Draculův švagr

Kniha hororových povídek jejichž autorem je sám mistr hororu a humoru v jedné osobě Miloslav Švandrlík. Nechte se bavit absurdně vypointovanými situacemi, kterým nechybí nadsázka i napětí. Hororové povídky plné černého humoru a magické hrůzy. Povídky zavádějí čtenáře na opuštěné hrady a strašidelné samoty mezi upíry, strašidla a nejrůznější nadpřirozené bytosti. Čtenáři se dostává neopakovatelné kombinace strachu a vtipu, vynalézavost při použití nepřeberné řady strašidelných rekvizit je pro autora příležitostí k rozehrání osvědčené škály humoru. Knížku provázejí obrázky Švandrlíkova dvorního ilustrátora Jiřího Wintra-Neprakty....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5131/big_draculuv-svagr-R9r-5131.jpg 4.4298

Kniha Draculův švagr

rafan65
03. listopadu

Super šíleně zábavné povídky s výbornými nápady, při který mrazí. Četl jsem již poněkolikáté, jsou spíše odlehčené. Já se tedy královsky bavil.

h2220

Vtipné hororoé povídky zkušeného autora, které kritika v době jejího prvního vydání odsoudila, že příběhy jsou příliš sadomasochistické nebo urážejí veřejnou bezpečnost. Dnes příběhy s úsměm přečteme aniž bychom byli pohoršen. Příběhy doplňují vtipné kresby Neprakty.

Mooneylan

Jste milovníci hororů, ale také se občas rádi zasmějete? Drákulův švagr vás nezklame. Krátké povídky s trochou tajemna, trochou humoru a pořádnou dávkou nadsázky vám zpříjemní nejedno líné odpoledne.

slawa.cap

Od Švandrlíka jsem četl jen Černé barony a to někdy před 20 lety. Drákulova švagra jsem zahlédl v knihovně na zimním táboře ještě někdy v době školky, a pekelně jsem se toho přebalu bál. Teď jsem se rozhodl svůj strach překonat a rozhodně jsem udělal dobře. Čekal jsem spíše komediální sbírku a ani jsem nevěděl, že to bude až takový horor. Musím říct, že některé povídky by snesly srovnání i se světovými autory a třeba takového Cliva Barkera by i hravě strčili do kapsy. Jako u všech povídkových sbírek je i tu kvalita dost kolísavá, navíc to zvýrazňuje i střídání žánrů - horor, komedie, krimi, ale celkově je to opravdu slušné dílo.
Navíc teď vím, že až se příště budu chtít bát, nemusím hledat je mezi knihami od Kinga :)

ArwenAragorn

Vtipné hororové povídky s nečekaným rozuzlením. Znovu jsem si je přečetla, abych si zpříjemnila dobu covidovou.

Romžiry

Humor od Švandrlíka nikdy nezklame.

Kontryhelka
30.11.2020

Všechny knihy a povídky od Švandrlíka jsou perfektní. Soubor povídek strašidelných, úsměvných, prostě typický humor pana Švandrlíka.

martin_aston
03.09.2020

Príjemné, čítavé poviedky. Trochu hrôzy, trochu absurdnosti, trochu humoru, výborný mix.

Nové povídky
Nové povídky