LucySmile LucySmile komentáře u knih

Risk Risk Elle Kennedy

Opět jsem naprosto nadšená. Elle píše skvěle a knihy jsou velmi čtivé. Nejdříve se mi to nelíbilo tak, jako Lov, ale později jsem změnila názor.

16.06.2020 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Jednoduchý, čtivý, zábavný, dokonalý. Elle Kennedy nikdy nezklame a její knihy mě vždy dostanou do naprosté pohody. Téměř jsem se o ní nemohla odtrhnout. Vřele doporučuji

12.06.2020 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Velmi zajímavá a dobrá kniha. Ne nadarmo se říká, že Karel Čapek měl největší aktivní slovní zásobu. Dokonalý příběh se skrytým významem. Do toho ještě zasazeny novinové články udělaly knihu mnohem více zajímavou. Moc povedené.

21.11.2019

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Nádherná kniha o rasismu a předsudcích. Mnoho člověka naučí. Člověk by se neměl stydět za to, co je...

04.11.2019 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Krásná kniha, která není jen o utrpení, ale i o naději a radosti ze života. Tento pán má u mě velký obdiv ne kvůli tomu, že dokázal přežít holocaust, ale kvůli tomu, že se dokázal s těmi hrůzami vypořádat a mnohem lepší život, než žije většina z nás. Zároveň je neuvěřitelné, že se dokázal dožít 101 let. Musel to být nádherný život!

12.06.2022 5 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

I přesto, že detektivky téměř nečtu, jsem si tuto na doporučení přečetla a jsem naprosto nadšená! Nemohla jsem od knihy odtrhnout oči a hned se pustím do pokračování.

14.05.2022 5 z 5

Když jsme to tajili Když jsme to tajili Sarina Bowen

Wow! Jedna z nejlepších LGBT knih vůbec. Předčila ji snad jen série HIM rovněž od této autorky a Elle Kennedy. Postavy byly moc fajn, jen mi nepřirostly k srdci tolik, jako Wes a Jamie. Škoda, že to člověka nutí srovnávat, ale jinak to ani nejde, když se děj odehrává v téměř stejném prostředí.
Knihu jsem si však moc užila a zatím ji považuju z celé série jako nejlepší. Moc mě baví autorky styl psaní, její humor i hokejové téma. Knihy od S. Bowen i od E. Kennedy mě vždy zahřejou u srdce a zlepší mi celý den. Takže moc doporučuji!

25.03.2022 5 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Ze začátku jsem byla trochu nejistá, co se z toho vyvine a jestli vůbec pokračovat ve čtení. Vydržela jsem a vyplatilo se to! Kniha je velmi čtivá a neustále chce vědět víc a víc. Jen ty konce by mohly být pro čtenáře ohleduplnější.

06.02.2022 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Patrika Hartla mi moje kamarádka nesčetněkrát doporučovala a když se objevila zfilmovaná verze této knihy, řekla jsem si, že si ji nejprve přečtu.
Od knihy jsem čekala víc, ale i tak to byla příjemná oddychovka. Dost mi to připomínalo knihy od jiných českých autorů, kteří psali "humorné" knihy. Prostě neurazí ani nenadchne.

25.01.2022 3 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Čekala jsem všechno, jen ne toto. I když začátek nevypadal tak slibně, postupně se příběh rozjel a ke konci jsem se nemohla odtrhnout a jen jsem valila oči. Myslela jsem si, že jsem na záhadu přišla dřív Lukasz, ale konec mě opravdu překvapil. Rozhodně originální kniha. Jediné, co bych vytkla, styl psaní, který mi úplně nesedl.

05.01.2022 4 z 5

Láska pod parou Láska pod parou J. Lynn (p)

Kniha v sobě skrývala víc než jsem čekala. Autorce se velmi dobře podařilo vystihnout dost závažný problém, kterým trpí jistě více lidí, než bychom čekali. Souhlasím s ostatními, že konec byl až moc romantický a ne úplně reálný.

30.12.2021 4 z 5

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Děj průměrný, konec mohl být trochu lepší, ale o tom to nebylo. Za mě spokojenost.

26.10.2021 5 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Spousta vtipných až bizarních historek a někdy i trochu smutné. Jsem ráda, že jsem mohla nahlédnout do života opravdového lékaře. Opravdu to není taková pohodička jak v Ordinaci v růžové zahradě!

08.10.2021 5 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Opět taková milá jednohubka. Matt a Hailey byli skvělý a celkově mě tato kniha bavila víc než Hodnej kluk. Tyto autorky nikdy nezklamou.

26.01.2021 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Páni! To bylo tak krásný, sladký, roztomilý, ... Oba dva jsem si okamžitě zamilovala. Škoda jen, že mi dlouho trvalo poznat, kdo jsou ostatní postavy. Tady mi tam dost vadil politický děj. Příliš dopodrobna a složité, vůbec jsem to nechápala a tyto pasáže jsem jen přejížděla očima. Škoda... Nic to ale nemění na tom, že je to nádherná kniha a i přes nějaké chyby dávám 5*.

14.12.2020 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Tahle knížka je naprosto skvělá! Bavila jsem se a hlavně je téměř celá o mě (já jen neumím malovat) :D Je fajn vědět, že některé pocity nemám jenom já a prochází si tím víc lidí. Necítím se tak hloupě. Rozhodně doporučuju všem introvertům a taky extrovertům, aby pochopili introverty.

22.11.2020 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Wow tak to jsem nečekala! Myslela jsem si, že to bude zase jedna z těch klasických knih, ve kterých znáte od poloviny knihy děj až do konce, ale spletla jsem se. Od začátku byl příběh neuvěřitelně vtipný a moc krásně se knížka četla. Trochu se bojím, o čem budou další díly, ale moc těším, až si je přečtu.

30.03.2020 5 z 5

Alfa Boss Alfa Boss Alexander Stainforth (p)

Ačkoliv jsem se druhého dílu bála, mile mě překvapil. Nevím, jestli byl lepší nebo horší než první díl, ale byl rozhodně jiný. Trochu víc drama, víc zábavný,... I proměna Tea se mi líbila, takže u mě opět 5*.

27.02.2020 5 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Moc všem doporučuju, protože je to další velmi povedená kniha českého autora na téma LGBT! Přečetla jsem ji jedním dechem ale postavy jsem si tolik neoblíbila jako u jiných knih. Neseděl mi tam Teo, který je sice perfektně nesobecký, ale zároveň hrozně nejistý a nerozhodný. Samozřejmě druhý díl nemohu vynechat :)

23.02.2020 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Moje nejoblíbenější příběh už spoustu let! Téměř okamžitě jsem si zamilovala jejich nádhernou lásku, Edwardovu nesobeckost a Bellinu odvahu. Od této autorky mám ráda všechny její knihy, ale tato sága je nejlepší. Už ani nepočítám, kolikrát jsem tuto knihu přečetla... Nyní jsem ji začala číst v originále a opět se jí nemohu nabažit. Velmi čtivá a pohodová knížka, která každému musí vykouzlit úsměv na tváři. Škoda jen, že film se moc nepovedl, ale to tak už u zfilmovaných knih bývá.

20.01.2020 5 z 5