Luis_Lambo Luis_Lambo komentáře u knih

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Pamatuji si, že jsem tuhle trilogii v dětství "jel" skoro pořád dokola. Tenkrát (90s) byl tenhle díl nedostupný a velmi vzácně k sehnání. Takže jsem přečetl až po Slunečňáku a Měsíci:-)
Pane Korejs přeložil jste to moc dobře!!

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Úžasné detektivní dobrodružštví s nádechem mystična na nehostinných anglických blatech v dokonalém slovosledu. Moc jsem si knihu užil a rád se k ní zase někdy vrátím!

04.07.2021 5 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Úžasné a barvité vykreslení dobového života v Praze. Moc jsem si příhody podrychtáře Václava užíval. Dávám 5 hvězd a rychle na druhý díl:-)

19.03.2023 5 z 5

Robin Hood Robin Hood Alexandre Dumas, st.

Je pravda co tu píše většina recenzentů , že filmová a seriálová zpracování tuhle knižní klasiku vyzdvihly o několik levelů výš než samotná kniha.OVŠEM Dumas je prostě mistr jazyku a jeho poutavé a lahodné vykreslování obsahu mě (po Třech Mušketýrech) zase a znovu dostalo.

19.02.2022 5 z 5

Parta od Mississippi Parta od Mississippi Davide Morosinotto

Úžasné a napínavé dobrodružství party malých dětí. Čtení určitě nejen pro děti. Moc jsem se bavil a žil ten krásný a drsný napínavý příběh s nimi!!!

24.12.2021 5 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Přečetl jsem asi za 3 dny. Nešlo odtrhnout oči. Ráj pro geeky, nerdy a fanoušky 8bitů a kultovních 80s/90s filmů a seriálů. Kniha není pro každého, ale ten kdo si v tomhle hoví tak neodtrhne oči (pořád jsem jak divej sledoval výsledkovou tabuli:-). Film od Spielberga jsem viděl dříve než četl knihu a nebylo na škodu, protože příběhy jsou trošku jiné i když podstata stejná. Těším se na Armadu!!!

03.08.2021

Koralina Koralina Neil Gaiman

Viděl jsem napřed film než četl knihu. Z filmu jsem si doslova sedl na prdel a úplně mě dostal. U knihy jsem se jen průměrně ale příjemně bavil. Moc krásná temná pohádka. Musel jsem si koupit 17cm figurku. Já tu holku prostě zbožňuju :-D

12.09.2021 5 z 5

Rybář Rybář John Langan

Do sté stránky jsem knížku proklínal a několikrát odložil, že ji nedočtu. Dával jsem tomu šanci a nelituju. Totální a ultimátní smršť akce, kdy autor dokáže ve třech větách popsat tolik, co jiný na jedné stránce. Úžasné, temné a geniální. Na tohle kdyby někdo natočil film, tak v kině porodím zlatýho ježka!!!

19.10.2021 5 z 5

Boj o první místo Boj o první místo Jaroslav Foglar

Krásné a strohé předválečné čtení. Jde vidět, že je to Foglarova prvotina a ještě není tolik "rozjetej", ale i tak je to čtení velmi příjemné. Foglarovky sbírám už od 90 let a vždycky mě dovede fascinovat s jakou lehkostí a krásou dovede Foglar charakterizovat počasí a roční období. Je to můj neoblíbenější český spisovatel spolu se Švandrlíkem a Legátovou. Mou zaujatostí k JF budiž také mé členství již od roku 1996 ve Sdružení Přátel Jaroslava Foglara :-)

18.08.2021 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Úžasná charakteristika a úderný rozkvětnaný sloh, který dává vyniknout naši krásné Češtině. Bezesporu geniální dílo paní Legátové

02.07.2021 5 z 5

Děsivé a absurdní pohled na korejský totalitní režim v jeho nejryzejší podobě. Doručuji i jiné knížky od autorky 5/5

26.06.2022 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Jako je již tradicí u Kinga pomalý a spletitý rozjezd, ale posledních 30 stránek jsem přečetl jedním dechem. Bravo Mistře - 80%

17.06.2022 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Úžasná klasika, která nikdy neomrzí a je čtivá i dnes. Humorná a krásně mistrná čeština. Ke knize se opět zas někdy vrátím. Brečel jsem u rozhovoru pana Klapzuby s kolonelem Wardem při cestě do Austrálie.

"THE RACEK" "YES"
"THE KONEC" "YES"

05.05.2022 5 z 5

Diamantová sekera: Baltské pohádky Diamantová sekera: Baltské pohádky Jaroslav Tichý

Spolu s Krásou Nesmírnou byly tyhle 2 knihy mé nejoblíbenější v dětství. Rozhodl jsem se jí přečíst i teď po XX letech a musím uznat, že to kouzlo tam stále je.

06.11.2021 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

(SPOILER) Moje prvotina od Kinga. Ano stydím se a kaju se:-) Neuvěřitelně napínavé a čtivé. Občas jsem i otevřel pusu údivem. King je génius. Chystám se teď na Osvícení ale stejně jsem Johnymu Sáru fakt přál. Proč sakra tenkrát večer odjížděl?? :-D

03.09.2021

Želary Želary Květa Legátová (p)

Film a teď i kniha ve mě zanechaly velké zamyšlení nad lidským bytím v drsné beskydské nehostinné krajině. Paní Legátová byla dozajista geniální spisovatelka, která dokázala použít v ten pravý čas ty nejkrásnější slovní spojení našeho krásného jazyka. Miluju tuhle knihu a taky naši krásnou Češtinu. Děkuji Věro !!!

02.07.2021 5 z 5

Zvony smrti Zvony smrti Ernst Hall

Úžasná a čtivá detektivka. Pokud máte rádi "britský styl" určitě si přijdete na své. Její stálá cena daleko přes sto korun jen svědčí o její popularitě.

15.06.2021 4 z 5

(SPOILER) "Slunečňák" je moje první setkáni s Neználkem. Nezapomenutelné a na tu dobu úchvatně futuristické. Auta co jezdí na sodovku, domy co se otáčí, nebo ty úžasné výtahy plné jídla u každého doma a hlavně to všechno bezstarostně a ZADARMO??:-D Četl jsem ji skoro pořád dokola. Spolu s Neználkem na Měsíci a Přihodama nejlepší knížky mého dětství.

Smrt si říká Engelchen Smrt si říká Engelchen Ladislav Mňačko

Pan Mňačko psal velmi originálním způsobem. Dopodrobna rozepisoval rozhovory tak, aby vás vtáhnuly více do děje. Vždycky se k téhle knížce rád vracím.Ďakujem Ladislav!!

Boží mlýny Boží mlýny Pavel Hrdlička

Chce se mi až brečet, když vím, že tohle byla poslední moje nepřečtená knížka od pana Hrdličky a už nikdy si nepřečtu další dobrodružství podrychtáře Václava a jeho kamarádů. Kniha se čte skvěle, miluju jeho vykreslovaní dobových podrobností. Zase jsem se královsky bavil
Škoda že si Mistr našel k psaní cestu až v důchodovém věku. Přišli jsme o mnoho krásných dobrodružství.

16.04.2024 5 z 5