Neználkovy příhody

Neználkovy příhody patří mezi oblíbené knížky mnoha generací malých českých čtenářů a jsou vydávány pravidelně znovu a znovu. Vypravte se s námi za malíčky z města Kvítečkova a prožijte spolu s Neználkem, Buchtíkem, Sirupčíkem, Jaktíkem, Pilulkinem a jejich kamarády jedno veselé dobrodružství za druhým. Projeďte se sodovkovým autem, vypravte se do Dračína a naučte se u malenek slušnému chování!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47932/big_neznalkovy-prihody-0ZL-47932.jpg 4.5639

Neználek 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Knižní klub

Приключения Незнайки и его друзей (Priključenija Něznajki i jego druzej), 1954

Kniha Neználkovy příhody

Ajrad1981

Tuhle knížku vytáhl na jaře přítel, že bude našemu synovi číst - i přes moje námitky, že čtyřměsíční mimčo z toho nic mít nebude. Takže jsem v podstatě poslouchala jako audioknihu, ovšem s příšerným přednesem. :-)
Já sama jsem Neználka nečetla, když jsem byla malá, takže i pro mě to byly nové příběhy. Krásné milé příběhy. Jen mi moc nepasoval konec, čekala jsem, že poslední věta bude o tom, jak Neználek konečně sesmolil dopis, a ono ne.

Pavčule

Pamatuju maminku , jak mi z ní četla :)

Chesterton
22. květnaodpad!

Už profesoři marxismu-leninismu na pražské fildě prý říkávali, že jediné skutečné dílo socialistického realismu je Neználek. Jeho autor Nikolaj Nosov byl génius, který podobně jako Jules Verne dokázal předpovídat vynálezy na desetiletí dopředu – v Neználkových příhodách se objevuje diktafon, ve Slunečním městě auta bez řidiče a na Měsíci kulatý samočinný vysavač. To vše vymyšlené v 50. letech. Navíc v těch třech knihách najdete leninský světonázor v kostce. První díl je o rolnickém socialismu, ve kterém se každý učí pracovat pro ostatní. Druhý o rozvinutém komunismu, který ohrožují chuligáni, co ve skutečnosti ani nejsou lidi, ale osli. No a Neználek na Měsíci je kritikou kapitalismu i s třídním bojem a závěrečným vítězstvím lidu (díky odvážnému výsadku z veliké komunistické Země
Zdroj:

Ale jako malá holka jsem jí četla s chutí a nejvíc jsem milovala obrázky :o)
0/1

lukas5944

Pamatuji si, že jsem tuhle trilogii v dětství "jel" skoro pořád dokola. Tenkrát byl tenhle díl nedostupný a velmi vzácně k sehnání. Takže jsem přečetl až po Slunečňáku a Měsíci:-)
Pane Korejs přeložil jste to moc dobře!!

Olous1

Kniha mého dětství, neználka jsem měla vždycky ráda. Byla to jedná z prvních knih,které jsem četla. Krásné vzpomínky. 100%.

georginaa

Neználkovy příhody a veselé dobrodružství jeho kamarádů vždy zlepšilo náladu. Vyprávění jsme měli všichni rádi a vždy jsme se ve škole těšili, když jsme měli čtecí dny. Jsou to tak krásné vzpomínky na dětství.

Gambettka

Detska kniha,kterou nase holky miluji.

Ladislav73

Přečteno díky výzvě 2021 znova. A opět hlavně kvůli ilustracím, které se mi v dětství a i teď strašně líbili. Už se znovu teším na další díly: utopické Sluneční město a pohled na kapitalismus v Neználkovi na Měsíci.