Luigi1 Luigi1 komentáře u knih

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Málem bych zapomněl na klasiku od Karla Poláčka"Bylo nás pět".Při této knize jsem se moc bavil i smál.Zajímavý je sloh který Poláčk použil,je to úplně totožné s tehdejší realitou,opět jsem se místama nacházel na stejné vlně jako Petr Bajza.Jeho vyprávění a sloh ,nechtěl bych mladým křivdit,ale se asi líbit nebude a nepochpí,že si děti dovedly hrát bez mobilů a počítačů,to byla náherná doba,škoda,že se nevrátí,to bylo DĚTSVÍ.

22.06.2020 5 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Tato kniha snad nikdy nezestárne nejen slohu ale i kresbám Josefa lady.Pěkné.

08.09.2021 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Kniha se povedla je výborně napsaná

04.01.2024 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Tak tady jsem byl začtenej uplně

22.12.2023 5 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Tak to byly časy kdy člověk snil o odvážných a vynalézavých chlapcich,kteří jsem několikrát četl.Představoval si,že jsem s nimi a účastním se jejich dobrodružství.Nádherné a působivé.

01.10.2020

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

ImGinny já ti to věřím a plně se s tebou stotožňuji,až druhé čtení dá člověku co spisovatel s těmi myšlenkami chtěl říct.

01.06.2020 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Soubor pohádek byl krásně napsaný a dobře se četl.

02.01.2023 5 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Tato hororová pohádka ukazuje život učňů kouzelnického úmění.V tomto příběhu vyniká čarodějův učeň Krabat.Mně se tato pohádka moc líbila jak čtená tak ta filmová.Tento učeň začal zbrojit proti svému čarodějskému mistrovi,jak svojí osobou ale i své učňovské kolegy, u všech nenašel pochopení-strach z mistra.

07.09.2021 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Konečně se mi podařilo sehnat tuto knihu a krásně jsem si počet.Povídky na sebe krásně navazují a hezky se čtou.

04.05.2021 5 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Je zajímavé ikdyž je to sci-fi tak je to velmi reálné kam mílovými kroky spěje tato společnost.Měli by si to přečíst všichni kteří podporujou tuto realitu.Já vím,že technický vývoj se nedá zastavit,ale omezit tuto hrůzu která s tím je spojená.Ruku v ruce s tím jdou drgy a násilí,které sem přináší zisku chtivá společnost.

26.07.2020 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Tuto knížku jsem opět četl své vnučce,moc se ji líbila s tím,že se snažila číst sama je šikovná.

30.05.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Vzájemný vztah hrdinů mě uplně dostal

03.01.2024 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tato kniha se mi moc líbila krásně se to do mě šinulo Doporučuji

24.12.2023 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Jsem u vytržení jak autor dokáže zrychlit tep

20.12.2023 5 z 5

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

Tato kniha která mě jako tehdejšího nadšence aktivního sportu velmi potěšila i film se velice povedl.Je zajímavé jak si pan Načeradec vyložil doporučení od lékaře aby provozoval nějaký sport.Tak chodil na fotbal jako divák.Zde se humorně ukázala povaha některých lidí.Přečetl jsem to jedním dechem.Ty pasáže pana Načeradce jak fandil a jak se snažil vnucovat,nenásilně svoje teorie o fotbalu a sportování vůbec,mladému muži,že to skončilo na policejní stanici.A tady vlastně začíná náherně napsaná humorná kniha.

22.06.2020 5 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Tato sci-fi pohádka se povedla a to cestování v čase je suprové

09.01.2024 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

O Asadovi jsem se dozvěděl zajímavé věci oddělení Q je moc zajímavé akorát se mi to zdálo zbytečně prodlužovaný

27.12.2023 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Moc se tato kniha povedla o Rose jsem se dozvěděl zajímavé věci

27.12.2023 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Krásné čtení které zaujalo

21.12.2023 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Opět to byl fofr nemohl jsem se odtrhnout

20.12.2023 5 z 5