, že na přebalu knihy a stejně tak tady v databázi, je uvedeno" detektiv Nigel Steel". Hlavní hrdinou je ale Peter Knight a buď jsem nečetla poctivě, nebo je ukryt mezi řádky, ale Nigela Steela jsem v celé knize nepotkala.

28.11.2012 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Zpočátku jsem váhala, sci-fi, mimozemšťané a podobné záležitosti mě nechávají zcela chladnou, a knihy s touto tématikou v knihkupectví míjím bez povšimnutí. Tentokrát jsem se nechala nalákat na spisovatelčino jméno a poměrně dobrý kredit za předešlou ságu. A nelituju, začátek byl sice pozvolnější, ale postupně kniha nabrala spád. Závěr mě dostal, opět jedna z mála, u kterých jsem ronila slzy. A to se považuji za otrlou čtenářku, kterou jen tak něco nedostane. Buď stárnu nebo jsou autoři stále lepší a lepší :O).

26.11.2012 5 z 5

Síť Síť Håkan Nesser

Jedna z lepších detektivek, ne nejlepší, ale zcela jistě není průměrná, děj má spád, konec možná není nejbrilantnější, ale není až tak zlý, že by donutil čtenáře odložit knihu. I když nutno podotknout, že i méně zdatný čtenář detektivek musel vraha tušit od první zmínky jeho jména.

31.10.2012 4 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Dlouho jsem se odhodlávala, než jsem knihu začala číst, trochu jsem se obávala, toho co mě čeká, asi oprávněně, jenže na jednu stranu jsem si říkala, jak je možné, že se toto mohlo stát, že se to dělo tak dlouho a že nebýt hrstky odvážných, asi by celá ta strašlivá historie zůstala ututlána, na druhou stranu, i když z obsahu běhá mráz po zádech, člověk nemůže přestat číst.

31.10.2012 5 z 5

Mezi touhou léta a chladem zimy Mezi touhou léta a chladem zimy Leif G. W. Persson

Vzadu na přebalu knihy je uveden komentář :"Brilantní, vtipné, nervy drásající."... upřímně by mě zajímalo, jak k němu jeho autorka došla. Ani brilantní, už vůbec ne vtipné a nervy drásá jen nekonečně obšírný text. Těžko stravitelná kniha, i když ve své podstatě asi ne úplně špatná, jen kdyby byla o polovinu kratší. Nevadí mi dlouhé knihy, když má kniha spád a příběh ducha, tak přivítávám každou stranu navíc, ale u této knihy jsem se vyloženě trápila a každá další strana byla mor. Po všech strastech jsem čekala alespoň strhující závěr, ale ani ten se nekonal :O(

17.09.2012 2 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Příjemná změna, skvělá hlavní hrdinka, dobře konstruovaný příběh a hlavně strhující náhlednutí pod pokličku poměrů v Africe. Jediné co mě trochu zamrzelo, opravdu nechápu, proč má-li hlavní hrdinka osudovou lásku, ta musí zemřít nejlépe tragickou smrtí. To jsou na psaní románů nějaké přiručky a toto je bod, co se musí dodržet? Chápu, že takto má autorka volné ruce a Essa může volně vykročit vstříc dalším dobrodružstvím, přesto...

24.08.2012 5 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Smršť jsem si koupila hlavně proto, že už mám v knihovně Mlhy Ölandu, které jsem ještě nečetla, sice jsem si ji koupila, ale pořád se nemůžu odhodlat si ji přečíst, vnitřně bojuju, protože od doby co mám děti, vnímám špatné konce dětských hrdinů hůře. Proto když jsm uviděla další knihu od Theorina rozhodla jsem se, že nejprve vyzkouším ji a pak se uvidí. Po přečtení prvních pár stránek jsem se obávala, že mě kniha nezaujme, očekávala jsem "smršť, ale přišlo mi to jako "bezvětří". Celkově na mě kniha působila jako "mírný vánek". Děj samotný až tak nestrhne, ale "atmosféra" stojjí za to. Přečetla jsem ji za jednu noc a nelituju. Nicméně stále si nejsem jistá zda číst či nečíst Mlhy Ölandu.

24.08.2012 4 z 5

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Miloslav Švandrlík

Tuto knížku miluju od dětství a když nemám chuť ani náladu na nic, tak příběh od Švandrlíka vždycky pomůže k odreagování. Nejlepší jsou původní jednotlivé neuvěřitelné příhody, pozdější knihy příběhů Kopyta a Mňouka už mě tak nezaujaly.

17.08.2012 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Mám ráda detektivky od Agathy Christie, ale časem se mi stává, že mi splynou, to se o knize Deset malých černoušků říct nedá, geniální zápletka, vystupňované napětí a fascinující konec.

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Fimfárum je sice kniha pohádek, ale myslím, že skutečnou hloubku příběhů ocení hlavně dospělí. Obdivuji Werichovy slovní obraty, jeho texty ukazují krásu českého jazyka v plné síle. Nesnáším pojem "povinná četba", ale Wericha by si asi měl přečíst každý :O)

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Ńeobyčejný popis obyčejného, vskutku zajímavá kniha, dobře se čte a člověku rozšíří obzory.

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Asi nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla, kniha na kterou se prostě nedá zapomenout.

Posel Posel Markus Zusak

Zledjěka knih mě zcela strhla, Posel "jen" zaujal, velmi zajímavý děj, ale na můj vkus trochu moc překombinovaný závěr.

16.08.2012 4 z 5