Dědictví prodavače mušlí

Dědictví prodavače mušlí https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48646/bmid_dedictvi-prodavace-musli-CKs-48646.jpg 4 25 7

Rodinná sága naftového magnáta. Kniha je inspirována životním příběhem jednoho ze zakladatelů naftové společnosti SHELL.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Brána

Der Sohn des Muschelhändlers , 1995

slečna.k
10.03.2024 5 z 5

Knížka má od začátku do konce strhující tempo, to mám ráda . Také Henry mi byl doslova sympatický a jeho neskutečné nápady a cesta na vrchol mě bavila od začátku do konce, totéž se dá říct o vývoji i ostatních postav. Moc se mi líbil závěr, kdy všichni dopadli tak jak si zasloužili. Knížku si určitě pořídím do své knihovny a někdy přečtu znovu.

AlenaF
26.01.2022 5 z 5

Skvělý román, vyloženě čtenářský požitek. Doporučuji.

Luis_Lambo
24.09.2021 5 z 5

Tahle kniha je opravdu mistrovské dílo. Donutila mě smát se i brečet. Už při prvním počinu co jsem od pana Schrödera četl "Nebe, na němž nesvítily hvězdy" jsem neplýtval chválou a při tomhle skvostu opravdu nemám slov. Tohle je opravdu kniha v mé TOP5 a nikdy bych nečekal, že tohle jako fanda Fantasy a Thriller knih napíšu. Skláním hlubokou poklonu a děkuji za úžasné vyprávění o ambiciózním "klukovi od latrín" Henrym a dokonalém knižním vykreslení jeho fascinujícího životního příběhu.

Katka2382
21.05.2020 5 z 5

Opravdu skvěle napsaná kniha.Děj vás chytne na samém začátku a nepustí do poslední stránky.Četla jsem ji už několikrát.

Karolína7
25.01.2018

Podrobně autorem popsán boom těžby ropy, hezky vykreslena charakteristika postav. Jen opakovaným podrobným popisem erotických scén knížka nepatrně upadá "dočervena"... Četlo se však pěkně...

miro.čtenář
06.01.2016 5 z 5

Super kniha, skvěle čtivá. Především v první části úžasný příběh. Navíc se celkem autenticky dozvíte něco o drsné realitě ropné horečky v USA na počátku 20. století. Aneb jak se chytrý klučina prosadil v dobách syrového kapitalismu.

putpuda
21.12.2015 5 z 5

Úžasná kniha, četla jsem ji kdysi dávno a pořád patří mezi ty nej, co jsem kdy četla. Zase bych si ráda "dala" něco podobného :D * bych dala 10.