LussyP LussyP komentáře u knih

Nevěrní Nevěrní Andreas Norman

Dala bych spíše 3,5 hvězdičky, ale za ten konec dám tady 4.

Hodně mi vadil začátek, nemohla jsem se začíst, navíc béčkové úryvky červené knihovny a rozebírání rodinných vztahů, fňukání Bente a i Jonathana. Ovšem pak to chytlo skvělý spád, špionážní tématika mě baví, vyhrocené situace, nedůvěra. Zhruba druhá polovina knihy mě opravdu bavila a držela v napětí.

Nespavost Nespavost R. Jenn Johansson

Je to rozhodně spíš YA kniha, s malými prvky fantasy a ještě menšími prvky thrilleru.
Každopádně mě čtení bavilo, bavilo mě i vyprávění o snech jiných, na co si tu lidé stěžovali. Záporáka jsem odhalila skoro hned, ale i tak se mi vývoj líbil.
Je škoda spousty překlepů, ale pokud vyjde druhý díl, přečtu si ho.

09.08.2020 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

4,5 hvězdičky.

Velmi čtivá oddechovka, mít více času, přečtu ji za jedno odpoledne. Oba detektivové sympatičtí, každý má nějaké své chmury, přesto, že jsem velmi brzy věděla, kdo zatím stojí, kniha mě bavila a těším se na druhý díl.

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

3,5 hvězdy, lepší průměr. 4 dávám hlavně proto, že je to autorčina prvotina a je čtivá.

Podle mě se vytratila většina napětí tím, že vlastně víte, co se stane, jen nevíte jak. Hlavní hrdinky a "hrdina" mi nepřišly nijak zajímavé, k srdci mi nepřirostly. Konec mě lehce zklamal.

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Černý humor, čtivost a hlavní postava, u které nemohu posoudit, jestli je kladná nebo záporná, asi obojí. Tak bych shrnula tuhle knihu, nemůžu se dočkat dalšího dílu. Pachatele jsem neodhalila, což je taky klad. Za mě velmi povedené a netradiční dílo, hlavní postava mi trochu připomínala Patricka Jane z Mentalisty.

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Metodu 15/33 jsem přečetla během dvou dnů, čte se velmi lehce.
Pohled dvou osob knížce rozhodně prospěl, napětí se díky odstupu 17 let hlavně ze začátku vytratil, je zde docela dost odboček, ale většinou vedou k nějakému vysvětlení ať už povahy, nebo zachování v určité situaci. Konec se mi líbil, nečekala jsem takový. Za mě hezké 4 hvězdy.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Velmi čtivé, ovšem neustálé opakování vět typu "Richard udělal tohle." "Marco vstal." je nepříjemné a do očí bijící, možná jen chyba překladu, kdo ví. Každopádně napínavé, vyhrocené, pár zvratů, celkově fajn, ovšem Někdo cizí v domě se mi líbil víc.

Líbánky Líbánky Tina Seskis

Absolutně nechápu, proč se takovéhle knize poskytlo tolik propagace. Byla jsem očarovaná krásnou obálkou, lákavou anotací. Ale proč je kniha označená jako thriller, když se žádné napětí nekoná? Nepomohlo tomu ani střídání postav, které byly nesympatické a protivné snad všechny, příběh je zdlouhavý, neustále se opakuje a ten konec, to je kapitola sama pro sebe.

09.08.2020 3 z 5

Ledové srdce Ledové srdce Tami Hoag

"Kde je život, tam je i naděje."

Velmi čtivá knížka, mohla by být i delší, hlavně tedy začátek. I když se zápletky mohou zdát jako klišé, vlastně jsem do poslední chvíle nevěděla kdo to udělal a co se tehdy stalo. Pak to začalo vše dávat smysl, konec byl jak z filmu.

Další myšlenka, co mě napadla při čtení je, jak stále soudíme lidi podle toho, z jaké jsou rodiny a jak pomluvy zničí život.

