Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1

V této knize jsou chronologicky seřazeny všechny povídkové příběhy. Samotné příběhy jsou doplněny kompletními ilustracemi Jiřího Wintera-Neprakty, z nichž mnohé už v originále dávno neexistují.

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42435/neuveritelne-prihody-zaku-kopyta-a--yqs-42435.jpg 4.6279

Kopyto a Mňouk 1.

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Levné knihy, Petrklíč

Kniha Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1

Kontryhelka
30.11.2020

Mám knihu starou ještě po rodičích a za mě moje první seznámení s panem Švandrlíkem a jeho humorem. Knihu jsem jako holka zhltla na první zátah a stala se na dlouhou dobu moji stálicí. Ještě v dospělosti se k ní občas vracím a s láskou vzpomínám na školní léta, kdy jsem knihu poprvé dostala do ruky a začetla se.

Atak
24.10.2020

Velice oddechové početní

J.P.S.
02.10.2020

Tyto "první" díly žáků Kopyta a Mňouka (původně vydávány v časopisech Pionýr a Větrník) byly zdaleka nejlepší. Jednalo se o veselé povídky, kde snahy kluků o detektivní pátrání nebo odhalení tajemna končily takřka výhradně nějakou humornou blamáží či fiaskem. Tím se tyto první povídky lišily od pozdějších, které se postupně stávaly více "detektivní" a s úspěšným vyřešením případu.

RoBertino27
18.08.2020

Postrach Posázaví - to jsou Kopyto s Mňoukem a jejich legendární příhody. Ještě pamatuji, když jejich eskapády vycházely v časopise Pionýr, poté Větrník a zase Pionýr, než byl Švandrlík zbaven možnosti publikovat. Souborné vydání ukazuje, jak postupně slábly nápady, které později přešly ve vyslovenou degradaci dvojice, ale většina zdejších epizod je klasikou a mnoho fanoušků obyvatel městečka, kde žáci základní školy řádili, bude určitě spokojena.

Cajda
01.06.2020

Vtipné, nenáročné, oddechové čtení u kterého není potřeba nijak zvlášť přemýšlet - tyto knihy jsou dle mne sázka na jistotu - doporučuju :o)

Katka2382
27.05.2020

Naprosto skvělé,čtivé,humorné a oddechové čtení pro malé i velké.

Jaruš7
25.02.2020

Příhody žáků K+M jsou kanadské žertíky nechtěně vydařené a chtěné s důsledkem jiného významu.
Dnes, kdyby autor mohl příběhům zdeformovat slovní zásobu bylo by to cool.
Z obsahu v jiném znění : Ledová blamáž- cesta ke štěstí, Pukavec pro pěvecké sólo, Štěniční nadílka, Záchranář sněhulák, atd.
Citace:" Holku, kterou táta pleská, nezkazí se, bude hezká."
Využití školních znalostí v akčních nápravách životních trablů, kamarádů na život a na smrt.

n.ezn.amy
30.10.2019

Příběhy žáků Kopyta a Mňouka, kteří pátrají po záhadách v okolí Sázavy. U téhle knihy se člověk musí smát nahlas, humor pana Švandrlíka je naprosto jedinečný