lukas5373 lukas5373 komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Skvělá kniha, na níž bych ocenil nejen báječnou obálku a grafické zpracování, ale i čtivost. Bylo to moc zajímavé čtení o příbězích některých uprchlíků o tom, jak hrůzný život v KLDR je a jaké peklo Severokorejci (kteří nejdou s proudem) tam prožívají (i když to jsou jenom loutky v rukou Kima a jeho rodiny). Nejsmutnější je, že se ty hrůzy nevyhýbají ani dětem.

Vřele doporučuji a zvláště by si to měli přečíst ti, co si pořád stěžují na to, jak hrozné to tady je a taky ti, kteří Kima obdivují. A samozřejmě i já bych to zařadil jako povinnou školní četbu.

28.11.2023 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Velmi se mi líbila. Děj byl svižný a ke konci jsem ani nedýchal napětím. Zvláště oceňuji, že některé části děje byly vyprávěny jinou postavou.

14.10.2021 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Krásné a magické malby. A dobře se to četlo...vtipně popsané všednosti života.

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Nelze tomu nic vyčíst. Ilustrace velmi působivé. A text? Je to roztomilé, vtipné a zajímavé. Při čtení knihy jsem hned dostal chuť podniknout něco takového.

03.08.2021 5 z 5

Princ Ládík je fajn a roztomilý. Jeho vyprávění jsou čtivá (hlavně vypichuji, že se nezabývá zbytečnostmi a nezamotává se do vyprávění), vtipná a mají nadhled. A také oceňuji, že čas od času přidá pozn., kde nějaký výraz nebo reálie stručně vysvětluje. A samozřejmě nelze zapomenout na krásnou grafiku. Jediné, co bych mu vytkl je trochu nedostatek pokory.

03.03.2024 4 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Je to moje druhá přečtená kniha od pí. Špitalnikové a musím opět ocenit grafické zpracování knihy, které je nápadité a prostě super.

A samozřejmě i tato kniha se mi svým obsahem líbila, když jako romanopiskyně je autorka slabší. Každopádně opět jsem otřesen tím, co jsem se dozvěděl. Naše demokracie není dokonalá a my se nemáme skvěle. Ale pořád se máme o dost líp než v KLDR.

A soud? Řekl bych, že hlavní postava umě využívala své postavení a nevadilo ji být soukolím tamního zločinného režimu a dokázala toho využít (i když ona sama se chovala trošku pokrytecky a nevadilo ji koukat na zakázané filmy). Ale zase z pohodlí domova se to dobře soudí, když nejsme v její kůži.

A na závěr bych chtěl říct, že je smutný, když na jihu jim pomáhají podle toho, jak jsou pro Soul důležití a "vytěžitelní".

06.01.2024 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Svěží kniha ze života. Líbila se mi a určitě si od tohoto autora přečtu i další knihy.

26.05.2020

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Tragédie, ani sem to nedočetl. Kniha magora, který se má za spasitele a hvězdu (takto mi to vyznělo při jejím čtení). Byl to možná geniální rétor, ale jako spisovatel stojí za prd. Možná se k ní vrátím, ale v dohledné době to nebude.

31.07.2020

Paní komisarka Paní komisarka Jindřich Šimon Baar

Bylo to velmi příjemné, především těmi dobovými reáliemi a výrazy, stejně jako popisy krajiny.

27.05.2023

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Velmi zajímavá kniha, čtivá od začátku až do konce a doplněná fakty.

04.01.2020 5 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Výborná kniha o Babišovi, jeho podnikání, vývoji a byznys vztazích a jeho provázanosti s garniturami. Akorát trochu náročné, si pamatovat různé propletence jmen a firem.

Na závěr chci říct, že Babiš mi nepřijde jako zločinec, jen byl ve správný čas na správném místě a šel si neúprosně za svým cílem. Podle mě ti, kdo jej považují za zločince, by se měli zamyslet, zdali to náhodou není produkt Sametu. Nevyužíval náhodou jenom legislativních mezer a nedostatků?

04.11.2023 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Tuto knihu bych ohodnotil jako takový průměr, který bych vůbec nepovažoval za světový bestseller. Vesměs mi bylo postavy nepříjemné. Tak např. Franka...která mi, spolu s Johnem, vyzněla, jako by byla spasitelem, který má víc štěstí, než rozumu. A co se týče děje, ten byl předvídatelný a čím blíž jsem byl konci knihy, tím více bylo zřejmé, že to dopadne jako v pohádkách...“a pokud neumřeli, žijí spolu dodnes“ (domnívám se, že tomuto konci byl děj přizpůsoben). Očekával jsem od toho víc.

04.02.2022 3 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Četba na zlepšení nálady...stačí pár stránek a hned je nálada lepší.

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Dobře zpracované.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Působivé.

04.01.2020 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Nenadchne, ale ani neurazí. Je to taková pohádka, v níž dobro vítězí až moc lehce a v níž je většina postav až moc agilní, nepříjemně sentimentální a jako by jim štěstí šlo naproti. Ke konci už sem se do čtení musel nutit, děj mi pak přišel takový nemastný, neslaný.

12.03.2024 2 z 5

Svatodušní novéna Svatodušní novéna Vojtěch Kodet

Inspirativní a zajímavé. Jednou z částí novény je zamyšlení a zde oceňuji, že bylo tak akorát, ani dlouhé ani krátké. Páter Kodet je inteligentní kněz a je mi radostí, když mohu poslouchat jeho přednášky nebo číst knihu.

27.05.2023 5 z 5

Dopisy ze Sachsenhausenu Dopisy ze Sachsenhausenu James Moloney

Nezaujala mě. Přišlo mi to takové křečovité, kýčovité a oba hlavní hrdinové jako drzí nafoukanci a egoisti, zejména Margot. A křečovitostí myslím i to, že pochybuji, že by v reálu třeba Margot vyšlo v její prospěch vše, co jí vyšlo.

17.09.2021 2 z 5

Lucerna Lucerna Alois Jirásek

Bylo to příjemné čtení, především díky jazyku, který Jirásek používá.

06.08.2021 5 z 5

Dětství v dobách císařství - Panenky a cínoví vojáčci Dětství v dobách císařství - Panenky a cínoví vojáčci Katrin Unterreiner

Zajímavá kniha, mapující dětství za monarchie a to, jak se mělo dělnické, šlechtické a královské dítě.

21.01.2020 5 z 5