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Nejradši bych dala 3, 5 hvězdičky, ale to bohužel nejde. První část se mi opravdu líbila, bohužel, ty další mi přišly mnohem slabší. Měla jsem to spíš jako oddechovku k thrillerům.
Pravděpodobně si časem přečtu i Mléko a med, třeba mě příjemně překvapí.

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Audiokniha, 3,5 hvězdy.

Začátek vás hned vrhne do brutality, masakru, což mě navnadilo, bohužel, pak už to bylo vlažné jen s chvilkovými dávkami adrenalinu, knížka by mohla být o takových 150 stran kratší.

Další velkou nevýhodou byly naprosto nesympatické hlavní postavy, což je u tohohle žánru docela problém, protože se o ně nebojíte, když se něco zvrtne.

Asi vina překladu, ale "oukej" bylo použito opravdu mockrát.

Naopak skvěle hodnotím pachatele, jeho motiv, systematičnost a to překvapení, když jsem zjistila, kdo to byl.

Výsledkem je lepší průměr. :)

Iluze pravdy Iluze pravdy Michal Vaněček

Knížka byla skvělá, velmi čtivá od začátku do konce, sympatické hlavní postavy, konec se mi taky líbil. Mohla by být delší.

Je v ní obsaženo hodně zajímavých (a reálných) myšlenek.

Čteno v angličtině.

Rozhodně doporučuji číst v angličtině, tohle je opravdu jedna z knih u které se překladem dost vytratí.
Přála bych opravdu všem, aby našli a poznali někoho, jako byl Morrie. Knížka ve vás zanechá mnoho pocitů, určitě se k ní budu vracet.

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Jedno z nejlepších sci-fi, co jsem kdy četla. Napětí až do konce, neotřelé téma. Nemohla jsem přestat číst.

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Kdo je vrah a kdo oběť? Rozhoduje o tom soud, nebo vlastní svědomí? A čí verzi pravdy uvěřit?

Knížka, která je zařazená jako thriller a podle mého chybně. Rozhodně má více společného s psychologií, kdyby byl natočen film, začínal by záběrem "Já jsem Maja a tohle je můj příběh."

Knížka je napsaná skvěle, přehledně a jasně rozdělená a zaujaly mě i řečnické otázky hlavně ke konci. Příběh je vyprávěný od začátku, všechno, co se stalo a Maja k tomu dodává, co si myslí teď a co si myslela předtím.

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Tohle byl můj první knižní horor/duchařina a musím říct, že se těším na další knihy z této "série". Není to nic, z čeho bych v noci nespala, ale má to nádech tajemna, spád a dokonce úžasný konec. Navíc hlavní postavy, jsou neuvěřitelně sympatické. Určitě doporučuji, za jeden den přečteno.

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Originalita, brutalita, napětí a čtivost. Tak jednoduše se dá celá série charakterizovat.
Sochař smrti navíc končí tak, že vás to donutí se zamyslet.. Co byste udělali vy? A kdo je v tomhle příběhu ten špatný?

Popravčí Popravčí Chris Carter

Knížky od Cartera se prostě čtou jedním dechem. Narozdíl od Dvojitého kříže jsem vraha neodhadla, vedlejší příběh s Molly se mi také líbil.
Oba dva detektivy si prostě zamilujete, takže jsem ochotná přehlédnout i to, že Robert je takový "polobůh". :)

Čteno v angličtině.

Naprosto krásná kniha, plná bolesti, odvahy. Je často srovnávána s Květy slunce, tu jsem také četla a ani z daleka se téhle nevyrovnala. Přečetla jsem ji jedním dechem za jeden večer a určitě se k ní budu vracet.

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Další skvělý případ Roberta Huntera.
První kniha byla asi první a poslední, kde jsem vraha dokázala uhádnout. Jako předchozí knihy byla velmi čtivá, napínavá, příběh vraha se mi líbil.
Jen ten začátek mě lehce zarmoutil.