maizy maizy komentáře u knih

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Snoubence umře její snoubenec a v den svatby se koná pohřeb. Na pohřeb dorazí žena, která tvrdí, že James stále žije...
Bylo to takové pohodové čtení, kniha se dá slupnout za jedno odpoledne, protože Vás zajímá jak to dopadne. Kniha se postupně stává napínavější a velmi dobře dokáže vtáhnout čtenáře do děje, že se Vám pak od příběhu vůbec nechce odcházet...a když se dostanete na konec a přečtete si epilog, tak si hned pravděpodobně vezmete do ruky druhý díl :-)

23.07.2018 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Ke knize jsem se dostala jen "díky" čtenářské výzvě 2018. No, já mám ráda něco jinačího a knihy, které získávají nějaká prestižní literární ocenění mě odjakživa nelákají. Možná jsem literární barbar, nevím. Každopádně do této knihy jsem se pustila s očekáváním, jak mi vyrazí dech, nebudu moci spát a podobně, ale nic takového se nekonalo. Kniha mě nebavila. Nevím, jestli jsem měla nějaké špatné vydání, ale vadilo mi, že vůbec nebyly rozděleny pasáže třeba dle věku? V jedné chvíli byly Namimu 4 roky a v další větě 14? Nevím, nevím...
Jako celek mi kniha přišla tak nějak vydržená ze širšího kontextu. Popsaná zde byl třetina/čtvrtina chlapcova života bez nějakého úvodu a bez jakéhokoliv ukončení.
Ještě, že má kniha jen nějakých cca 200 stran a člověk to má "brzo za sebou".
*Čtenářská výzva 2018 - 9. kniha, která obdržela cenu Magnesia Litera

04.06.2018 1 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

Závěr celé ságy byl fajn. Musím přiznat, že knížky od Samanthy Young moc líbí. Četlo se lehce, hlavní postavy mi byly sympatické.
Jako oddechovku na jedno odpoledne můžu jen doporučit! :-)

23.04.2018 4 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Na začátku jsem z knihy byla velmi nadšená, kniha se četla svižně, je rozdělena do poměrně krátkých kapitol a vždy se střídá vyprávění ze strany Joanny a ze strany Erika. Stále jsem musela přemýšlet, jak to asi bude dál a proč si Joanna na Erika nevzpomíná? Jak je to možné? A který z nich se zbláznil - Erik nebo Joanna?
Ale 5 hvězdiček nedám, protože ten konec byl takový...nijaký? No, úplně mě to vysvětlení, proč se to všechno stalo právě tomuto páru, neuspokojilo.
Každopádně bych knihu nezatracovala, podobné napínavé zápletky mám ráda a kniha se mi jako celek líbila, přečetla jsem jí za cca 3 dny. Jen prostě ten konec, no...
*Čtenářská výzva 2018 - č. 11. Kniha od více autorů

02.03.2018 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Ačkoliv si na pohádky připadám už "stará" do knihy jsem se pustila kvůli Čtenářské výzvě a taky kvůli tomu, že jako náctiletá jsem knihy o Harry Potterovi milovala. Díky jemu jsem také vůbec začala číst! :-)
Bajky barda Beedleho jsou hezkým doplnění kouzelnického světa. Stejně jako mudlovské pohádky končí poučením a dobro zde vítězí nad zlem.
Knížka obsahuje celkem pět pohádek a jsou opravdu kraťoučké. Navíc za každou pohádkou je komentář od Brumbála a to už mě až tak nebavilo (za to dávám hvězdičku dolů).
Takže za mě: pohádky super, komentáře nuda.
*Čtenářská výzva 2018 - č. 1: kniha, která byla zmíněna v jiné knize

