Luis_Lambo Luis_Lambo komentáře u knih

Zlatí úhoři Zlatí úhoři Ota Pavel

Krásné a poutavé vyprávění malého "prdelky" při jeho dospívání a lásce k rybám. Moc jsem si čtení užil a po přečtení jsem musel shlédnout oba geniální filmy od mého společného rodáka z Vyškova Karla Kachyni.

Jen malý poznatek. Nevím kde si nechává JOTA tisknou knihy a na jaký papír ale tuhle knihu jsem kupoval novou 2x přečetl a stránky strašně chemicky a nepříjemně smrdí.

18.09.2021

Koralina Koralina Neil Gaiman

Viděl jsem napřed film než četl knihu. Z filmu jsem si doslova sedl na prdel a úplně mě dostal. U knihy jsem se jen průměrně ale příjemně bavil. Moc krásná temná pohádka. Musel jsem si koupit 17cm figurku. Já tu holku prostě zbožňuju :-D

12.09.2021 5 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Dal jsem 100 stránek.Říkám si nejlepší Švédské krimi, dej tomu šanci.Ale ten způsob jakým je to napsáno mě nebavil. Přemáhal jsem se jak jen to šlo a knihu nakonec nedočetl.

06.09.2021

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

(SPOILER) Moje prvotina od Kinga. Ano stydím se a kaju se:-) Neuvěřitelně napínavé a čtivé. Občas jsem i otevřel pusu údivem. King je génius. Chystám se teď na Osvícení ale stejně jsem Johnymu Sáru fakt přál. Proč sakra tenkrát večer odjížděl?? :-D

03.09.2021

Přístav volá Přístav volá Jaroslav Foglar

Příjemná jednohubka z prvoknih od Foglara. Čekají mě teď Hoši od Bobří řeky, kde se Foglar už začíná autorsky rozjíždět:-)
Zajímavý je jeho podrobný rozbor charakteristik a citů obou hlavních hrdinů. Kontroverzní autorova sexualita možná v těchto prvotinách vyniká na síle. Četl jsem i v devadesátkách, ale takový dojem na mě tehdy knížka neudělala.

02.09.2021 5 z 5

Boj o první místo Boj o první místo Jaroslav Foglar

Krásné a strohé předválečné čtení. Jde vidět, že je to Foglarova prvotina a ještě není tolik "rozjetej", ale i tak je to čtení velmi příjemné. Foglarovky sbírám už od 90 let a vždycky mě dovede fascinovat s jakou lehkostí a krásou dovede Foglar charakterizovat počasí a roční období. Je to můj neoblíbenější český spisovatel spolu se Švandrlíkem a Legátovou. Mou zaujatostí k JF budiž také mé členství již od roku 1996 ve Sdružení Přátel Jaroslava Foglara :-)

18.08.2021 5 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Přečetl jsem asi za 3 dny. Nešlo odtrhnout oči. Ráj pro geeky, nerdy a fanoušky 8bitů a kultovních 80s/90s filmů a seriálů. Kniha není pro každého, ale ten kdo si v tomhle hoví tak neodtrhne oči (pořád jsem jak divej sledoval výsledkovou tabuli:-). Film od Spielberga jsem viděl dříve než četl knihu a nebylo na škodu, protože příběhy jsou trošku jiné i když podstata stejná. Těším se na Armadu!!!

03.08.2021

Pověsti z Čech, Moravy a Slezska Pověsti z Čech, Moravy a Slezska Vladimír Hulpach

Obrovská a krásná knížka. Připadal jsem si jak čaroděj, co vybírá ve svých kouzlech. Jen je velká škoda, že tolik krásných pověstí nevynikne díky jejich krátkosti. Pověst na půl stránky je prostě strašně málo.-(
Kniha potvrzuje pravidlo, že kvantita nad kvalitou nikdy nevyhraje.

01.08.2021 3 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Úžasné detektivní dobrodružštví s nádechem mystična na nehostinných anglických blatech v dokonalém slovosledu. Moc jsem si knihu užil a rád se k ní zase někdy vrátím!

04.07.2021 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Film a teď i kniha ve mě zanechaly velké zamyšlení nad lidským bytím v drsné beskydské nehostinné krajině. Paní Legátová byla dozajista geniální spisovatelka, která dokázala použít v ten pravý čas ty nejkrásnější slovní spojení našeho krásného jazyka. Miluju tuhle knihu a taky naši krásnou Češtinu. Děkuji Věro !!!

02.07.2021 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Úžasná charakteristika a úderný rozkvětnaný sloh, který dává vyniknout naši krásné Češtině. Bezesporu geniální dílo paní Legátové

02.07.2021 5 z 5

Panna ve zbroji Panna ve zbroji Mark Twain (p)

Kniha mě velmi emočně zasáhla.Mistrně a krásně sepsané.Jsem ateista, ale velmi velký příklon k vyobrazování Boha počas celé knihy mi vůbec nevadil. Zaujímá čestné místo v mé soukromé knihovně.

27.06.2021 5 z 5

Zvony smrti Zvony smrti Ernst Hall

Úžasná a čtivá detektivka. Pokud máte rádi "britský styl" určitě si přijdete na své. Její stálá cena daleko přes sto korun jen svědčí o její popularitě.

15.06.2021 4 z 5

Neználek na Měsíci Neználek na Měsíci Nikolaj Nikolajevič Nosov

(SPOILER) Úžasné a na tu dobu neskutečně nadčasové dobrodružství. Pamatuji, že v dětství (90s) jsem z téhle knihy byl úplně vedle a četl ji s ostatníma dvěma díly stále dokola. Ten kapitalistický podtext jsem jako dítě vůbec nevnímal.FIT FIT

22.05.2021 5 z 5

(SPOILER) "Slunečňák" je moje první setkáni s Neználkem. Nezapomenutelné a na tu dobu úchvatně futuristické. Auta co jezdí na sodovku, domy co se otáčí, nebo ty úžasné výtahy plné jídla u každého doma a hlavně to všechno bezstarostně a ZADARMO??:-D Četl jsem ji skoro pořád dokola. Spolu s Neználkem na Měsíci a Přihodama nejlepší knížky mého dětství.

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Pamatuji si, že jsem tuhle trilogii v dětství "jel" skoro pořád dokola. Tenkrát (90s) byl tenhle díl nedostupný a velmi vzácně k sehnání. Takže jsem přečetl až po Slunečňáku a Měsíci:-)
Pane Korejs přeložil jste to moc dobře!!

Smrt si říká Engelchen Smrt si říká Engelchen Ladislav Mňačko

Pan Mňačko psal velmi originálním způsobem. Dopodrobna rozepisoval rozhovory tak, aby vás vtáhnuly více do děje. Vždycky se k téhle knížce rád vracím.Ďakujem Ladislav!!

21.05.2021 5 z 5

Úžasná a napínavá knížka, psaná velmi čtivým stylem. Nešlo odtrhnout oči a velmi na mě zapůsobila. Zajímavá tématika o které jsem toho doposud moc nevěděl a na její popud jsem se začal lehce vzdělávat.-)
Díky pane Schröder a za neméně skvělý překlad i Jiřímu Lexovi