LussyP LussyP komentáře u knih

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Nejdřív jsem váhala, jestli 4 nebo 5 hvězd. Ovšem ten konec mě vyloženě donutil k 5 hvězdičkám. To jsem opravdu nečekala, celou dobu jsem si myslela, že všechno už vím a přitom autorka mě jen tahala za nos. Takže odpouštím i poněkud jednoduché věty, které jsou v knize, moc květnatých souvětí tam nebylo. Ovšem vzhledem k délce knihy a její čtivosti se dá zhltnout. Skvěle vykreslené postavy, vše uvěřitelné. Super, přečtu si i další knihy autorky.

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Tak to bylo opravdu skvělé. Ani na minutu mě kniha nezačala nudit. Ze začátku bylo horší se orientovat ve vyprávění, nejsou rozdělené kapitoly přímo, ovšem média (hlavně Twitter) a přesné přepisy výslechů knihu naprosto oživily. Zvraty pomalu na každé straně, dokonale vykreslené postavy. No za mě opravdu povedený kousek a moc se těším na další knihy autorky.

PS. Opravdu by mě zajímalo, jak někdo může předvídat takový konec.

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Jsem fanoušek jiných žánrů, thrillerů, různých brutalit, sci-fi a fantasy. Ale dostala jsem chuť na něco jiného, romantického a zničujícího, co se bude hezky číst. Dostala jsem přesně, co jsem chtěla. Emočně mě vyždímala, Lily jsem si zamilovala. Teď to jdu pár dní rozdýchat, ale až jednou budu mít chuť znovu něco takového, sáhnu určitě po téhle autorce.

09.08.2020 5 z 5

Krásná a silná kniha, pojatá neobyčejným způsobem, svědectví lidí, nejen o výbuchu, ale i o komunismu, filosofii a hlavně o lásce. O lásce k domovu, o lásce jeden ke druhému, mateřské lásce.
Četla jsem ji na etapy, vstřebávala a určitě si ji přečtu někdy znovu.

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Tak tahle kniha mě ohromně bavila. Měla rychlý spád, vrah byl nečekaný, zvrácený a brutální, ukázal nám, jak velký vliv má dětství na psychiku člověka.
Jediné, co mi trochu vadilo bylo množství postav, které se chvíli uváděli křestním jménem, chvíli příjmením, na konci si ovšem vše sedlo.

Lež Lež C. L. Taylor

Mně se knížka moc líbila, od druhé poloviny prostě už nešla odložit, přesto, že Emma/Jane byla občas protivná, Will vše vynahradil. Děj i když byl občas předvídatelný byl zajímavý a téma se mi moc líbilo, těším se na další knihy autorky, do kterých se pustím.

Je to jinak, mami Je to jinak, mami Tamara Tainová

"Homosexuálové nejsou ti, kteří by se měli léčit."

Krásná kniha, plná lásky a bolesti. Nemohla jsem uvěřit s jakou lehkostí a nenuceností je tam tolik kontroverzních témat. Občas slabá místa vyplnila naprosto úžasná Sofi, takovou kamarádku by si zasloužil každý.

Konec.. Mě šokoval, nejradši bych si napsala jiný, ale bohužel.

Ideální svět Ideální svět Theresa Hannig

Přesto, že by kniha mohla být mnohem delší a propracovanější, myslím si, že k utvoření reálné představy postačila. Četla se svižně a vlastně nemám, co jiného vytknout. Povedené dílo.

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Skvěle napsaný, čtivý, oba detektivové dobře vykreslení. Vraha jsem sice odhadla brzy, ale motiv a jeho vysvětlení mě překvapilo.

09.08.2020 5 z 5

Dívka v měsíčním světle Dívka v měsíčním světle Charles Dubow

Krásně se četla, příběh lásky, který je z pohledu muže mě zaujal.
Z knížky jsem dost.. Rozpolcená. Chvíli mě štvala, chvíli dojímala. Jak už tu někdo psal. Každopádně ji doporučuji, měla v sobě něco nepopsatelného.

Temné dny Temné dny Manel Loureiro

Nevěřila bych, že to řeknu, ale druhý díl byl ještě lepší. Čtivé, napínavé a ten konec! Musím hned sehnat třetí díl.
Knize prospělo odložení deníku, několik dějových linek, úžasné hlavní postavy, naprosto reálné pojetí apokalypsy. Smutné je, že hrstka přeživších mezi sebou stejně válčí a zabíjí se.

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

Skvělé postapo.

Psaní formou blogu/deníku bylo fajn, knížka byla velice čtivá a už se těším na další díl.

Nesouhlasím s některými uživateli, hlavní postava mi přišla sympatická a sprostá slova mi nevadila. Spíš to dodávalo autentičnost. Ani vztah hlavní postavy s kocourem mi nepřišel posedlý nebo divný, já bych toho svého taky zachránila, navíc jsem se s tím ještě v knize nesetkala.