Luis_Lambo Luis_Lambo komentáře u knih

Boží mlýny Boží mlýny Pavel Hrdlička

Chce se mi až brečet, když vím, že tohle byla poslední moje nepřečtená knížka od pana Hrdličky a už nikdy si nepřečtu další dobrodružství podrychtáře Václava a jeho kamarádů. Kniha se čte skvěle, miluju jeho vykreslovaní dobových podrobností. Zase jsem se královsky bavil
Škoda že si Mistr našel k psaní cestu až v důchodovém věku. Přišli jsme o mnoho krásných dobrodružství.

16.04.2024 5 z 5

Město v mlze Město v mlze Jaroslav Konáš

Super temný a napínavý příběh. Pěkně to Jardo píšeš.

06.12.2023 5 z 5

Harry Potter: Kouzelnický almanach Harry Potter: Kouzelnický almanach J. K. Rowling (p)

Z knihy jsem naprosto unešen. Nejkomplexnější a vyčerpávající info o HP a vše kolem. Nádherné zpracování. Tuny informací v krásném grafickém kabátu.
Sedím na zadku a čumím .-D
Knížek o HP mám desítky ale tohle je z nich největší BOMBA!
Vřele doporučuji!!

28.10.2023 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Oproti prvnimu dilu celkem nuda.
Jdu na trojku:-)

31.08.2023 2 z 5

Úkol pro šaška Úkol pro šaška Pavel Hrdlička

Zatím nejlepší ze všech dílů. Jarek a Magister Šebek tomu dávají správné grády :-D

21.04.2023 5 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Úžasné a barvité vykreslení dobového života v Praze. Moc jsem si příhody podrychtáře Václava užíval. Dávám 5 hvězd a rychle na druhý díl:-)

19.03.2023 5 z 5

Pověsti a příběhy z Vyškovska Pověsti a příběhy z Vyškovska Josef Špidla

Jako rodilý Vyškovák nemůžu jinak než plný počet hvězd. Pana Špidlu znám a je to super člověk. Byl jsem několikrát na jeho přednáškách a jeho historický přehled našeho regionu je fantastický a velmi poutavý. - 95%

28.11.2022 5 z 5

Pozdrav pámbu pane Randák Pozdrav pámbu pane Randák František Rachlík

Poslyšte Holenkové anžto jsem příběh pana Randáka zhltnul jako malinu tak vám musím povědět, že jsem se párkrát opravdu zakuckal smíchy a vřele tuhle knihu doporučuju.

13.10.2022 5 z 5

Děsivé a absurdní pohled na korejský totalitní režim v jeho nejryzejší podobě. Doručuji i jiné knížky od autorky 5/5

26.06.2022 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Jako je již tradicí u Kinga pomalý a spletitý rozjezd, ale posledních 30 stránek jsem přečetl jedním dechem. Bravo Mistře - 80%

17.06.2022 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Úžasná klasika, která nikdy neomrzí a je čtivá i dnes. Humorná a krásně mistrná čeština. Ke knize se opět zas někdy vrátím. Brečel jsem u rozhovoru pana Klapzuby s kolonelem Wardem při cestě do Austrálie.

"THE RACEK" "YES"
"THE KONEC" "YES"

05.05.2022 5 z 5

Náš oddíl Náš oddíl Jaroslav Foglar

Skvělá příručka!! Bez ní bych byl tenkrát v devadesátkách jako mladej skautík úplně ztracen:-)
Jestřábe DÍKY!!!!

24.04.2022 5 z 5

Chlapec ze Salcburku Chlapec ze Salcburku Karel Vladimír Burian

Úžasně čtivé životní dobrodružství tohohle geniálního rakouského virtuoza. Velmi mile mě překvapila zmínka mnoha českých umělců a jejich uznání ve vysokých kruzích a také "Wolfíkovu" cestu do Prahy a jeho popularitu tam."Moji Pražané mi rozumí" !!!!

24.03.2022 5 z 5

Neználkův ostrov Neználkův ostrov Igor Nosov

Knihu jsem nečetl ale jen musim zareagovat na nepresny komentar zde. Igor Nosov je VNUK Nikolaje Nosova nikoliv syn!!!

25.02.2022

Robin Hood Robin Hood Alexandre Dumas, st.

Je pravda co tu píše většina recenzentů , že filmová a seriálová zpracování tuhle knižní klasiku vyzdvihly o několik levelů výš než samotná kniha.OVŠEM Dumas je prostě mistr jazyku a jeho poutavé a lahodné vykreslování obsahu mě (po Třech Mušketýrech) zase a znovu dostalo.

19.02.2022 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Od Kinga jsem četl Mrtvou Zónu od které jsem nemohl odtrhnout oči, jak to bylo napínavé a zajímavé čtení. U Cuja jsem se prvních 100 stran tak strašně trápil, že jsem knihu nakonec nedočetl. Strašně pomalý rozjezd, mnoho jmen a jejich příběhů mě donutilo knihu odložit. Mrzí mě to Kingu. Mám nachystané ještě Osvícení, tak snad mě do třetice nezklameš!!!

12.01.2022

Parta od Mississippi Parta od Mississippi Davide Morosinotto

Úžasné a napínavé dobrodružství party malých dětí. Čtení určitě nejen pro děti. Moc jsem se bavil a žil ten krásný a drsný napínavý příběh s nimi!!!

24.12.2021 5 z 5

Diamantová sekera – Baltské pohádky Diamantová sekera – Baltské pohádky Jaroslav Tichý

Spolu s Krásou Nesmírnou byly tyhle 2 knihy mé nejoblíbenější v dětství. Rozhodl jsem se jí přečíst i teď po XX letech a musím uznat, že to kouzlo tam stále je.

06.11.2021 5 z 5

Rybář Rybář John Langan

Do sté stránky jsem knížku proklínal a několikrát odložil, že ji nedočtu. Dával jsem tomu šanci a nelituju. Totální a ultimátní smršť akce, kdy autor dokáže ve třech větách popsat tolik, co jiný na jedné stránce. Úžasné, temné a geniální. Na tohle kdyby někdo natočil film, tak v kině porodím zlatýho ježka!!!

19.10.2021 5 z 5

Dědictví prodavače mušlí Dědictví prodavače mušlí Ashley Carrington (p)

Tahle kniha je opravdu mistrovské dílo. Donutila mě smát se i brečet. Už při prvním počinu co jsem od pana Schrödera četl "Nebe, na němž nesvítily hvězdy" jsem neplýtval chválou a při tomhle skvostu opravdu nemám slov. Tohle je opravdu kniha v mé TOP5 a nikdy bych nečekal, že tohle jako fanda Fantasy a Thriller knih napíšu. Skláním hlubokou poklonu a děkuji za úžasné vyprávění o ambiciózním "klukovi od latrín" Henrym a dokonalém knižním vykreslení jeho fascinujícího životního příběhu.

24.09.2021 5 z 5