Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1

V této knize jsou chronologicky seřazeny všechny povídkové příběhy. Samotné příběhy jsou doplněny kompletními ilustracemi Jiřího Wintera-Neprakty, z nichž mnohé už v originále dávno neexistují.

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42435/neuveritelne-prihody-zaku-kopyta-a--yqs-42435.jpg 4.6235

Kopyto a Mňouk (1.)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Levné knihy, Petrklíč

Kniha Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1

ijcro

Poprvé jsem to četl z kompletního sebraného vydání z roku 1973, tohle je rozšířené o několik příběhů a hlavně zmizeli z něj soudruzi i soudružky a další reálsoc (nutno podotknout, že nedůsledně, korektor asi svou práci odfláknul, ale klobouk dolů mistrovi, je to kumšt převyprávět to do jiných reálií). Rozhodně to za přečení stojí jako výborná oddechovka (však původní příběhy vycházely v nějakém časopise, tuším, že to byl snad Pionýr?) Supr!

Kerberos
12.09.2018

Vtipné vyprávění,hlavně když si poslechnete vyprávění Liška-Matonoha.

KAREL6725
14.02.2018

Jako kluk jsem četl příběhy ve Větrníku, když se mi po letech dostala do ruky kniha , která poprvé obsahovala všechny příhody byl jsem úplně nadšený. Tohle nikdy neomrzí, nezklame , vždy dobře pobaví. Plný počet hvězd , pořád perfektní čtení.

maramisak03
22.12.2017

Knížka je moc úžasná a někdy vtipná. Švandrlík píše hezky a vtipně. Je napsána starší češtinou třeba: Kolna, což znamená kůlna.

Kopyto a Mňouk chtějí vyřešit pachatele, ale nikdy se jim to nepovede. Asi v 15 příbězích se opakuje ,,V rekordním čase."

petrakočárová
12.08.2017

Povedené!

Lucissia
02.04.2017

Doteď si pamatuju, jak jsme kdysi dávno byly s mamkou v knihkupectví a ona mi u Kopyta a Mňouka řekla: Na to si pamatuju, to jsem četla v časopisech (a já už nevím v jakých), a moc se mi to líbilo. A knížku mi koupila a ta odstartovala mojí éru Kopyta a Mňouka. A klidně si ji přečtu i ve skoro čtyřiceti a bavím se skvěle. :-)
Kdyby maminka vzala na Old Shatterhanda rákosku, poručila mu, aby svlékl kalhoty a ohnul se přes otoman, tak by mu asi do smíchu nebylo. :-)))
Prostě je miluju i v dospělosti. :-)

RSR
28.11.2016

Četla jsem svým dětem, moc se jim líbila a musím říct, že i já jsem se skvěle bavila.

cenichajda
08.09.2016

Ctenim teto knizky jsem se vratila do detstvi, ktere jsem shodou okolnosti take travila na Sazave. Kazde prazdniny jsem marne doufala a cekala, jestli se nahodou slavna dvojice K+M odnekud nevytasi Samozrejme marne :D
Mam doma vsechny "lumparny" teto povedene dvojice (ano ja vim, sprave je to dobrodruzstvi :D ) a jsem na to extremne hrda :D :D

Je to proste skvela oddychovka a relax, u ktere se treba i nekdo pobavi. A jen pro potvrzeni pridavam par, alespon pro me, vtipnych hlasek:

" Vas dva pustit do Tater a dat vam volnou ruku, tak z nich za par dni udelate druhe Polabi"

" No," rekl rozpacite Kopyto, "ja jsem v zivote zadny letajici talir nevidel. Tak si myslim..."
" Gronsko jsi taky nikdy nevidel a existuje" minil Mnouk.

" Co to je za psa?" Zeptal se Kopyto?
" Nejaky krizenec! Neco mezi medvedem a muflonem" odvetil Breburda :D :D

P.S. Milovala jsem Mnouka
P.S.2 Nesnasela Jindru Beneckou ;)

AllyKumari
10.07.2016

Jedna z nejlepších humoristických knih, které znám. Je mi záhadou, proč se dnes skoro vůbec neobjevuje u knihkupců a mladší než já ji prakticky neznají.... Jejich škoda :)

jakafe
20.05.2016

V dětství jsem milovala tři knižní série z prostředí klučičích part: Mikuláše, Boříka a spol. a Kopyta a Mňouka. Právě tuto povídkovou knihu jsem od nich měla nejraději. Dnes jsem si je půjčila z knihovny od rodičů a zase se směju nahlas. Fakt pecka - vtipné, dobrodružné příhody obyčejných českých kluků a obyvatelů jednoho městečka.