01.02.2018 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Hlavní hrdinka trpící agorafobií. Celé dny popíjí víno, hraje šachy a sleduje sousedy. Šmíruje. Až jednoho dne uvidí něco, co vidět neměla...
První polovina knížky se mi táhla, nemohla jsem se začíst a chtěla jsem knihu odložit. Druhá půlka už začala mít spád a posledních cca 30% knihy jsem hltala a nemohla přestat. Nakonec se mi tedy kniha líbila, jen mě mrzí ten začátek, no. Místy psycho. Většina knihy pojednává o pocitech a myšlenkách hlavní hrdinky a pro někoho to může být opravdu nuda. Ačkoliv jsem si myslela, že zápletka nic moc, něco mi došlo i dříve něž bylo napsáno, tak mě konec velmi překvapil. Tohle jsem zkrátka nečekala.

01.02.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha pro mě nebyla nic extra, ačkoliv se velmi lehce četla. Během čtení jsem nebyla vyloženě nedočkavá, jak to dopadne. Konec jsem netušila (ale to já víceméně nikdy :-D), ale ani mě moc nepřekvapil. Kniha byla fajn, ale jako úplně paf jsem z nebyla..

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Ačkoliv jsem povětšinou zvyklá číst detektivky s hlavní mužskou postavou, Kim Stoneová mě bavila. I když nesympatická, tak mě sympatická byla. Děj zajímavý, mělo to rychlý spád, zajímavý konec. Určitě si posvítím i na další kousky z tvorby paní Marsons.

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Na to, že se jedná o autorovu prvotinu, je kniha více než vydařená!
Hlavní hrdina William "Wolf" Fawkes mi lehce připomínal Harryho Holea od pana Nesba a byl mi, ačkoliv byl velmi nerudný a svůj, sympatický.
Napínavé, čtivé!

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Moje první knížka od pana Nesba. Strašně jsem se na nějakou knížku od něj těšila, no kdo by taky ne, když je ho všude plno a každý ho čte a vychvaluje. Nuže, zezačátku, abych byla upřímná, nic moc. Co na jeho knížkách všichni vidí? Začátek mi připadal až takový chaotický a do knižky jsem se nemohla začíst. Ale pak...jsem zjistila, že když mám chvilku volnou, honem vytahuju pentagram a čtu. Konec byl pro mě překvapivý a musím říct, že jsem do poslední chvíle nic netušula . A jo, přes těžké začátky, říkám ano, knížka se mi líbila. Pravdou ale zůstává, že to není jedna z těch knížek, které shltnu za den. A v nejbližších letech si jí asi znovu taky nepřečtu. Nicméně, na další knžíky s Harrym Holem se těším už teď.

14.03.2013 4 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Název uhozenej a ani neodpovídá obsahu knihy. Kniha byla spíš podprůměrná, začátek podivný. Vlatně celá ta zápletka mě přišla trochu mimo a skutečně nevěřím, že by se toto mohlo přihodit. Napsané to ale bylo docela hezky, snadno se to četlo, ale nějak extra nadšená jsem z knihy nebyla...

05.07.2018 3 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Toto je moje první kniha od autorky a jsem nadšená!
V knize se prolínají tři příběhy - současnost (smrt čtyřleté Ney), rok 1985 (smrt čtyřleté Stelly) a rok 1672. Nejdřív jsem vůbec netušila jak může mít minulost (tím myslím rok 1672) souvislost se současností, což se ale na závěr jakž takž objasnilo.
Ano, kniha byla velmi obsáhlá, bylo zde vykresleno spoustu příběhů, spousta postav, ale i tak byla kniha velmi čtivá.
Autorka do děje zapojila i současné problémy (jako např. migraci), což vůbec nebylo špatné. Po této zkušenosti můžu říct, že od autorky vyhledám i další knihy.

29.06.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Zajímavý příběh, do edice světový bestseller asi tak úplně nepatří, ale i tak to bylo fajn čtení :-)
Byla jsem zvědavá jak to dopadne a konec mě nakonec o pravdu překvapil. :-)
Na to, že se jedná (nebo má jednat) o napínavý příběh, nemůžu bohužel říct, že by mě ta kniha strašila ve snech a že bych měla potřebu v každé volné chviličce číst.
Zkrátka, takový příjemný průměr.

