makke makke komentáře u knih

Loutka Loutka Taylor Stevens

Zajímavé téma, napínavý děj.. přečetla jsem ji za jednu noc... což by mělo stačit na plný počet hvězdiček, ale.. něco mi tam chybí drobnost, detail, možná že po dočtení se nedostavil pocit touhy rychle mít další díl. Tak jen za 4 :-).

24.09.2014 4 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Kniha mi doma ležela přes dva roky, což není až tak neobvyklé, protože počet nových zajímavých knih je bohužel nepřímo úměrný času, který mohu věnovat čtení. I když nutno podotknout, že čas na tuto knihu by už dávno nastal, ale nebyla chuť, trochu mě odrazovalo, že se příběh týká smrti malého chlapce. Nakonec jsem si ji vzala na dovolenou a nezklamala jsem se. Příběh je napsán úplně jinak než jsem očekávala, chlapcova matka a dědeček pomalu rozplétají příběhy z minulosti, které vyústí v překvapivý konec. Docela příjemné dovolenkové čtení.

09.08.2014 4 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Nebýt doporučení od mé známé, o které vím, že má "dobrý vkus", tak bych si tuto knihu nikdy nepřečetla, protože věta z přebalu knihy "drama z Afghanistánu" by mě docela jistě odradila. Nakonec jsem, sice s mírnými obavami, knihu přečetla a ... nelituji. Klidnější začátek a dramatický konec, navíc skvělá "učebnice" o afghánské mentalitě. Nemohu než doporučit.

07.08.2014 5 z 5

Nevědomý svědek Nevědomý svědek Gianrico Carofiglio

Váhala jsem, zda dát čtyři nebo pět hvězdiček, dala jsem pět. Ne že by kniha byla tak skvělá, spíš za to, že ačkoliv jsem od ní nic neočekávala a asi rok mi ležela na polici, byla jsem mile překvapena, velmi mile překvapena. Náhodně jsem ji vzala, ne kvůli obsahu, ale kvůli formátu :O). Potřebovala jsem zkonzultovat velikost EX LIBRIS, které si nechávám tisknout do svých knih a náhodou jsem uvízla v koloně a začetla jsem se. Hlavní hrdina je zajímavý, příběh vůbec není detektivka a celá kniha je tak zvláštně jiná. Přečtení mi trvalo den, dokonce jsem četla i odpoledne, což běžně nedělám, prostě jsem musela vědět, jak to skončí.

29.05.2014 5 z 5

Jarní mrtví Jarní mrtví Mons Kallentoft

Je pravda, že jsem tuto knihu četla poměrně dlouho, nebyla to láska na první pohled, vášeň na jednu noc :O), spíš setrvačnost, protože se mi líbily i předchozí autorovy knihy, ale.. po pomalejším úvodu, delších pauzách mezi prvními pár kapitolami to najednou dostalo spád a kniha mě pohltila. Malin je skvělá, mám ji čím dál radši :o).

21.05.2014 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Milé, vtipné, reálné a velmi se těším na dálší osudy Kostkových z Kostky.

01.03.2014 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Chvilku jsem váhala jestli čtyři nebo pět hvezdiček, knížka má slabší místa, ale na druhou stranu už dlouho jsem neplakala smíchy, takže u mě za 5 :o).

01.03.2014 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Mám slabost pro knihy, návštěva knihkupectví je pro mě vždy zkouškou sebeovládání, protože vždy naleznu mnoho knih, které "nutně" potřebuji. Vzhledem k tomu, že skvělých knih vychází mnoho a já nemám tolik času na čtení, čas od času se mi knihy nashromáždí a na své přečtení si počkají někdy i pár měsíců. Písečný muž a Svědkyně ohně na tom byli podobně, Hypnotizér mě zaujal, Paganiniho smlouva nezklamala, ale.. plamínek vášně, kdy další knihu autora dychtivě očekávám, zažehnut nebyl. Nicméně po nějaké době jsem se k Svědkyni ohně dostala a se zaujetím ji přečetla, s takovým zaujetím, že Písečného muže jsem začala číst hned poté. Dočetla jsem a... dychtivě očekávám další dílo autorské dvojice. Písečný muž je skvělý, děj má spád a "šmrnc" Jistě našlo by se pár drobností, které by se daly knize vytknout, ale přijde mi to zbytečné,protože pro mě klady jednoznačně převažují.

