Draculův švagr

Kniha hororových povídek jejichž autorem je sám mistr hororu a humoru v jedné osobě Miloslav Švandrlík. Nechte se bavit absurdně vypointovanými situacemi, kterým nechybí nadsázka i napětí. Hororové povídky plné černého humoru a magické hrůzy. Povídky zavádějí čtenáře na opuštěné hrady a strašidelné samoty mezi upíry, strašidla a nejrůznější nadpřirozené bytosti. Čtenáři se dostává neopakovatelné kombinace strachu a vtipu, vynalézavost při použití nepřeberné řady strašidelných rekvizit je pro autora příležitostí k rozehrání osvědčené škály humoru. Knížku provázejí obrázky Švandrlíkova dvorního ilustrátora Jiřího Wintra-Neprakty....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5131/draculuv-svagr-R9r-5131.jpg 4.4278

Dracula

Humor, Povídky, Literatura česká
Vydáno, XYZ (ČR)

Kniha Draculův švagr

Kontryhelka
včera

Všechny knihy a povídky od Švandrlíka jsou perfektní. Soubor povídek strašidelných, úsměvných, prostě typický humor pana Švandrlíka.

martin_aston

Príjemné, čítavé poviedky. Trochu hrôzy, trochu absurdnosti, trochu humoru, výborný mix.

Janadvorackova

Tak pěkně jsem se u hororu snad nikdy nezasmála.
Povídky mají různou kvalitu, některé mě vyloženě nebavily: (Alkoholik Brebera, Doktor Domián, Lupič, Promiňte omyl, Zrůdy...).
Na opačný konec bych za sebe zařadila třeba povídky: (Poprava na Kamberku, Imbecil, Domek v údolí, Bláznivý Lorenc...). Těch lepších je podstatně víc a celkově si vlastně nestěžuji :).

RADOST

Osobitý Švandrlíkův styl - trocha černého humoru, špetka absurdity, úcta k jazyku, mírná společenská satira, nadsázka i jednoduchost. Povídky pro odreagování a osvěžení, připomínající dobu, kdy vznikly.

Gibis

Tuhle sbírku povídek jsem hltala jako náctiletá a nesmírně se u ní bavila. Ale vzpomínám, jak na mě zapůsobila povídka Guláš. Tahle mi tehdy při mé živé představivosti vážně přivodila zlé sny :D

Cajda

tohle už je snad i klasika, ne? :o)))) Vtipné, nenáročné, oddechové čtení u kterého není potřeba nijak zvlášť přemýšlet - tyto knihy jsou dle mne sázka na jistotu - doporučuju :o)

Česneksmedem

Na odreagování jsem si vzal tuto knihu povídek a byla to velice dobrá volba. Ke konci jsem si uvědomil, že lepší byly ty kratší povídky, což je možná dost překvapivé. Mezi nejlepší počítám například Domek v údolí (netradiční vyřešení tradičně hrozné tchýně), Promiňte, omyl! nebo Geniální plán. Na první místo ale dávám povídku, která vlastně patří do sci-fi – Koupací komplex. Knihu doporučuji.

n.ezn.amy

Mám moc rád černý humor a tyto povídky jsou absolutně můj šálek kávy. Hororové příběhy, které pochopitelně ne vždy skončí happy endem, ale je v nich plno humoru a skvělých hlášek. Nejvíce se mi asi líbila povídka Guláš či Poprava na Kramberku, což ovšem neznamená, že další povídky nejsou tak dobré.

Babičky
Babičky