Tazz1
22.03.2016

Jako kluk jsem to hltal a chtěl jsem zažívat dobrodružství jako oni :-)

sulcv
28.02.2016

Knížka která je určena především dětem. Potěší ovšem i starší čtenáře, kteří se na jejích stránkách mohou vrátit do dětství.

Mates84
27.10.2015

zbožňuji:)))

Negative13
28.09.2015

Četl jsem jako kluk... BOMBA :-)

toecutter
29.06.2015

Příhody žáků Kopyta a Mňouka znám ještě jako malý chlapec z otcových super časopisů Větrník a Pionýr,které vycházeli myslím v 60-70 letech a fotr je měl doma schovaný-byli to parádní časopisy,kterým ty dnešní pro mládež nesahají ani po paty-a mimo plno výborného čtení v nich vycházel i K+M-typický Švandrlíkův humor,příběhy dětsky super a excelentní kresby Neprakty

Daniel.F
28.06.2015

Kniha mého dětství!

ParrotGirl
07.06.2015

Dostala jsem ji jako odměnu na táboře a ta kniha mě mile překvapila! Úžasné zpracování.. :-)

Richie1
17.08.2014

Pamatuji si, že jsem tuto knihu jako školák přinesl jednou do družiny, přečetli jsme si tam jednu z kapitol a pak jsem tam knihu musel nechat a četli jsme si z ní již pravidelně - tak se všem líbila. Jako kluk jsem si určitě přál zažívat podobná dobrodružství a bylo mi líto, že se mi to tak nedařilo jako Kopytovi a Mňoukovi :-)

ritz
22.07.2014

Švanda od začátku do konce.... četla jsem ji dávno, ale ráda na ni vzpomínám.

DoubecekJan
29.05.2014

Kopyto a Mňouk, pro mne jistota dobré četby

SiuxBeast
17.04.2014

Tohle je klasika od pana Švandrlíka, i po těch letech furt baví

allebra
21.02.2014

S napínavými příběhy žáků Kopyta a Mňouka jsme prožili s dětmi hodně příjemných večerů, na které dodnes rádi vzpomínáme. :-)

MichelleS
11.01.2014

Tuhle knížku nám předčítala ve třetí třídě paní učitelka, která u nás dlouhodobě suplovala. V látce jsme pak byli hodně pozadu, ale při dobrodružstvích Kopyta a Mňouka jsme ani nedutali. A toužili po podobných výpravách.
Humorná knížka pro děti, která vykouzlí úsměv i po letech. Kluci sice lítají z průšvihu do průšvihu, ale vždy jsou jejich lumpárny motivovány dobrými úmysly a snahou pomáhat. I když úspěšnost jejich podniků nejlépe vystihuje - střídavě oblačno.

katina
27.08.2013

Mam pana Svandrlika rada pro jeho humor. Muj bratr s presnosti cituje pasaze z jeho knih. A to je pak doma veselo...

makke
17.08.2012

Tuto knížku miluju od dětství a když nemám chuť ani náladu na nic, tak příběh od Švandrlíka vždycky pomůže k odreagování. Nejlepší jsou původní jednotlivé neuvěřitelné příhody, pozdější knihy příběhů Kopyta a Mňouka už mě tak nezaujaly.

ondra1995
14.08.2012

Krásná knížka nejen pro děti.

maryzka
12.05.2012

nejoblíbenější kniha mého dětství.

Bránolog
07.02.2012

Už kvůli tomuhle jsem toužebně očekával každé nové vydání časopisu Pionýr...

inikori
20.10.2011

Těžko se hodnotí. Je to krásný dětský brak, který se mi lehce četl v dětství i v dospělosti. Buď máte Švandrlíka rádi, nebo ne:)

humoristické povídky

Miloslav Švandrlík