100 nejlepších hororů

Soubor povídek, které mají společné téma: napětí, strach, hrůzu a děs. A že je Miloslav Švandrlík neobyčejně vynalézavý ve strašení a nahánění husí kůže, se můžete přesvědčit i vy sami. Bát se se Švandrlíkem je neobyčejný čtenářský požitek, který ovšem nevede k deportaci na psychiatrickou kliniku, ale ke čtenářskému maratonu až na konec knihy. Texty jsou doplněny ilustracemi nezaměnitelného Neprakty....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19492/big_100-nejlepsich-hororu-aua-19492.jpg 4.4110

Kniha 100 nejlepších hororů

dub

Velmi příjemné čtení, které neomrzí. Humor páně Švandrlíka mám rád a přestože jsou v knize i slabší příběhy, tuhle knížku neodložím nikam daleko, ani hluboko ...

wooloong

Neřekla bych, že šlo ve všech případech o horory, někdy to byly spíše povídky s překvapivou pointou a u všech jsem se dobře bavila typickým švandrlíkovským humorem. Některé jsem znala z filmového zpracování (třeba ze série Okno do hřbitova). Doporučuji.

heavy66

Švandrlíkovy horory čtu od mládí a líbí se mi na nich 100% české prostředí a jména, a široký tematický záběr. Od klasického thrilleru, přes psycho a gothic horor, duchy, démony, upíry, monstra, až po slasher a gore! A vždy mají výraznou pointu a jistou dávku černého humoru.
Samozřejmě nesmím zapomenout skvělé ilustrace mistra Neprakty!

pupopony

Dlouho jsem nečetl tak skvělou knihu hororů !!!

Mergirus
28.01.2021

Kniha se četla moc pěkně. Měla jsem ji jako odpočinkovou četbu a pobavila.

Kontryhelka
30.11.2020

Skvělá kniha hororů. Prakticky všechny tyto povídky se opakují v různých knihách, pod jinými názvy. Čtivé, perfektní, mrazivé, vtipné.

Masoo
11.11.2020

Tady si každý najde něco, ale jako celek to úplně super není. Některé povídky jsou super krátké, některé jsou spíš úsměvné. Děsivé to je spíše jen občas, když se nad tím zamyslíte... Ale povídka, kde je důchodce závislý na zvuku umíráčku mě dostala:-).

Peter74
10.11.2020

Tato zbierka poviedok ma nadchla. Autor ju podal svojskou ľahkosťou a napätím. Tajomstvá mystiky, domácich legiend a povier. Skvelá práca.
Rád si ich pozriem vo filmovej tvorbe,
so skvelými hercami.