LucyBooks LucyBooks komentáře u knih

Copatá máma Copatá máma Barbora Bečvářová

O knížce jsem kdysi slyšela, ale tenkrát mě příliš nenalákala a tak jsem ráda o to víc, jak se mi zalíbila. Poměrně útlá knížka, která se četla rychle a přesně po fantasy romantice jsem něco takového potřebovala. Děj byl svižný, rychle ubíhal, menší množství postav mi vyhovovalo parádně, zápletka byla také akorát a přitom mě to nutilo číst dál a dál. Také se mi knížka líbila více i tím, že je z části podle skutečnosti. Hlavní hrdince jsem fandila, i přes její (já bych řekla pochopitelné) výkyvy nálad, mně to nevadilo, byla mi i občas něčím blízká. Plusové body knížka získala i za to, že je z části podle skutečnosti a nikdo si na nic nehraje, to chválím.
Celý příběh mi vykouzlil úsměv na tváři, zejména i konec. Osobně bych se nebránila ani pokračování, protože mě zajímá jak se příběh vyvíjel dál a také mi vyhovoval styl psaní autorky. A také mi došlo, že stojí za to věnovat určitě více pozornosti českým autorům.
Doporučuji! :)

17.09.2019 5 z 5

Ples oběšenců Ples oběšenců Arthur Rimbaud

Na Rimbaudovo tvorbu jsem byla zvědavá, jelikož jsem ani moc nevěděla o jeho životě tato kniha pro mě byla ideální. Zpracováním knihy jsem byla nadšená. Autor byl osobnost, pro mne jeho myšlenky velmi silné a nepopsatelné, skvěle jdou z jeho řádků cítit pocity.

22.07.2019 5 z 5

Kavárna malých zázraků Kavárna malých zázraků Nicolas Barreau

Knížka se mi četla s lehkostí, naprostá paráda, nemám jí co vytknout. Doporučuji jako krásnou oddechovou četbu, při které se můžete na chvilku nenrušeně zasnít a projít si krásná místa spolu s hlavní hrdinkou.

19.05.2019 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Moc krásná knížka, která se četla lehce.
Líbilo se mi vše. Jak se knížka blížila ke konci bylo to strašně smutné, ale jakoby na konci byla naděje, uklidnilo mě to :-)

27.07.2018 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Moooc krásné pokračování! Opět nemám slov, mnoho věcí mě překvapilo. Je to divné, ale tentokrát jsem v klidu. Třeba konec druhého dílu, kdy jsem nemohla ani dospat až vyjde pokračování...Zkrátka klidný konec, který mi dovolí už zase normálně usnout :-D.
Za mě super pokračování a těším se na povídku :-).

06.07.2018 5 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Moc krásné pokračování, bylo krásné se zase vrátit za Eden a Tylerem + Snake a Emily nebyli vůbec špatní :-). Nápad s New Yorkem byl pěkný, líbilo se mi i popisování míst v NY. A ten konec ? Ano, je pravda, že to možná mohl být poslední díl, ale to mi vůbec nevadí a těším se na další díl a doufám, že vše bude v pořádku :-).

28.04.2018 5 z 5

Pád andělů Pád andělů Susan Ee

Na knihu jsem se moc těšila. Chvílemi mě trošku zklamala, jako by jí něco chybělo- jakási jiskra. Jinak spíše typický příběh, někdy až moc brutální. U konce příběh nabral spád, tak se těším na pokračování.

20.04.2018 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Krásná knížka s kouzelným příběhem. Je pravda, že tam nebylo moc napětí, nebo romantiky (spíše ke konci)
a byla trochu kratší, ale za to měla knížka hezké poselství a to oceňuji :-). Četla se velmi rychle, za jeden den jsem ji přečetla.

03.03.2018 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Nádherné pokračování, kde nechybí spousta akce a napětí :-).

18.02.2018 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Pokračování si opět udrželo laťku. Děj byl velice napínavý, nechyběla v něm akce - hlavně na konci. Konec navnadí na pokračování :-).

06.02.2018 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Kniha, která se hezky četla.
Básničky se ke knize skevěle hodily. Nápad s hádáním vraha a prince byl zajímavý, neotřelý.

20.01.2018 5 z 5

První První Kiera Cass

Opět krásné pokračování :-). Přečteno za jeden den.

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Poslední díl byl úžasný, krásné zakončení, i když dojemné :-). Přečteno za jeden den.

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Skvělé pokračování! Ještě napínavější. Přečteno za jeden den.

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

I autorky druhá série nezklamala. I když jsou každá úplně jiná, jsou obě dokonalé. Kniha je velice čtivá. Možná se mi o trošičičku líbí víc Dvůr, ale to je totiž srdcovka.

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Krásné pokračování, ale smutný konec.

Zůstaň! Zůstaň! Allie Larkin

Krásná kniha. Má vše co má mít. Krásná, smutná, dojemná, ale i humorná. Konec byl hezký.

Železná dcera Železná dcera Julie Kagawa

Krásné pokračování. Svět má autorka dokonale promyšlený. Jelikož mě zajímalo co bude dál, tak jsem si na internetu našla překlad v češtině (3. a 4. díl) od fanoušků (děkuji za překlad :-) ). A ani ostatní díly nezklamaly, závěr celé série byl úžasný.

Železný král Železný král Julie Kagawa

Nádherná kniha. Svět je dokonale popsaný a postavy také :-) .

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Úžasné pokračování! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Děj je dokonale a svižně napsaný. S.J.Maas nezklamala. Kdo by si neoblíbil Rhyse ? :-D. A ten konec ? Nevydržím čekat na třetí díl. Už se na něj mooc těším, bude to něco :-).