31.01.2014 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Počet hvězdiček je nepřímo úměrný počtu nocí, které jsem tuto knihu četla. Za mě tedy 1 noc a 5 hvězdiček.
Jistě kniha má drobné nedostatky, třeba KDO je vrahem bylo známo dlouho před jeho odhalením, ale na druhou stranu PROČ to udělal jsem netušila až do konce.

21.12.2013 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Přiznám se, že na malou chvíli jsem si říkala, že to není ono, přece jen laťka byla předchozími knihami nasazena vskutku vysoko, ale bylo to jen na okamžik, pak mě autor zase dostal. Kniha je skvělá, chytne, vtáhne do děje a nepustí.

24.10.2013 5 z 5

Relikvie mrtvých Relikvie mrtvých Ariana Franklin (p)

Nemám co bych vytkla, ale... málokdy čtu nějakou knihu delší čas, tato mi ležela na nočním stolku snad 2 měsíce, vychutnávala jsem si ji po kapitolách a nedělalo mi problém se k ní vracet s odstupem několika dní. Ve své podstatě bych za tuto skutečnost měla udělit hvězdičku navíc, protože je to kniha, která se nedá opustit a nedočíst, ale se svým lehce hektickým stylem život zbožňuju knihy, které jsou jak divoká jízda, nasednu a dokud nezdolám poslední list nelze vystoupit.

12.10.2013 4 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Dobře napsaná kniha, skvěle vykreslující prostředí středověké Anglie.

12.10.2013 4 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Diana Norman

Zajímavá kniha. Ne tak moc, abych ji zhltla za jediný večer, ale ani ne tak málo, abych si nedopřála potěšení z dalších dílů.

11.10.2013 4 z 5

V… jako vendeta V… jako vendeta Sue Grafton

Kdo zná knihy od Sue Grafton, tak ví, že je nemožné si další nepřečíst. Tato možná nebyla z nejlepších,ale i tak mě mile překvapila svým koncem. Toto je prostě detektivní klasika, knížka, kterou sice nepřečtete jední dechem za jednu noc, ale kterou v žádném případě neodložíte nedočtenou.

20.05.2013 5 z 5

Neviňátko Neviňátko Taylor Stevens

Mám ráda knihy, které mají spád a které se dají přečíst za jednu noc, tahle víceméně splňovala obojí, ale.. váhala jsem kolik hvězdiček udělit. Myšlenka, detaily příběhu by si klidně zasloužily 5 hvězdiček. Ale zpracování pokulhává.. očekávala bych trochu víc, konec knihy není dechberoucí finále, ale "poklidný" konec.

20.05.2013 4 z 5

Údolí plavých koní 1 Údolí plavých koní 1 Jean Marie Auel

Skvělé a návykové. Pamatuji si, jak jsem se těšila až vyjde další díl.

Klan Velkého medvěda 2 Klan Velkého medvěda 2 Jean Marie Auel

Krom nesporného vypravěčského talentu má autorka úžasný smysl pro detail, všechno do sebe zapadá a člověk si dokáže živě představit, jak se před 30 000 lety žilo.

Klan velkého medvěda 1 Klan velkého medvěda 1 Jean Marie Auel

Skvěle napsaná kniha, úžasný děj a perfektní zasazení do prostředí.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Dlouho jsem autorovi odolávala, nebyla jsem si jistá, zda by mohl být mým šálkem kávy. Nakonec si mě našel sám, dostala jsem k vánocům knihu Sněhulák. A po přečtení jsem stále na rozpacích, kniha byla dobrá, děj napínavý, mělo to šmrnc i spád, Harry Hole je třída... ale něco na autorově stylu mi nesedí, drobnost, ... něco co nedokážu popsat. Navíc na konci knihy se mi dostavil silný pocit déjà vu. Tak asi počkám zase na Vánoce, sama si další knihu koupit nepůjdu. Nesbo není špatný, ale mezi současnými autory jsou lepší, třeba na další knihu od Jussi Adlet Olsena se těším jak malá holka :o).

23.03.2013 4 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Když jsem na doporučení začala číst tuto ságu, nevěděla jsem, že ještě není dopsaná. Při čtení Tance s draky jsem se těšila na rozuzlení a byla jsem opravdu překvapená, když se konec nekonal. Na druhou stranu se pocit překvapení brzy změnil v nadšené očekávání a radost z toho, že mě čeká další dobrodružství. No ale už aby to bylo :O).

22.03.2013 5 z 5