Náš oddíl

Náš oddíl https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15216/bmid_nas-oddil-wHQ-15216.PNG 4 103 6

Příručka pro práci v klubech, družinách a oddílech dává nahlédnout do bohatého a činorodého života nejstaršího českého skautského oddílu, slavné pražské Dvojky, která nikdy od svého vzniku v roce 1912 nepřerušila svoji činnost. Je skvělým poučením o tom, jak v oddíle vytvořit kamarádské prostředí, jak si zařídit klubovnu, jaký program připravit na schůzky, co všechno se dá v oddíle dělat a hrát, jak bodovat, jak založit a udržovat tradici oddílu či klubu, jak organizovat a vést výpravy a také tábory apod. Mohou ji využít nováčci i zkušení vedoucí všech možných seskupení dětí a mládeže. Ilustroval Marko Čermák.... celý text

n.ezn.amy
12.01.2023 4 z 5

Foglar byl v první řadě skvělý vypravěč a spisovatel příběhů. Tato kniha se tomu vymyká, neboť je to spíš taková příručka pro skauty. Na základě svého působení ve slavné Dvojce zde popisuje jak vést takový oddíl, jak v něm řešit konfliktní či jiné situace, hry, kterými zaujmout členy, ale i jak vést a zřídit tábor. Defacto poznáte jak fungovala skautská Dvojka

Hakate
23.08.2022 5 z 5

Skvělá a znamenitá příručka, kterou jsme museli mít všichni.

Luis_Lambo
24.04.2022 5 z 5

Skvělá příručka!! Bez ní bych byl tenkrát v devadesátkách jako mladej skautík úplně ztracen:-)
Jestřábe DÍKY!!!!

Turlogh
04.09.2021 5 z 5

Znamenitá příručka od Jaroslava Foglara pro všechny skautské vůdce, patrony klubů apod. Je skvělá, protože naprosto prakticky radí, jak co dělat v oddíle, na co si dát pozor a jak řešit nejrůznější situace. Jako starý praktik a dlouholetý skautský vůdce řadím tuto knížečku ke špičce příruček pro vedení oddílů či klubů dětí a mládeže, k takovým skvostům jako jsou Listy Jurovi od Velena Fanderlíka či Junácká družina od Jaroslava Nováka.
Je dle mě povinností každého správného vůdce mít výše uvedené tři publikace v malíčku...
Prostě naprosto doporučuji ! Howgh!

pepa4081
19.05.2017 4 z 5

Stejně jako Z Bobří hráze nejde o žádný příběh, ale o soubor Foglarových rad, jak vést skautský oddíl. Přesto se mi kniha dobře četla. Velmi uspokojivé.

tyzik.cejka
26.05.2013 5 z 5

naprosté kouzlo od Foglara moc moc za tu knihu děkuju