Zrnko pravdy

Zrnko pravdy obálka knihy
Mé hodnocení:

Čerstvě rozvedený Szacki byl na vlastní žádost přeložen do Sandoměře, malebného městečka v jihovýchodní části Polska, která v minulosti nechvalně proslula antisemitskými pogromy a nesmiřitelnými vztahy mezi polskými a židovskými sousedy. U bývalé synagogy je nalezeno tělo nahé ženy s proříznutým hrdlem. Szacki coby jediný místní prokurátor, který není s rodinou oběti nijak spojen, dostane za úkol vraždu vyšetřit. Přestože doma ve Varšavě byl uznávaným odborníkem a profesionálem, v novém prostředí si takové postavení musí teprve vydobýt.  Pro Szackého, který si po pár měsících na maloměstě uvědomuje, že jeho odchod z Varšavy byl osudovou chybou, se případ stává také šancí, jak skoncovat s pocitem osamělosti a prázdnoty, který ho v novém působišti, navzdory milostným dobrodružstvím, pronásleduje. Poznává, že i na počátku 21. století mohou ožívat dávné zločiny a antisemitské stereotypy, obzvláště pak legendy o krvežíznivých Židech a jejich křesťanských obětech. Houževnatý prokurátor se usilovně snaží dopídit „zrnka pravdy“, jež leží ukryto na dně spletitých vztahů mezi obyvateli města…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191866/zrnko-pravdy-tDC-191866.jpg 4.3141

Teodor Szacki 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Ziarno prawdy, 2012

Kniha Zrnko pravdy

zouharov

Příjemné překvapení, zápletka je hodně zapletená, do poslední chvíle netušíte, kdo je vrah. Zajímavé prostředí i téma.

kaffa
24.06.2020

JO JO JO! ještě lepší než první díl, mohu dát 6 hvězd? naprosto upoutávající k četbě, knihu šlo odložit jen velmi těžko! nemám slov, tohle bylo prostě perfektní, nedá se to vyjádřit jinak :-) kam se na tohle hrabou všechny ty upasupatrupa thrill bestcelery.... ty tomu nesahají ani po kotník ;-)
příběh, děj, zápletka, vše je vystavěno tak čistě a jasně, je to lahodné číst něco takového :-)))) nejspíš sem pořád plná dojmů, takže nedokážu k tomu napsat nic věcného, ale myslím, že výtečné knihy nepotřebují velkou reklamu ;-)

Marcik7
12.04.2020

Trošku mi vadila ta spousta polských jmen a názvů, které jsem si neuměla dát do souvislosti, ale zajímá mě otázka antisemitismu. Jako detektivka velmi dobré.

Lumír23
19.01.2020

Zase výborné.

bigben
01.12.2019

Líbilo, stejně jako první díl. Jen rozuzlení příběhu bylo dost komplikovaná...dám i třetí díl.

danielavachova
27.10.2019

Skvělá polská detektivka,velice mě překvapila,moje první kniha od polského autora a dávám 5 *.

eiramka
24.08.2018

Tak ve skutečnosti bych asi hlavního hrdinu s chutí vzala něčím po kebuli , protože hlavně jeho postřehy ohledně žen a dívek mne nadzvedávaly ze židle - ale pak jsem uznala, že to prostě k němu patří, že autorovi se podařilo vytvořit postavu typu sympaťák na zabití :) Téma ovšem mne dostalo stoprocentně - antisemitismus v Polsku - v minulosti i dnes. V tomto směru je to skvělý počin, výborná detektivka a můžu vřele doporučit.

pinkpop
27.05.2018

Tato kniha se mi líbila mnohem víc, než předchozí díl :-)