Svatodušní novéna

Novéna může sloužit jako inspirace k osobní i spolčené modlitbě, zvláště před slavností Seslání Ducha svatého, dále před biřmováním, v rámci duchovní obnovy či před důležitými životními rozhodnutími.Před slavností Seslání Ducha svatého se novéna začíná modlit v pátek po Nanebevstoupení Páně a končí o vigilii slavnosti Seslání Ducha svatého. Při společné modlitbě je možné vložit novénu do širšího rámce modlitebního večera či společné adorace...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116193/big_svatodusni-novena-g8i-116193.jpg 4.89

Kniha Svatodušní novéna

Kopretina
25.05.2021

Devítidenní průvodce k otevření se Duchu svatému zaujal i mé děti. Kupodivu se nenudily při modlitbě jako jindy, ale ztichly a zapojily se. Díky za tak hluboké dílko.

Jana512
21.05.2021

Využila jsem tuto novénu k zamyšlení a k přípravě na slavnost Seslání Ducha Svatého. Nejedná se o knížku, ale o menší publikaci, obsahující nejdůležitější texty na dané téma, které jsou uspořádány na devět dní a svým obsahem vedou k systematickému zamyšlení nad texty Písma svatého o Duchu svatém a tak je možno lépe se disponovat pro prožití slavnosti seslání Ducha Svatého, kterou prožíváme každoročně 50. den po Velikonocích.

mirektrubak
02.01.2019

Přestože se jedná o letniční téma, nechtěl jsem čekat na slova otce Vojtěcha až do konce jara. A mohu dosvědčit, že se jedná o podnětné a užitečné čtení v libovolném období roku. Já jsem záměrně volil čas Vánoc, od Štědrého dne k Novému roku je to právě devět dní, a taky je to období, kdy si oslava Božího zrození dost konkuruje se shonem a neklidem světských událostí. „Duchovní sedativum“, které nabízí v této knížečce otec Vojtěch na mě fungovalo velmi dobře a bylo mi cennou posilou v ten správný čas.

Jediná výhrada. Pokud si budu čtení této novény opakovat před Letnicemi (a jsem přesvědčen, že na to nezapomenu), tak si upravím seznam modliteb. Zejména ty rýmované z novény můj vkus míjely, dvojverší jako „člověk bez tvé pomoci / slábne a je bez moci“ nejsou mým šálkem. Ale to je drobnost, důležitější jsou ty pasáže vybízející k zamyšlení – tam otec Vojtěch dokáže být silnou inspirací.

pucii
27.03.2018

Poměrně hodně lidí mi říkalo, že to je strašně mocná modlitba. A já nevím :-) . Přijde mi, že to takto posuzovat nejde. Člověk z ní nemusí mít nic, když ji čte bezhlavě takřka v mikrospánku, jen aby neporušil jeden den. Nebo pokud pochybuje o víře. Ale naopak může být obohacující, když se nad ní člověk zamyslí. Alespoň tak k tomu přistupuju já.

Petrstik
12.07.2016

Krásně zpracovaná novéna.

TaLu
21.07.2015

Podle mne je velmi problematické, pokud je to vůbec možné, komentovat novénu. Ta slova jsou určena k inspiraci, rozjímání, nasměrování. Novény nejsou beletrií. Jsou to po sobě jdoucí dny, ve kterých se necháváme zasáhnout slovem, případně v těch dnech intenzivně myslíme na něco nebo někoho u čeho ( koho) bychom toužili zažít proměnu. Jde o duchovní cestu, ne o "přečtení knihy" .
Tato konkrétní novéna je určená pro dny před Letnicemi, ale nejen pro ně.

Faustynka
09.02.2014

Velmi pěkně zpracované texty novény k Duchu Svatému + inspirativní modlitby na závěr knížečky. Co dodat, kdo ještě neví, jak prožít přípravu na Letnice, pak doporučuji tento titul.

anthea
10.06.2012

Už jen ten krásný obrázek na titulní straně, kterého je autorem sám Vojtěch Kodet! Krásně zpracovaná knížečka, na každý den krátký úryvek z Písma, krátký textík k zamyšlení a modlitba. Na konci jsou navíc hezké modlitby k Duchu Svatému a Panně Marii.

Bible Svatá
Bible Svatá