100 nejlepších hororů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Soubor povídek, které mají společné téma: napětí, strach, hrůzu a děs. A že je Miloslav Švandrlík neobyčejně vynalézavý ve strašení a nahánění husí kůže, se můžete přesvědčit i vy sami. Bát se se Švandrlíkem je neobyčejný čtenářský požitek, který ovšem nevede k deportaci na psychiatrickou kliniku, ale ke čtenářskému maratonu až na konec knihy. Texty jsou doplněny ilustracemi nezaměnitelného Neprakty....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19492/100-nejlepsich-hororu-aua-19492.jpg 4.494
Žánr
Horory, Literatura česká
Vydáno, Epocha (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha 100 nejlepších hororů

Přidat komentář
Ashi
11. července

Krásné kresby, humorné příběhy!

Kája95
23. února

Švandrlík není zrovna těžká literatura,ale přesto jej mám moc ráda. Pobaví, neurazí a jeho horory jsou fakt super


Jaruš7
03.10.2019

Je zvláštní jak si ke kresbám Neprakty chystáte úsměv, ale ono to zde tak nefunguje, jsou to fakt horory bez humoru.
Strašidelnost 100 x.
Jeden za všechny : Kutilský sběratel okouzlený umělecky ztvárněnými kříži se jal na své zahradě vystavit tuto sbírku. Její rozsah byl megalomanský a když pro extrazážitek vršil k nim podlouhlé kopečky z hlíny byla z toho atrakce pro turisty.
K dovršení titánské iluze bylo jen třeba nákladně přesunout mramorovou hrobku na střed zahrady, což se stalo tím posledním pracovním činem a odpočinek po práci zde byl i tím posledním. Ve svém, na svém na věky.
Fajnové dílo s extra hororovou náplní.

vladislav6610
24.07.2019

Né moc zdařilé nahuštění jinak výborných příběhů. Pan Švandrlík věděl, proč je vydávat pozvolna, v několika knížkách. Humor i horor se má dávkovat po kapkách.

Opatov
14.06.2019

Naprosto uzasne hororove povidky s obrovskou davkou humoru. Skvele cteni.

Citra642
21.06.2018

Naprosto úžasné povídky. To nemá chybu! To jeho psaní je naprosto parádní.

JelloBiafra
24.04.2018

Kompilácia hororových poviedok pána Švandrlíka je obsiahlou zmesou čierno-humorných príbehov. Niektoré z nich boli v roku 1996 zadaptované v seriály "Draculův švagr" či neskôr v nevydarenom seriále "Okno do hřbitova". Autor nešetrí cynizmom ani vtipnými hláškami a zároveň dokáže čitateľa spoľahlivo zamraziť. Prekvapí tu typické české prostredie i ukážka nátury priemerného českého človeka. Ale nechýbajú tu ani vtipy na adresu jednej nemenovanej menšiny (hlavne poviedka "Výrobce rachejtlí" je v tomto prípade excelentná). Potešia kresby pána Wintera-Nepraktu, pretože jeho výtvarnícky štýl bol nezameniteľný. Priznám sa, že som knihu dostal pred mnohými rokmi k svojim 12 narodeninám a v priebehu niekoľkých mesiacov som prečítal veľa poviedok. Takže sa jedná o jednu z mojich prvých kníh vôbec. A má svoje pevné miesto v mojej knižnici.

Eicherik
25.06.2016

Povídky v této knize nejsou hororové, ale spíše se jedná o černý humor. O úžasný černý humor s nezbytnými ilustracemi od J. W. Neprakty.

1

Doporučujeme

Zabíjení
Zabíjení
Deník kastelána
Deník kastelána
Spalovač mrtvol
Spalovač mrtvol
Utrpení knížete Sternenhocha
Utrpení knížete Sternenhocha