Zapletení

Zapletení je zdařilá kombinace kriminálního příběhu a psychologického thrilleru. Vše začíná vraždou Henryka Telaka, účastníka psychoterapeutického sezení v jednom varšavském kostele. Případem se zabývá státní zástupce Teodor Szacki, unavený a znuděný byrokratickými praktikami a manželským stereotypem. Szacki cítí, že mu život proklouzl mezi prsty, tento případ však všechno změní. Bude se muset proplést labyrintem rozmanitých postav: mladá a vyzývavá novinářka, excentrický psychiatr, chlípný kolega od policie nebo paranoidní historik. Szacki odhalí hrozivou moc některých ezoterických metod. Byl vrah jedním ze skupiny? Pokud ano, měl by hledat motiv mezi samotnými členy skupiny, nebo mezi těmi, o nichž se během sezení hovořilo? Szackiho pátrání po vrahovi odkryje jinou vraždu, která se stala o dvacet let dříve, před pádem komunismu. Postupně zjišťuje, že někdy je lepší nevědět — pro své vlastní bezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72758/big_teodor-szacki-zapleteni-8V0-72758.jpg 3.8173

Teodor Szacki 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Uwikłanie, 2010

Kniha Zapletení

MadamC

Velmi povedená detektivka. Líbila se mi moc. Zpracováním i neotřelou zápletkou, alespoň z mého pohledu. Těším se na druhý díl.

Gracian1964

Pri čítaní som si uvedomil, že som túto knihu už kedysi čítal, ale veľa z nej si nepamätal, takže to bolo, akoby som ju čítal prvý raz. Zaujímavý zážitok, celkom trefná sonda do života muža v strednom veku, ktorý sa už považuje za starého. Musel som sa smiať pri predstave 35 ročného mladíka, ktorý má ešte prakticky celý život pred sebou a takto trápne vyplakáva. Však si to aj pekne pohnojil, čo pochopil na vlastnú škodu neskoro. Život je sviňa, občas.

tonysojka
14.11.2021

I pro mne druhý díl Zrnko pravdy byl lepší. Přesto mne zdařilá kombinace kriminálního příběhu a psychologického thrilleru bavila.I státní zástupce Teodor Szacki, unavený a znuděný byrokratickými praktikami a manželským stereotypem,i mladá a vyzývavá novinářka, excentrický psychiatr, chlípný kolega od policie nebo paranoidní historik.A také jako průvodce po Varšavě.

Kulasec
23.08.2021

Rozebrán na tisíc kousíčků... aneb máte krizi středního věku jak vyšitou, jste čtenář "copodrukář", pročež zjistíte, že si čtete o krizi středního věku jak vyšité. Dále: kdo má rád Polsko, tak si knihu užije. Polák píše primárně pro polského čtenáře, stejně to o to více oceníte. Ještě dále: o konstelační terapii jsem nejen slyšel. Úplně nejvíc dále: o nábytku IKEA to není, je to o mafii, čili StB. SO IT IS.

jaroiva
03.06.2020

ale jo, líbilo se mi že je to něco jiného než standardní Ikea-detektivky. Ale i tady je Ikea zmíněna, takže zas nic, detektivky bez Ikea pohledat asi jen nějaké z doby před 70 lety... no nic...
K samotné knize: hodně mě zaujalo téma konstelační terapie. Sama jsem se jednou účastnila a tak jsem si tento zážitek nostalgicky připomněla.
Styl psaní mě bavil, jen ty politické vsuvky z novin byly zbytečně dlouhé nebo časté nebo prostě nějak navíc... ale chápu, proč tam měly své místo.
Pravděpodobně se brzo podívám po dalším dílu.

Lumír23
19.01.2020

Líbilo se mi to. Víc autorů od severních sousedů.

loskatos
05.12.2019

Celou knížku jsem čekal něco napínavějšího, užité vysvětlení/vyřešení případu mně nijak nenadchlo. S žádnou postavou jsem se nesžil, nezajímal mně jejich osud.
Nějak teď ještě nevím, zda číst pokračování. Na světě je tolik lepších knížek.

bigben
10.10.2019

Moje první detektivka od polského autora a zaujala. Půjdu se do knihovny podívat po dalším díle:-)