23.04.2018 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Super, super, super! :-)
Ze začátku mi to trošku připomínalo Ženu v okně (hlavní hrdinka je trošku psychicky labilní, vysedává doma, nechodí do práce...) ale ne, je to jiné a řekla bych, že i lepší!
Napínavé, člověk se ani nemůže odtrhnout, přemýšlí jak to je, jak by to mohlo být a nenapadá ho žádné logické vysvětení. Při rozuzlení pak má člověk pusu do kořán a nemůže přestat číst.
Opravdu skvělá kniha, já ji měla přečtenou během dvou dnů a určitě jí mohu všem čtenářům doporučit! :-)
*Čtenářská výzva 2018 - č. 20. Kniha poprvé vydaná v roce 2018 (nová kniha)

03.04.2018 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Prostředí jednoho amerického maloměsta popsal pan King opravdu bravurně. Sympatický pán si zde otevře krámek, ve kterém každý nalezne přesně to, po čem touží.
Kniha založena na psychologii, lidské duši. V jiných hororových knihách je padouchem a tím špatným samozřejmě vrah. Ale tady? tady spočívá ta největší hrůza v tom, čeho jsou lidé schopni pro pár maličkostí.
Úžasná kniha, doporučuji všem! :-)
*Čtenářská výzva 2018 - č. 6: kniha poprvé vydaná v roce vašeho narození

26.03.2018 5 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Jsem zvyklá číst trošku jiné detektivky. Ale řekla jsem si, že královnu detektivek, Agathu Christie, bych neměla jen tak míjet. Volba padla právě na tuto knihu, jelikož jí můžu napasovat do letošní čtenářské výzvy. No, asi neumím docenit tuto legendární autorku, nebo to prostě není můj vkus. Hlavní "vyšetřovatelkou" je slečna Marplová, postarší dáma, jejíž přítelkyně je očitým světkem vraždy ve vlakovém kupé.
Příznivci Agathy jásají, ale já se asi radši vrátím k mým oblíbeným, nevrlým detektivům typu Harry Hole, Joona Linna a podobně :-)
*Čtenářská výzva 2018 - č. 4: kniha, ve které se jedna z postav jmenuje jako vy

09.03.2018 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Tuto knížku jsem přečetla víceméně na jeden zátah (když nepočítám cca 8 h na vyspání :-)) Knížka vypráví příběhy dvou žen, které žily v jednom zvláštním domě... Dům, který žije na první pohled svým vlastním životem a kdo v něm chce žít, musí dodržovat soubor pravidel...
Kniha se četla víceméně sama a příběh mi nedovolil jí odložit. Hodně tomu napomáhaly i kratičké kapitoly, kde se střídaly příběhy Emmy a Jane. Co mi trošku vadilo, byla absence uvozovek u přímé řeči v části s Emmou, ale dá se na to zvyknout.

26.02.2018 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Co se škádlívá, rádo se mívá :-)
Vtipná kniha. Moc se mi líbila. Chvílemi jsem se nahlas smála.
Je to lehké, oddechové čtení a věřím, že si jí i jednou přečtu znovu. Doporučuji.

31.01.2018 4 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Kniha je tak trošku přitažená za vlasy. Hlavní hrdince jsem většinou moc nerozuměla a kroutila hlavou nad jejími činy a nápady. Ale na druhou stranu, je to první eroťárna u které jsem se vážně nasmála. Mall je prostě číslo a jeho historky a vtípky mě bavily. Skvělé oddechové počteníčko :-)

30.01.2018 4 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Předchozí díly s Bridged byly moc fajn a já jsem se těšila na další pokračování. Bohužel mě tento díl zklamal. Za začátku nadšená, ale ve finále jsem se ke čtení musela nutit.

30.01.2018 2 z 5